SBS Baits in Europe

UNIC DISTRIBUITOR SBS IN ROMANIA

Moderator: George Tite

Des Taylor
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 03, 2011 20:55

SBS Baits in Europe

Mesaj de Des Taylor »

Hello there my name is Des Taylor and although you have read lies telling you different from a cetain Hungarian called Kovacs I am still the owner of SBS Baits. Let me answer Kovacs letter on this forum.
1) Kovacs did go into a contract with me to buy the Know How for SBS Baits in Europe and yes he did come to my factory for 2 days and left with a very limited knowledge of how to make SBS Baits. He said on this forum he took all the machinery to make the baits when the facts are we sold him an old boilie machine that we rarely used and a large boiler we kept all the gear we used on a daily basis for our English market, ask yourself would we sell everything so we had nothing to satisfy our English market, of course not.
2) Kovacs talk about quality which is a joke when you consider he knew virtually nothing about boilies at all when he arrived in England and his partner Peter from the Czech Republic knew even less but after 2 days these 2 young men thought they knew it all, they knew nothing except how to produce DVD's to satisfy Kovacs ego and make plans to steal my company.
3) The soluble bait situation I simply don't know what Kovacs is talking about for we produced solubles for Coco at Senzor in Romania before we produced them for Kovacs. The solubles Kovacs is making I have never seen and do not know how he makes them or indeed have no interest to he certainly never told me how to make anything. The only thing I ever purchased from him was a Romania Product he called "Corn Milk" but we stopped using this because in the containers it went solid in cold weather which is not good for an all season boilie but with Kovacs limited knowledge on baits he would not pick up on this.
4) When we signed the contract there were certain "secret" products that could only be brought from the CSL Company that is owned by me, Kovacs has not brought any ingredients from me for 2 years so what is he putting in the baits instead? You can buy a packet with SBS on and you can wear badges on your hats with SBS on but SBS means only one thing the quality of the ingredients which makes it such a good fish catcher.
5) He even throws in a cheap shot and anohter lie about me being housted by Angling Times in England. I wrote in Angling Times for 20 years winning Angling Writer of the year on 2 occasions and Angling Personality of the year and I decided to leave to give me more time to finish the 2 books I am writing and spend more time focused on my businesses. Richard Lee the editor of Angling Times has asked me on a number of occasions since leaving to start writing again a weekly column. Second only to Legend Dick Walker I have wrote for Angling Times longer than any other angler in history and still have a great relationship with the paper, it offends me greatly that Kovacs writes such digusting lies.
6) Having paid the deposit on the contract to buy SBS Baits Europe I foolishly allowed Kovacs to register the Trade Name after he had done that he refused to pay me anymore money, I believe now he had planned to do this from the start. I luckily asked Kovacs to allow me to use the sbsbaits.com for a while longer through the tranisistional period and when he refused to pay me any more money I refused to give him the domain.
7) Kovacs implies because I am English I thought I could get a deposit and take the company back. The truth is this Hungarian believes because he has paid a deposit which is less than half the contractual price he thinks he is the owner and he is not. English people do not work like that and my many European friends will tell you who is the honest man Kovacs or Taylor?
I will end by saying Kovacs at this point in time owns the Trade Mark in Europe but that is in dispute because he has not fulfilled his contract to pay the full amount. Yes you have been stopped from buying SBS Baits from England in Romaina for the moment for the Romanian Court only knows half the story. If you buy SBS Baits from Hungary you are buying bait that is not the same ingredients as SBS Baits from England it is a different bait completley.
It is sad that such a great idea between me and Kovacs has come to this and anglers in Europe are now suffering in their supply of SBS Baits I feel sorry about that but that is not my fault.

mircea62
Mesaje: 920
Membru din: Vin Sep 04, 2009 9:32
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de mircea62 »

Poate ne ajuta cineva cu o traducere ca sa fim siguri ca nu intelegem aiurea :D
Mircea B.

Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de Doru Ionica »

:shock: Like...!!
C.S.OLTENIA FISHING - Craiova

Avatar utilizator
remus_cta
pescar de competitie
Mesaje: 1330
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 16:20
Puncte: 0
Localitate: constanta
Contact:

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de remus_cta »

salut, numele meu este des taylor si desi ati citi minciuni care va spun altceva de la un cetatean ungur numit Kovacs, eu sunt inca patronul firmei sbs baits.lasati-ma sa raspund scrisorii lui kovacs pe forumul asta:
1) kovacs a facut un contract cu mine pentru a cumpara know-how-ul pentru firma sbs in europa si da, el a venit la fabrica mea pentru 2 zile si a plecat cu niste cunostinte foarte limitate despre cum se fac nadele sbs.el a zis pe forum ca a cumparat toate utilajele pentru a face nadele cand defapt noi i-am vandut o masina veche de facut bile pe care o foloseam rar si un boiler mare.am pastrat toate echipamentele necesare pentru producerea zilnica a nadelor pentru piata englezeasca, puneti-va intrebarea:am vinde toate echipamentele astfel neavand cum sa ne satisfacem piata englezeasca, bineinteles ca nu.
2)kovacs vorbeste despre calitate ceeea ce este o gluma cand consideri ca el nu stia practic nimic despre boiliesuri cand a ajuns in anglia la fabrica mea,iar partenerul lui peter din cehia stia chiar mai putin dar dupa 2 ziule, acesti 2 pustani credeau ca stiu tot, ei nu stiau nimic inafara de a produce dvd-uri pentru a satisface ego-ul lui kovacs si a face planuri sa imi fure compania.
3)in legatura cu solutia bilelor solubile, pur si simplu nu stiu despre ce vorbeste kovacs deoarece noi am produs bile solubile pentru coco de la senzor in romania inainte sa le producem pentru kovacs.bilele solubile pe care kovacs le face nu le-am vazut niciodata si nu stiu cum le face si nu ma intereseaza deoarece el nu mi-a spus niciodata cum sa fac eu ceva.singurul lucru pe care l-am cumparat de la el a fost un produs romanesc numit lapte de porumb, dar ne-am oprit in a-l folosi deoarece in containere el devenea solid expus la temperaturi scazute ceea ce nu e bine pentru un boilies de folosit tot anul, dar cunostintele limitate ale lui kovacs in producerea nadei nu i-au permis sa realizeze acest lucru.
4)cand am semnat contractul au fost cateva produse "secrete" care nu puiteau fi achizitionate decat de la firma CSL care este detinuta de mine,kovacs nu a mai adus niciun ingredient de la mine de 2 sezoane deci ce pune in nade in loc?
poti cumpara un pachet cu sigla sbs pe el, poti purta o insigna cu sigla sbs pe ea, dar sbs inseamna un singur lucru, calitatea ingredientelor care fac boiliesul asa de prinzator.
5)el a aruncat chiar si o remarca incorecta si o minciuna despre mine cum ca as fi fost dat afara de angling times in anglia.am scris in angling times de 20 de ani,castigand premiul scriitorul anului(Angling Writer of the year) de 2 ori si premiul pescarul anului (Angling Personality of the year).eu m-am decis sa plec pentru a-mi oferi mai mult timp pentru a termina cele 2 carti pe care le scriu si pentru a petrece mai mult timp concentrat pe afacerile mele.Richard Lee editorul revistei angling times m-a intrebat de mai multe ori de cand am plecat daca nu vreau sa revin sa scriu saptamanal.pe locul 2 dupa legendarul Dick Walker , am scris pentru angling times mai mult timp decat orice alt pescar din istorie si inca am o relatie buna cu ziarul, m-a ofensat foarte tare faptul ca kovacs a scris asemenea minciuni.
6)dupa ce a platit contractul pentru a cumpara sbs baits europa i-am permis prosteste lui kovacs sa inregistreze numele.dupa ce a facut acest lucru a refuzat sa imi mai plateasca banii.acum cred ca asta a fost planul lui din start.din fericire i-am zis lui kovacs sa imi permita sa mai folosesc sbsbaits.com inca putin timp in perioada tranzitionala iar cand a refuzat sa imi mai plateasca banii am refuzat sa ii dau situl.
7)kovacs spune ca eu fiind englez pot sa fiu platit de el si dupaia sa ii iau compania inapoi.adevarul este ca ungurul crede ca deoarece el a facut o plata care este mai mica decat jumatate din plata stabilita in contract este patronul firmei ceea ce nu este.englezii nu fac treburile in felul asta si multi dintre prietenii mei din europa va pot spune cine este omul corect:
Kovacs sau Taylor?
voi inhceia prin a spune ca la ora actuala kovacs detine trade-markul in europa dar asta este in disputa doarece nu a platit toti banii, astfel neindeplinind contractul din partea lui.da, ati fost opriti sa cumparati de la firma SBS Baits anglia in romania pentru moment deoarece curtea de judecata din romania cunoaste doar jumatate din poveste.
daca vei cumpara bile de la firma sbs baits din ungaria vei cumpara bile care nu au aceleasi ingrediente ca firma sbs baits din anglia, sunt niste bile diferite complet.
este pacat ca o idee asa de buna ca cea dintre mine si kovacs a ajuns aici si pescarii din europa sufera acum in lipsa bilelor sbs baits englezesti.imi pare rau pentru asta dar nu este vina mea.
Floyd Patterson a fost culcat la podea de 7 ori intr-o runda
dupa meci a zis:"ei spun ca am fost boxerul care a fost culcat la podea cel mai mult....dar eu le spun ca sunt si cel care s-a ridicat de cele mai multe ori..."

APS TOMIS

Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de Doru Ionica »

:lol: baga reclame !!
C.S.OLTENIA FISHING - Craiova

Avatar utilizator
remus_cta
pescar de competitie
Mesaje: 1330
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 16:20
Puncte: 0
Localitate: constanta
Contact:

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de remus_cta »

revenim dupa o scurta pauza de publicitate :lol:
Floyd Patterson a fost culcat la podea de 7 ori intr-o runda
dupa meci a zis:"ei spun ca am fost boxerul care a fost culcat la podea cel mai mult....dar eu le spun ca sunt si cel care s-a ridicat de cele mai multe ori..."

APS TOMIS

Avatar utilizator
remus_cta
pescar de competitie
Mesaje: 1330
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 16:20
Puncte: 0
Localitate: constanta
Contact:

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de remus_cta »

6)dupa ce a platit contractul pentru a cumpara sbs baits europa i-am permis prosteste lui kovacs sa inregistreze numele.dupa ce a facut acest lucru a refuzat sa imi mai plateasca banii.acum cred ca asta a fost planul lui din start.din fericire i-am zis lui kovacs sa imi permita sa mai folosesc sbsbaits.com inca putin timp in perioada tranzitionala iar cand a refuzat sa imi mai plateasca banii am refuzat sa ii dau situl.
7)kovacs spune ca eu fiind englez pot sa fiu platit de el si dupaia sa ii iau compania inapoi.adevarul este ca ungurul crede ca deoarece el a facut o plata care este mai mica decat jumatate din plata stabilita in contract este patronul firmei ceea ce nu este.englezii nu fac treburile in felul asta si multi dintre prietenii mei din europa va pot spune cine este omul corect:
Kovacs sau Taylor?
voi inhceia prin a spune ca la ora actuala kovacs detine trade-markul in europa dar asta este in disputa doarece nu a platit toti banii, astfel neindeplinind contractul din partea lui.da, ati fost opriti sa cumparati de la firma SBS Baits anglia in romania pentru moment deoarece curtea de judecata din romania cunoaste doar jumatate din poveste.
daca vei cumpara bile de la firma sbs baits din ungaria vei cumpara bile care nu au aceleasi ingrediente ca firma sbs baits din anglia, sunt niste bile diferite complet.
este pacat ca o idee asa de buna ca cea dintre mine si kovacs a ajuns aici si pescarii din europa sufera acum in lipsa bilelor sbs baits englezesti.imi pare rau pentru asta dar nu este vina mea.

acum cine da berea? :lol:
Floyd Patterson a fost culcat la podea de 7 ori intr-o runda
dupa meci a zis:"ei spun ca am fost boxerul care a fost culcat la podea cel mai mult....dar eu le spun ca sunt si cel care s-a ridicat de cele mai multe ori..."

APS TOMIS

Avatar utilizator
pista bv
Mesaje: 209
Membru din: Lun Noi 24, 2008 19:59
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de pista bv »

Des Taylor :lol:
Balazs Istvan

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de oanavictor »

nu prea e avantajat domnul Des Taylor din moment ce recunoaste ca a vandut si a incasat si o anumita suma de bani .
ca nu aprimit toti banii .......e alta problema .
statul roman a vandut Petrom si nu a incasat nici dupa 10 ani banii ,iar Patriciu a devenit cel mai bogat om din Romania fara sa achite ce a cumparat .
Domnule Des Taylor .....daca ai incasat macar 1 lira .........nu mai ai nici un drept asupra SBS ,plus modul de adresare lasa mult de dorit ,lasand sa se inteleaga o crasa discriminare prin modul de adresare ''ungurul vs englezul ''
PAREREA MEA ESTE CA NU AI DREPTATE IN CEEA CE AFIRMI ,INCURCANDU-TE IN DETALII .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
George Balan
Mesaje: 41
Membru din: Vin Feb 10, 2006 12:23

Re: SBS Baits in Europe

Mesaj de George Balan »

Eu nu inteleg doua aspecte :

1. ce amestec are domnul Tite in povestea asta
2.de ce dl. Des nu mai poate comercializa SBS in Romania prin Coco de la Senzor ?

Stand mai greu cu engleza poate imi traduce cineva intrebarile pentru dl Des Taylor.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “SBS BAIT ROMANIA”