Meet Carp Romanian Awards 6-10 august 2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Meet Carp Company
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 148
Membru din: Dum Mar 13, 2011 22:58

Meet Carp Romanian Awards 6-10 august 2012

Mesaj de Meet Carp Company »

Meet Carp Romanian Awards se va disputa pe aceeasi data ca si anul trecut 6-10 August 2012

Detalii si surprize in curand !!!

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Meet Carp Romanian Awords

Mesaj de razvan u. »

Awards! :wink:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Meet Carp Romanian Awards 6-10 august 2012

Mesaj de Dan Badarcea »

LIKE!
Ovidius Constanta

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Meet Carp Romanian Awards 6-10 august 2012

Mesaj de Daniel D »

O parere....mai multe locuri premiate, nu doar locul 1......eventuala sectorizare
Nume utilizator schimbat din Dani D

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Meet Carp Romanian Awards 6-10 august 2012

Mesaj de andrei vladeanu »

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Imagine

Uploaded with ImageShack.us



CRISTI VAILEANU & SORIN IONESCU (locul 3 RMA 2011)

Pentru noi a fost o surpriza totala, am intilnit niste oameni deosebiti si credem ca a fost un concurs de calitate. Este un concurs foarte greu dat fiind faptul ca sunt multe echipe foarte bune, spuma pescuitului la crap din Romania plus alte nume sonore venite din strainatate sa participe la acest adevarat festival care este Gala Crapului Romanesc si este destul de greu cand ai atat de multi adversari valorosi. Spre surprinderea noastra am reusit sa facem un rezultat foarte bun pe care speram sa il depasim la anul
Noi ne-am bazat pe o strategie pe care am respectat-o pana la capat. Am nadit grupat, am facut niste boiliesuri potrivite pentru peste mare si nu am ezitat sa folosim la carlig tot felul de trucuri, unele au mers, altele nu, dar la sfarsit am constatat ca pestii mari se prindeau exact la boiliesul cu care nadeam. Am incercat sa facem o selectie si din nadire dar si din dimensiunea carligelor folosite si nu in ultimul rand din marimea rigului.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Meet Carp Romanian Awards 6-10 august 2012

Mesaj de andrei vladeanu »

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Imagine

Uploaded with ImageShack.us


VALI BONTO & VLAD PARFENE (locul 2 RMA 2011)

A fost un concurs foarte frumos, palpitant in care lupta s-a dat pana la final. Eu consider ca au fost prezenti cei mai buni pescari de crap din Romania care alaturi de invitatii din strainatate au dat nastere la un concurs in care valoarea concurentilor nu poate fi contestata. A fost un concurs foarte frumos in care strategia impreuna cu norocul au avut un rol destul de important.
Am reusit sa ocupam locul 2 in ultima ora de concurs. Iti trebuie foarte multa incredere, foarte multa rabdare pentru a contabiliza cei mai mari 5 pesti iar strategia unui astfel de concurs este putin diferita fata de cea a unui concurs la care conteaza cantitatea. Dar asa cum am spus, cu multa incredere, cu multa rabdare a iesit bine pentru noi.
Am fost foarte atenti la detalii, la prezentare. Apoi, bilele pe care le-am folosit au fost unele extrem de nutritive, consistente, speciale pentru peste mare. Am facut o nadire masiva si am asteptat sa intre pe patul de nada. La interceptie am prins foarte multi pesti dar de talie mica. Toti cei mari au venit de pe patul de nada.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Meet Carp Romanian Awards 6-10 august 2012

Mesaj de andrei vladeanu »

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Imagine

Uploaded with ImageShack.us


SORIN & CRISTI RUDEANU (locul 1 RMA 2011)

Pe majoritatea echipelor le cunosteam din competitiile interne, echipe foarte bune de care ne temeam si stiam ca plecam toti de la acelasi nivel dar au fost si echipele din strainatate, toti pescari cu renume pe care ii stiam doar din reviste si de la care nu stii la ce sa te astepti. Din pacate pentru ei norocul ne-a suras si de data aceasta am castigat noi.
Am avut norocul de a trage un loc bun. Apoi, am avut abilitatea de a specula sansa si tenacitatea de a duce pana la capat competitia.
Nu am mizat, asa cum cred ca au facut multi, pe pescuitul izolat, cu mici capcane , argumentul lor fiind acela ca pestele mare este mai sperios. Noi am vrut sa aducem pe vad pestele sperand ca printre cei de talie mica, iar in Tancabesti talie mica inseamna 7-10 kg, o sa isi faca aparitia si cei de 15 sau chiar 15+, motiv pentru care am nadit masiv cu bile de 18 si 20 mm iar la rig am pus o singura bila de 24 mm, un pic in afara patului de nada. Am facut asta in speranta ca cei mai multi se vor obisnui cu cele de pe pat si nu vor considera ca merita efortul de a o lua pe cea mai mare din margine. Cand ai un morman de bile mici de ce sa te chinui sa o iei pe cea mai mare? Si atunci probabil ca cei mari au venit, au gasit-o libera si au luat-o.
The One Team

Avatar utilizator
Meet Carp Company
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 148
Membru din: Dum Mar 13, 2011 22:58

Re: Meet Carp Romanian Awards 6-10 august 2012

Mesaj de Meet Carp Company »

Dani D scrie:O parere....mai multe locuri premiate, nu doar locul 1......eventuala sectorizare

Multumim pentru sugestie.

Avatar utilizator
Meet Carp Company
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 148
Membru din: Dum Mar 13, 2011 22:58

Re: Meet Carp Romanian Awards 6-10 august 2012

Mesaj de Meet Carp Company »

Multumim pe aceasta cale inca o data echipelor participante la Meet Carp Romanian Awards 2011.
Fişiere ataşate
Bogdan Dragan Andrei Gavanescu1.jpg
Bogdan Dragan Andrei Gavanescu1.jpg (78.81 KiB) Vizualizat de 2445 ori
Ardy Vetkampf Ciprian Ene.jpg
Ardy Vetkampf Ciprian Ene.jpg (75.7 KiB) Vizualizat de 2445 ori
Ardy Veltkampf Ciprian Ene.jpg
Ardy Veltkampf Ciprian Ene.jpg (60.94 KiB) Vizualizat de 2445 ori
Ultima oară modificat Sâm Feb 04, 2012 12:37 de către Meet Carp Company, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Meet Carp Company
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 148
Membru din: Dum Mar 13, 2011 22:58

Re: Meet Carp Romanian Awards 6-10 august 2012

Mesaj de Meet Carp Company »

Multumim pe aceasta cale inca o data echipelor participante la Meet Carp Romanian Awards 2011.
Fişiere ataşate
boro Burak Dragos Anutei.jpg
boro Burak Dragos Anutei.jpg (105.61 KiB) Vizualizat de 2442 ori
Bora Burak Dragos Anutei.jpg
Bora Burak Dragos Anutei.jpg (50.57 KiB) Vizualizat de 2442 ori
Bogdan Dragan Andrei Gavanescu.jpg
Bogdan Dragan Andrei Gavanescu.jpg (48.46 KiB) Vizualizat de 2442 ori
Ultima oară modificat Sâm Feb 04, 2012 12:37 de către Meet Carp Company, modificat 1 dată în total.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”