Probleme Delkim

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Probleme Delkim

Mesaj de claudiupascu »

Va solicit sfatul intr-o problema.Mi s-a stricat un senzor Delkim si ptr. ca nu gasesc pe nimeni sa mi-l repare am cumparat unul nou.Astazi cand l-am primit,surpriza,nu este compatibil cu statia.Sa detaliez putin,am resetat statia ,i-am setat pe cei vechi din nou,l-am probat pe cel nou la statia unui prieten,degeaba.Avertizorul luat individual functioneaza.I-am sunat pe cei de la magazin si spre ghinionul meu intra in concediu si mi-au spus sa revin dar ei spun ca nu au mai patit asa ceva.Problema e ca un prieten a patit si el acelasi lucru cu un avertizor pe care l-a luat de la o firma concurenta si nu a rezolvat nimic.Se pare ca statiile mai vechi nu sunt compatibile cu senzorii mai noi.Ce-i de facut?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Probleme Delkim

Mesaj de Vladut Mateianu »

100 euro si se rezolva.... solutia se numeste Coco de la Carpdiscount.... :D
Scump, dar merita ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2428
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: Probleme Delkim

Mesaj de Doeat »

Delkim a schimbat frecventa la modelele fabricate de anul acesta, din aceasta cauza nu poti seta un senzor produs anul acesta pe o statie mai veche. Poti incerca solutia data de Vladut sau iei legatura direct cu cei de la delkim si tre sa le trimiti pe toate in anglia la setat si te intelegi cu ei cine ce plateste si poti trimite si delkimul stricat cu aceasta ocazie poate se poate repara sau daca nu este din vina ta defectul se poate inlocui.

Dupa cum ai spus parca si tu, mai sunt si altii in situatia ta, va puteti strange mai multi cu mai multe seturi sa le trimiteti impreuna sa impartiti cheltuielile de transport ... asta mai la iarna cand nu le mai foloseste nimeni ca probabil va dura ceva vreme pana le primesti inapoi :wink:
Roland K.
KRap-Baits RO

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Probleme Delkim

Mesaj de claudiupascu »

Doeat scrie:Delkim a schimbat frecventa la modelele fabricate de anul acesta, din aceasta cauza nu poti seta un senzor produs anul acesta pe o statie mai veche. Poti incerca solutia data de Vladut sau iei legatura direct cu cei de la delkim si tre sa le trimiti pe toate in anglia la setat si te intelegi cu ei cine ce plateste si poti trimite si delkimul stricat cu aceasta ocazie poate se poate repara sau daca nu este din vina ta defectul se poate inlocui.

Dupa cum ai spus parca si tu, mai sunt si altii in situatia ta, va puteti strange mai multi cu mai multe seturi sa le trimiteti impreuna sa impartiti cheltuielile de transport ... asta mai la iarna cand nu le mai foloseste nimeni ca probabil va dura ceva vreme pana le primesti inapoi :wink:
Este buna varianta ta precum si cea a lui Vladut :D ptr. senzorul stricat,dar ptr. cel nou ce vina am eu?

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme Delkim

Mesaj de Lucian Manea »

Asta chiar e sfidare la adresa clientului din partea producatorului. Dupa ce ca platesti o caruta de bani pe 5 cutii de plastic (4 avertizori si 1 statie) tu ca si client trebuie sa mai ai si stresul ca : "vai Doamne, eu am statia (pe care am dat 200 eur) facuta anul trecut si nu pot lua un avertizor (pe care mai dau inca 150 eur) anul asta ca nu se mai potriveste".

Ce vina are Claudiu in toata treaba asta?? Vina ca a scos aproape vreo 800 din portofel sau de pe card.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Probleme Delkim

Mesaj de Sorin Daringa »

buna treaba....curat sfidare.. :shock:
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Probleme Delkim

Mesaj de Vladut Mateianu »

lucianman scrie:Asta chiar e sfidare la adresa clientului din partea producatorului. Dupa ce ca platesti o caruta de bani pe 5 cutii de plastic (4 avertizori si 1 statie) tu ca si client trebuie sa mai ai si stresul ca : "vai Doamne, eu am statia (pe care am dat 200 eur) facuta anul trecut si nu pot lua un avertizor (pe care mai dau inca 150 eur) anul asta ca nu se mai potriveste".

Ce vina are Claudiu in toata treaba asta?? Vina ca a scos aproape vreo 800 din portofel sau de pe card.

Nu are nicio vina, cel care i-a vandut avertizorii trebuie sa rezolve problema cu garantia, pe cheltuiala proprie !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2428
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: Probleme Delkim

Mesaj de Doeat »

Este vina celui de la care ai cumparat , macar te puteau avertiza sau informa si in mod normal ar trebui sa rezolve ei aceasta problema direct ...dar suntem in Romania. Daca sti sa explici situatia producatorului nu cred ca o sa te puna sa platesti transport mai ales daca ar fi vorba de mai multe seturi , fiind vorba de o firma serioasa , asa ar fi normal , dar cine stie . Oricum ramane problema timpului pana ajunge pana se rezolva pana le primesti inapoi ar dura minim o luna.
Roland K.
KRap-Baits RO

Avatar utilizator
marianlogmax
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iun 15, 2011 14:48
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Probleme Delkim

Mesaj de marianlogmax »

salut . daca esti interesat te pot ajuta cu reparatia senzorului defect .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”