Blasova

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Blasova

Mesaj de Madalin 88 »

as dori sa ma duc si sa stau 2 zile pe acolo ...poate cineva sa imi ofere ceva informatii ? multumesc
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

mitudaniel
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 459
Membru din: Mie Sep 01, 2010 14:40
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de mitudaniel »

Madalin 88 scrie:as dori sa ma duc si sa stau 2 zile pe acolo ...poate cineva sa imi ofere ceva informatii ? multumesc
a fost populata recent
drumul fff rau de la bac pana pe balta
cazare poti sa gasesti la camping sau daca cunosti pe cineva la Petrom( au o vila de protocol acolo)

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Blasova

Mesaj de Madalin 88 »

aha ms cv informatii despre nada....ma intereseaza in special tenul...
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de Vladut Mateianu »

Este o balta de pe care se cara saptamanal sute de kg de crap acasa !
Costa foarte putin, se prinde bine si se ia totul acasa ! Cred ca jumatate din Bucuresti este acolo, dar balta este imensa ! Se prinde si la boilies dar si la porumb, important este sa nadesti.....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Blasova

Mesaj de Madalin 88 »

multumesc vladut pe mine nu ma intereseaza sa iau zeci de kg acasa...important este sa prind si sa ma simt bine ...azi plec ..revin cu amanunte .
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Blasova

Mesaj de Madalin 88 »

aseara am venit acasa....pestele nu a vrut sa manance mai deloc...balta este superba....mai prost este ca se da de mancare la greu ..dimineata si seara trec baietii cu barcile incarcate si ii da de mancare...rezultatele a 2 zile de pescuit...2 crapi pe la vreo 2.5 kg bucata si vreo 5 carasi mai rasariti ...balta este plina mai mereu ..deci care vrea sa se duca sa se informeze din timp sau sa ajunga in jur de ora 1-2 dupa amiaza atunci mai pleaca din ei acasa
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de Genes Florin »

Madalin 88 scrie:aseara am venit acasa....pestele nu a vrut sa manance mai deloc...balta este superba....mai prost este ca se da de mancare la greu ..dimineata si seara trec baietii cu barcile incarcate si ii da de mancare...rezultatele a 2 zile de pescuit...2 crapi pe la vreo 2.5 kg bucata si vreo 5 carasi mai rasariti ...balta este plina mai mereu ..deci care vrea sa se duca sa se informeze din timp sau sa ajunga in jur de ora 1-2 dupa amiaza atunci mai pleaca din ei acasa
mancarea care vezi tu ca o da este de fapt azot :wink:
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Blasova

Mesaj de Madalin 88 »

nu stiu ce sa zic ....carau cu barcile un amestec de culoare galbena ...cik ar fii un amestec care contine borhod de bere spartura de porumb ..si alte minuni..m-am gandit si eu cu azotul k a trecut unul cu 2 barci legate in care in una avea un bidon si lasa un furtun in apa ..in fine ...balta este frumoasa..are peste doar ca este pacat ca se pleaca cu zeci poate sute de kg de pestepe cap de pescar si se fac manevrele cu mancare si ce dumnezeu ii mai da .
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Blasova

Mesaj de Genes Florin »

Madalin 88 scrie:nu stiu ce sa zic ....carau cu barcile un amestec de culoare galbena ...cik ar fii un amestec care contine borhod de bere spartura de porumb ..si alte minuni..m-am gandit si eu cu azotul k a trecut unul cu 2 barci legate in care in una avea un bidon si lasa un furtun in apa ..in fine ...balta este frumoasa..are peste doar ca este pacat ca se pleaca cu zeci poate sute de kg de pestepe cap de pescar si se fac manevrele cu mancare si ce dumnezeu ii mai da .
si tu daca prindeai il luai acasa, nu este balta c&r
Daca te vad cu echipament serios iti spun ca nu ai voie decat 4kg, daca esti mai particular te lasa sa pleci fara sa mai controleze.
Acest gen de balti chiar sunt facute pentru a lua pestele.
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: Blasova

Mesaj de Madalin 88 »

eu oricum sunt multumit cu cat am prins imi pare rau ca nu am avut activitate si imi pare si mai rau ca nu am putut avea parte si eu de niste drilurile cu niste teni ....
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”