Balta Colceag 2

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
mircioss
Mesaje: 186
Membru din: Lun Dec 29, 2008 0:49

Balta Colceag 2

Mesaj de mircioss »

Miercuri parca 3 sept. am ales sa pescuiesc pe aceasta balta ...acces facil ,luminata ,partial imprejmuita , (daca mai atipesti) shi daca prinzi poti sa retii peste :arrow: am platit 2mil./24 ore shi am pescuit cu porumb shi saculetul aferent bla ,bla ,bla..am prins doi ciortani de 2 kg shi 5 carasi dar a aparut o problema...seara shi dimineata Fane paznicul strangea intr-o punga peste mort din stuful de pe marginea baltii...la mine in zona 2 carasi shi un ciortan de 800 g :? :? mai mananca peste :? :? :? ...o fi bolnav ?...am eliberat tot ... aveam senzatia ca miroase dubios (poate m-am speriat degeaba) .A mai patit cineva ??...am intrebat shi pe Pesc......ro dar nu l-au postat :? :? :?
Mircea Stanciu

Derevlean
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 20, 2013 10:47

Re: Balta Colceag 2

Mesaj de Derevlean »

Salut, pai ai facut bine ca l-ai eliberat, sambata 30 am fost si eu am luat un ciortan la aproximativ 3 kg care era viu dar dupa miros ai fi jurat ca e mort, deci cu pestele sigur e ceva dubios, in rest balta curata frumoasa numai buna dar atat sa mergi cu familia la un gratar ... ca in rest sunt alte balti mai mari nu asa de 6 7ha in care mai baga din cand in cand cativa ciortani ...

mircioss
Mesaje: 186
Membru din: Lun Dec 29, 2008 0:49

Re: Balta Colceag 2

Mesaj de mircioss »

Deja am vorbit cu mai multi .. :( :( ..pestele chiar e imputit shi tot satul varsa acolo.... :roll: :roll:
Mircea Stanciu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”