C.N.2008

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Vali Vesa scrie:
Dan scrie:...Dar campioana nationala la orice sport vrei tu, se desemneaza pe baza unui campionat ce are mai multe etape.
Dane, intram in discutii inutile. Majoritatea pescarilor care participa la concursuri sunt "oameni ai muncii". Fa tu un chestionar si vezi cam cati pot sa-si sacrifice asa de mult timp incat sa participe la un campionat cu mai multe etape, fiecare de 3-4 zile. Eu cred ca suntem inca la "amatori", profesionistii sunt putini.
Parerea mea,
Ei bine... parerea ta este in totala contradictie cu parerea lui Vladeanu care atunci cand i-am spus ca o singura mansa de calificari ar permite prezenta mai multor loturi, a spus:

"Nu ma intereseaza cauza pescarilor care nu au timp"
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

@Dan,

3 etape ar fi ok. 5-6-7... pentru mine nu.
Pai si ce, inseamna ca trebuie sa fiu de acord cu Andrei? Dar atata timp cat nu am reusit sa strangem 4 echipe competitive nu ma bag in "negocieri" ca nu are sens.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

valibuc
Mesaje: 20
Membru din: Mar Feb 26, 2008 10:14

Mesaj de valibuc »

Vladut Mateianu scrie:
valibuc scrie:Cine poate sa ne spuna si noua, celor mai de mana a doua ce se intampla, ca eu nu inteleg nimic, pentru ce atata incrancenare si de ce??????daca cineva vrea sa participe la cn 2008 participa plateste si gata cine nu sta acasa foarte simplu. Am un prieten care a participat la Concursul Pelicanul din 2007 primavara iar la sfarsit spunea ca mai, mai sa se bata intreb si eu de ce?????Ca cineva n-a avut incredere in arbitraj, asta este mai grav.
Vali , si tu si alti tineri care doresc sa se apuce de acest sport(inca nobil), ma refer la pescuitul de competitie, cred ca sunteti oripilati de ce se intampla in aceste momente. Crede-ma ca si eu sunt. Circul asta din pacate nu se va termina niciodata.
Dar stii ce frumoasa ar fi aceasta lume fara cateva personaje ? Si ma refer la cei care nu au legaturi prea mari cu acest sport, in schimb sunt plini de invidie si rautate, aparute exact din neputinta.....
Dar am vazut ca deja a observat cam toata lumea asta ! :D
De acord cu tine Vladut Mateianu, si cei de facut in viitor????

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

@valibuc

Dupa Mateianu ar trebui sa te inscrii repede in APCR, sa fii de acord cu tot ce emana noii "apostoli" ai fenomenului care nu-s patru sunt trei ,Cornel, Vladut si Andrei, sa-i injuri pe cei care-i combat pe acestia,.. :lol:



.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

Vali Vesa scrie:@Dan,

3 etape ar fi ok. 5-6-7... pentru mine nu.
Pai si ce, inseamna ca trebuie sa fiu de acord cu Andrei? Dar atata timp cat nu am reusit sa strangem 4 echipe competitive nu ma bag in "negocieri" ca nu are sens.
In sistemul actual in afara de timp avem inca o constrangere.

Cine nu poate sa se alature unui lot de 10 nu poate sa participe la competitia care desemneaza echipa de 2 pescari campioana nationala. :oops:
The second best is the first loser!

valibuc
Mesaje: 20
Membru din: Mar Feb 26, 2008 10:14

Mesaj de valibuc »

Dan scrie:@valibuc

Dupa Mateianu ar trebui sa te inscrii repede in APCR, sa fii de acord cu tot ce emana noii "apostoli" ai fenomenului care nu-s patru sunt trei ,Cornel, Vladut si Andrei, sa-i injuri pe cei care-i combat pe acestia,.. :lol:



.
Dan, daca participarea la cn.2008 implica sa fii inscris in vre-un club, ce e de fqacut?

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dan cotelici »

valibuc scrie:
Dan scrie:@valibuc

Dupa Mateianu ar trebui sa te inscrii repede in APCR, sa fii de acord cu tot ce emana noii "apostoli" ai fenomenului care nu-s patru sunt trei ,Cornel, Vladut si Andrei, sa-i injuri pe cei care-i combat pe acestia,.. :lol:



.
Dan, daca participarea la cn.2008 implica sa fii inscris in vre-un club, ce e de fqacut?
Nu s-a conditionat niciodata participarea la CN de inscrierea in vreun club.
E posibil ca in viitor, daca se va constitui o federatie, sa se conditioneze participarea la competitiile organizate de aceasta de apartenenta la unul din cluburile afiliate acesteia.
The second best is the first loser!

valibuc
Mesaje: 20
Membru din: Mar Feb 26, 2008 10:14

Mesaj de valibuc »

Ok, am priceput,multumesc.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

luka scrie:De acord cu tine in conditiile in care ar fi fost o singura mansa dar asa cum am inteles de la tine si Nea Cornel cu eliminarea unor echipe pe parcursul fiecarei manse ,ce sistem de punctaj sa mai existe care sa avantajeze o echipa care merge mai departe in urmatoarea mansa.Sa luam un ex.concret:prima mansa participa 8 echipe.Din cele 8 raman dupa prima mansa 5(primele 5 echipe);in mansa a doua din 5 participante raman 3 iar in mansa a treia se decide echipa castigatoare.Un sistem de punctaj ar fi valabil daca s-ar tine cont si de celelalte 2 manse dar in cazul de fata fiind manse eliminatorii nu-si mai are rost nici un sistem de punctaj si ajungem la exemplul pe care ti l-am dat anterior .Este sau nu este asa?Razvan Dobrescu
nu este asa.
sistemul este eliminatoriu, insa de la o mansa la alta conteaza si pozitia ocupata in cea precedenta.
The One Team

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Asa e draga Andrei si pe cine elimini in prima mansa din 3 echipe care participa?


Unde e puterea selectiei? Daca ai ales un sistem prost care nu a atras competitori unde e valoarea lotului?



Radu Badica

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “APCR-asociatia veche”