Personajul care a anulat un CM in Romania,interes personal !

Topicuri vechi, unele pot fi o lectura placuta...

Moderator: gor965

Încuiat
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de Stefan Popescu »

Vali Vesa scrie:
Stefan Popescu scrie: ...se vor desemna Campionii României...
Da, cu aproximativ ZERO crapi prinsi :lol:
:!: Achizitionati cantare electronice de bucatarie cu indicatia in grame :mrgreen:
Domnule Vesa,
Ați aflat până la urmă ce documente vă trebuie pentru a vă afilia la AGVPSR?
Oricum, sunt mișcat de grija pe care o purtați sportivilor federației. Care ar fi explicația? Nu am văzut vreun sportiv din federație care să fie interesat de activitatea clubului dumneavoastră. Oare de ce nu vă bagă în seamă?

PS Nu uitați proverbul ăla cu câinele și drumul lung. Probabil cântarele alea de bucătărie vă trebuiau dumneavoastră când ați fost în Portugalia. Oare cum s-a simțit una din echipele dumneavoastră cu zero pești? Sau aia nu se pune?

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de Stefan Popescu »

kelu84 scrie:Daca prin absurd ne-am inscrie 200 insi FRPS, la primul congres cu alegeri, nu putem scapa de el???
kelule,
Am impresia că tu ești chel pe dinăuntru capului, nu pe dinafară. Sau capul tău kel este un altfel de cap? Stau și mă întreb, de unde atâta prostie la unii care se produc pe aici? Cei care mai au câte un grăunte de inteligență te pot lămuri despre ce am vrut să spun.
Antigel,
De ce oare nu te ascultă nimeni și nu face mâine o federație națională? Ia vezi ce scrie la art. 21 alin. 2 pe care l-ai postat. Să vedem, ai proprietatea termenilor?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Și hai să te mai ajut un pic:
Art. 27
Cluburile sportive de drept privat, fara scop lucrativ, sunt persoane juridice nonprofit, constituite, in conditiile legii, ca structuri mono- sau polisportive.
Art. 35
(1) Federatiile sportive nationale sunt structuri sportive de interes national, constituite prin asocierea cluburilor sportive si asociatiilor judetene si ale municipiului Bucuresti, pe ramuri de sport.
(2) Potrivit prezentei legi federatiile sportive nationale sunt persoane juridice de drept privat, de utilitate publica, autonome, neguvernamentale, apolitice si fara scop lucrativ.
(3) Dobandirea personalitatii juridice se face in conditiile legii.

Art. 95
Dispozitiile prezentei legi se completeaza cu prevederile Ordonantei Guvernului nr.26/2000 cu privire la asociatii si fundatii, cu modificarile si completarile ulterioare, ale Legii nr. 31/1990 privind societatile comerciale, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare, precum si ale Decretului nr.31/1954 privind persoanele fizice si persoanele juridice.


Te-ai prins? Nu cred. Nu te duce mintea. Oricum, lăudabilă ardoarea cu care vrei să dovedești că ești prost. Păcat că nu semnezi cu numele adevărat. Am putea să te evităm. Sau să ne luăm după o vorbă a lui Dragnea. Prostia nu este faptă penală! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PS Ai copii?
Ultima oară modificat Sâm Oct 25, 2014 20:59 de către Stefan Popescu, modificat de 3 ori în total.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de gabi1 »

Te dai la "kelu"...vrei sa stai cu kuru' pe malai sa-ti faci analiza nebunule... :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de kelu84 »

Popescule-tu vrei multe, de spus spui si mai multe insa la fel de prost ramai. Ideea era ca nu ai venit cu federatia de la ma-ta de acasa care mai bine te abandona intr-o ghena( desi am senzatia ca asa stau lucrurile). Ca ai avut o sclipire si ai infiintat-o e altceva, insa prostule!!!! Esti inamovibil tu??? Asta era ideea dar la cat de oligofren esti nu ai inteles nimic. Si da prostule sunt chel, insa nu si pe interior ca tine, ca daca eram prost ca tine, ma impuscam la cat de sarac si babalau esti. Saracia nu e o rusine insa cand te spetesti sa ajungi boschetar deja se cheama depasirea limitei legale la prostie. Fraiere care esti fraier. Federatia in sine nu e un concept prost, insa prezenta ta acolo o transforma intr un cacat institutionalizat
De Craciun te astept sa-ti prezint "un alt fel de cap chel" sa schimbati o vorba-doua desi ma indoiesc ca i vei trezi interes lu' asta micu'.

dogoice
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 18, 2011 22:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de dogoice »

kelu84 scrie:Daca prin absurd ne-am inscrie 200 insi in federatia boului, la primul congres cu alegeri, nu putem scapa de el???
Cu siguranta ar fi 200 de persoane pregatite sa il penetreze,asa cum ii place lui.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de Stefan Popescu »

dogoice scrie:
kelu84 scrie:Daca prin absurd ne-am inscrie 200 insi in federatia boului, la primul congres cu alegeri, nu putem scapa de el???
Cu siguranta ar fi 200 de persoane pregatite sa il penetreze,asa cum ii place lui.
Unde sunt persoanele respective? Deschide repede o listă!
Kelule, încă odată, nu mai insista că nu faci altceva decât să-mi dai apă la moară. Se vede că creierul tău nu se vede decât la microscop. În federație intră cluburi sportive, nu boi ca tine și ca Antigel. Vad că a mai apărut unul dogoice! Ai înțeles inteligentule și subtilule? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de Anti FRPS »

kelu84 scrie:Daca prin absurd ne-am inscrie 200 insi in federatia boului, la primul congres cu alegeri, nu putem scapa de el???
Nu . Statutul adunaturii va afiliaza cluburile provizoriu ,fara drept de vot. Este conceput in asa fel incat numai el sa fie reales presedinte , asta pentru ca gunoiului ii este frica sa nu piarda sigura posibilitate de capatuire
Dar exista o alta solutie legala prin care sa-l sarutati cu buricul pe frunte :lol:

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de Stefan Popescu »

Antigel,
Pe cine ai avut profesor la limba maternă? Nu prea le ai cu acordurile gramaticale și te râde lumea. Sau așa faci când ești nervos?
PS Ți-ai dorii să ai atâția bani câți am câștigat eu din federație? Sau ai atâția cât am cheltuit eu cu ea? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PPS Te-ai lămurit cum e chestia aia cu OG 26/2000 că văd că ai închis subiectul! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de gabi1 »

Stefan Popescu scrie:Antigel,
Pe cine ai avut profesor la limba maternă? Nu prea le ai cu acordurile gramaticale și te râde lumea. Sau așa faci când ești nervos?
PS Ți-ai dorii să ai atâția bani câți am câștigat eu din federație? Sau ai atâția cât am cheltuit eu cu ea? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
fanica, merav anda tu...dicta: has mo car & delbul. :wink: :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

dogoice
Mesaje: 139
Membru din: Dum Sep 18, 2011 22:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Personajul care a anulat un CM in Romania,interes person

Mesaj de dogoice »

Popete ,cu ocazia faptului ca am fost mentinat de o persoana asa importanta ca tine,tin sa iti multumesc si sa iti transmit ca iti dau la moie.Fmm de javra ordinara.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA”