Discutii diverse ... clasamente, punctaj, etc.

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Încuiat
Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii diverse ... clasamente, punctaj, etc.

Mesaj de Alexandru Popescu »

Nu-mi plac oamenii agresivi, verbal, fizic etc... Tu si Vladut, in toate discutiile cu mine, ati dat dovada de agresivitate. Asa cum ai vazut in forumul din 2015 , ce am scris la ultima etapa, am zis fa este urat din partea celor de la senzor ca nu s-au prezentat. La fel cum si altii care pleaca, sau nu se prezinta.
Daca te-ai interesat de mine ma bucur, trebuia sa ma intrebi direct. Nu stiu la cine te-ai interesat sau ce ai aflat dar vreau sa-ti zic cateva randuri... Eu ca si pescar de competitie sunt la inceput de drum, la fel cum si tu si altii ati fost candva. Spune-mi tu, te rog, exemplul care l-ati dat, tu si Vladut pe forum este unul pozitiv care ne poate ajuta sau ne incurajeaza sa intram in acest sport?

Noi tinerii, poate cu reale sanse de a face o figura frumoasa in acest minunat sport, care nu facem parte din cluburi, dar sustinem din buzunar unu, doua , 3 concursuri pe an, de ce am mai venii la un concurs unde riscam sa dam de neseriozitate. Iar la neseriozitate, nu doar plecatul sau neprezentarea intra in calcul, mai vorbim si de alte chestii care se fac pe ascuns...si care noi inca nu avem habar, ca de. Suntem nimeni, la inceput de drum etc...
...

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Discutii diverse ... clasamente, punctaj, etc.

Mesaj de Lucian SV »

ați făcut băiatul să plângă. rușine agresorilor ce sunteți.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Discutii diverse ... clasamente, punctaj, etc.

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alexandru Popescu scrie:Nu-mi plac oamenii agresivi, verbal, fizic etc... Tu si Vladut, in toate discutiile cu mine, ati dat dovada de agresivitate. Asa cum ai vazut in forumul din 2015 , ce am scris la ultima etapa, am zis fa este urat din partea celor de la senzor ca nu s-au prezentat. La fel cum si altii care pleaca, sau nu se prezinta.
Daca te-ai interesat de mine ma bucur, trebuia sa ma intrebi direct. Nu stiu la cine te-ai interesat sau ce ai aflat dar vreau sa-ti zic cateva randuri... Eu ca si pescar de competitie sunt la inceput de drum, la fel cum si tu si altii ati fost candva. Spune-mi tu, te rog, exemplul care l-ati dat, tu si Vladut pe forum este unul pozitiv care ne poate ajuta sau ne incurajeaza sa intram in acest sport?

Noi tinerii, poate cu reale sanse de a face o figura frumoasa in acest minunat sport, care nu facem parte din cluburi, dar sustinem din buzunar unu, doua , 3 concursuri pe an, de ce am mai venii la un concurs unde riscam sa dam de neseriozitate. Iar la neseriozitate, nu doar plecatul sau neprezentarea intra in calcul, mai vorbim si de alte chestii care se fac pe ascuns...si care noi inca nu avem habar, ca de. Suntem nimeni, la inceput de drum etc...
Alex, tu ai intrat intr-un loc nou si ai inceput sa faci ordine printre cei care au terminat ce vrei tu sa incepi. Tot ce-ti doresc este sa mai aplici aceasta abordare si in alte zone sportive si direct fata in fata cu cei pe care ii pui la punct.Iti garantez ca ai sa intelegi mai bine cum sta treaba. Eu am incercat sa-ti explic situatia, mai mult nu ma pricep.
Faptul ca faci ordine numai cu mine , cu Vladut si cu lotul Senzor, ma duce cu gandul ca prea esti cu directie data ca sa iau de buna ce spui. Hai sa zicem ca nu este asa, dar oricum sa-mi ... .... .. .... celui care te-a invatat sau te-a influentat sa te iei de mine si de Senzor, in situatia in care este adevarat. Sper ca nu te deranjeaza. :wink:

Te-am cautat pe Google ( pentru ca am crezut ca esti clona din comportament) , dupa termenul "pescuit" . Nici google nu te gaseste in asociere cu cuvantul asta.
Pe FB te-am gasit in sfarsit. Esti real, nu esti clona, asa esti tu.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Discutii diverse ... clasamente, punctaj, etc.

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie: dar oricum sa-mi ... .... .. .... celui care
corect cred că așa ai vrut să scrii ”dar oricum sa-mi ... ....-. .... celui care”

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii diverse ... clasamente, punctaj, etc.

Mesaj de Alexandru Popescu »

Te-ai atacat prea rau Dan la gluma facuta pe seama ta cu plecarea, spre viitor ramai mai calm. Forumul acesta are multe suprize. Eu unul am curajul sa imi expun ideeile, neplacerile si toate lucrurile care le regasesc ( din punctul meu de vedere ) gresite. Odata ce iti faci cont pe acest forum, iti dai cu parerea despre una, despre alta, este normal sa stii sa accepti si critici. Este doar parerea mea. Nu sunt clona. Nu am fost , nu voi fii.
...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Discutii diverse ... clasamente, punctaj, etc.

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Dan Mitranescu scrie: dar oricum sa-mi ... .... .. .... celui care
corect cred că așa ai vrut să scrii ”dar oricum sa-mi ... ....-. .... celui care”
Merge si "in" si "-n".
Oricum inclin sa-ti dau dreptate, ca in vorba asta, spusa din suflet, nu se aude "i"-ul .

Alex tu ce spui, am zis bine ?

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii diverse ... clasamente, punctaj, etc.

Mesaj de Alexandru Popescu »

Stii care este ironia mare? Ca sunt cititor al acestui forum de ceva timp, poate nu foarte activ in a scrie ceva. Doar ca mereu cand apare unul nou, isi da cu parerea, ce sa vezi. Multi spun ca este pus de cineva, sau clona.
Un niciuna din variantele de mai sus nu ma incadrez.

Dan poti sa faci ce vrei. :d
...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Discutii diverse ... clasamente, punctaj, etc.

Mesaj de gabi1 »

Alexandru Popescu scrie:nu voi fii.
Se pare că acum ești în post premarital, fii o să ai când crești mare și doar cu voia lui Dumnezeu.
Cine a făcut școala și a buchisit gramatica la FF, la colțul școlii și scuipă golănește semințe la campionatul de ''bostaniadă'' își dă repede în petec... :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii diverse ... clasamente, punctaj, etc.

Mesaj de Alexandru Popescu »

gabi1 scrie:
Alexandru Popescu scrie:nu voi fii.
Se pare că acum ești în post premarital, fii o să ai când crești mare și doar cu voia lui Dumnezeu.
Cine a făcut școala și a buchisit gramatica la FF, la colțul școlii și scuipă golănește semințe la campionatul de ''bostaniadă'' își dă repede în petec... :D
Mai gresim si noi din cand in cand,am observat ca si pe facebook, forum, exista un trend care tot umbla de 2-3 luni. In loc sa fim atenti la context, ne uitam daca adaugam o "cifra" in plus, virgula sau alte semnte de punctuatie. Gabi1 te rog sa-ti vezi de telenovele tale. Nu prea ai toate tiglele pe casa din cate am vazut pe forum si observ ca toti te-au luat la vizor. Ma mir ca mai respiri. O sa ai total ignore pentru ca indiferenta am vazut ca doare rau de tot la tine, ca un cactus adanc in .... Iti lipseste atentia,afectiunea sau mai stiu eu ce. Pacat, dai semne ca respriri.
...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Discutii diverse ... clasamente, punctaj, etc.

Mesaj de gabi1 »

Pacat, dai semne ca respriri.
Emani o halenă groaznică, nu ai descoperit încă pasta de dinți?!
Așa-i, în prezența ta am un disconfort teribil în a respira.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”