AG a APCR - 26.11.2011

Moderator: andrei vladeanu

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: AG a APCR - 26.11.2011

Mesaj de petre iulian »

Popescu Stefan scrie:Am auzit că sâmbătă la Sinaia se cântă muzică religioasă și se servește colivă. Este adevărat?

--------

ai de gand sa d/ai coltul ? :D
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: AG a APCR - 26.11.2011

Mesaj de Val »

Domnul Stanila ceva de comunicat la lume ?????
A trecut ceva vreme si pe apcr.eu nu vad nimic..... Ti-au iesit banii - asta e subiectul asteptat de toti .... :wink:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AG a APCR - 26.11.2011

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:Domnul Stanila ceva de comunicat la lume ?????
A trecut ceva vreme si pe apcr.eu nu vad nimic..... Ti-au iesit banii - asta e subiectul asteptat de toti .... :wink:
Chiar ai tupeu..... :lol: I-au iesit vreo 5000 de euro dar pe foamea asta ....... :roll: si mai are si obligatii !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: AG a APCR - 26.11.2011

Mesaj de Popescu Stefan »

Începe distracția cu APCR.
Azi am primit celebra hotărâre prin care AV a fost suspendat din funcție și înlocuit de Costeluș Stănilă.
Hotărârea, așa cum prevede legea are trecut în preambul, membri care au participat la ședință. În citesc in ordinea enumerării:
1. Roșioru Cornel, prin mandatar Pangică Cristian Val;
2. Vlădeanu Andrei Cristian
3. Mateianu Vlăduț
4. Iacob Corneliu
5. Popescu Costin
6. Mitrea Cristian
7. Moldoveanu Ștefan
8. Dogaru Ioan Alin
9. Pangică Cristian Val

Măi să fie. Parcă APCR era formată din cluburi. Ele de fapt apar și la semnături, dar nu apar la membri asociați. ședința a avut loc în data de 16.01.2010.
Cei enumerați vor fi citați ca martori în aceste proces prin care AV, falsificând Hotărârile Adunării Generale încearcă marea cu degetul.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AG a APCR - 26.11.2011

Mesaj de andrei vladeanu »

dezinformare crasa.

decizia de care pomenesti a fost semnata de persoanele respective, intr-adevar, dar ea se refera la numirea lui costel stanila in functia de presedinte APCR.
ianuarie 2010.

la ora aceea APCR era o asociatie de persoane fizice. in ian 2010 a inceput procesul de transformare al asociatiei intr-una de cluburi.

erau 30 de oameni in sala si avocat. nu am falsificat nimic, nemernicule.
The One Team

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: AG a APCR - 26.11.2011

Mesaj de Popescu Stefan »

Nimic pe lumea asta nu este mai grav decât prostia. Care, la fel ca și domnia, se plătește. Analizând în continuare documentele, am găsit si noul statut al APCR, aprobat in ianuarie 2010 (probabil, deși eu cred că este un fals) semnat de către cine? De Costeluș Stănilă. Iată ce frumos este statutul APCR:
Preambul
Subsemnatul STĂNILĂ CONSTANTIN, cetățean român, nascut la data de 23.05.1966 în mun. Craiova, ...., împuternicit prin Hotărârea nr. /16.01.2010 a Adunării Generale a APCR, ......................., am decis semnarea prezentului statut al asociației, actualizat cu toate modificările. Și acum începe distracția.
Art. 3 Asociația este constituită din membri menționați mai sus.
M-am uitat în sus și ningea. M-am gândit că mai sus ar fi trebuit să fie eventual la articolele anterioare. Lipsă totală. Din statut lipsesc asociații.
Ia să vedem ce spune legea (OG 26/2000):
Art. 6.
......................................................................
(2) Actul constitutiv cuprinde, sub sanctiunea nulitatii absolute:
a) datele de identificare a asociatilor: numele sau denumirea si, dupa caz, domiciliul sau sediul acestora;
...............................................................
i) semnaturile asociatilor.
(3) Statutul cuprinde, sub sanctiunea nulitatii absolute:
a) elementele prevazute la alin. (2), cu exceptia celor de la lit. g) si h);
Deci APCR nu are membri. Ce chestie.
Costeluș, tu nu esti membru APCR băiețică. Tu putea să faci următorul lucru:
Art. 7.
(1) Oricare dintre asociati, pe baza imputernicirii date in conditiile art. 6 alin. (2) lit. h), poate formula o cerere de inscriere a asociatiei in Registrul asociatiilor si fundatiilor aflat la grefa judecatoriei in a carei circumscriptie teritoriala urmeaza sa-si aiba sediul.
Nu ești abilitat să semnezi statutul unei asociații bătrâne. Puteai în baza acelei hotărâri să faci cererea la judecătorie. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cât privește asocierea Cluburilor sportive (mă refer la cele cu CIS-uri), este ilicită, întrucât încalcă art. 24 din Legea nr. 69/2000.
Art. 24
(1) Recunoasterea unei structuri sportive, in sensul prezentei legi, se dovedeste prin Certificatul de identitate sportiva, eliberat in conditiile prezentei legi.
(2) Structurile sportive oficial recunoscute se pot afilia dupa cum urmeaza:
a) la asociatiile judetene, respectiv a municipiului Bucuresti, pe ramuri de sport, constituite potrivit prevederilor art. 34, pentru participarea la competitiile oficiale locale;
b) la federatia sportiva nationala corespunzatoare, constituita potrivit prevederilor art. 35-41, pentru participarea la competitiile oficiale nationale sau internationale.
Trageți concluziile cuvenite.

PS Vlădeanu, fi decent. O să scoți castanele din foc cu mâna ta și sub semnătura lui Stănilă. Cum te justifici în fața celor pe care i-ai înșelat?

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: AG a APCR - 26.11.2011

Mesaj de Vali Vesa »

Concluzia este... cainele... drumul lung... of of, mai mai... :wink:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: AG a APCR - 26.11.2011

Mesaj de Popescu Stefan »

Subscriu, numai că în speță, APCR nu are loc de federație. Vezi cazul cu anularea avizului de constituire. Fiind acum parte interesată, am cerut și eu documentele APCR, printre care și statutul asociației. Ce am văzut mi-a confirmat ce intuiam. Adică o făcătură neprofesională, de care și tu ești responsabil, având în vedere că erai vicepreședinte. Știu că nici măcar nu ai văzut statutul. Vrei să ți-l trimit pe fax?
PS Poți să susții că membri asociați persoane fizice care au constituit asociația s-au retras din aceasta cu toții sau au fost dați afară pe șest.
Apropo, știi că retragerea la cerere dintr-o asociație se aprobă printr-o hotărâre a Adunării Generale a asociației? |Există asemenea hotărâre? Nu de alta, dar o să cer instanței să-i citeze, mai ales că sunt trecuți în HAG cu nume, prenume și adrese.
Cea mai tare este perla lui Stănilă, prin care el decide să semneze statutul. De unde v-ați pricopsit cu .....atentie limbaj ...Cristi Matei?

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: AG a APCR - 26.11.2011

Mesaj de Vali Vesa »

Popescu Stefan scrie:Subscriu, numai că în speță, APCR nu are loc de federație. Vezi cazul cu anularea avizului de constituire...
Dupa cate stiu eu, federatia a cerut prima desfiintarea APCR in instanta. Pardon, nu federatia, clubul cetate alba iulia parca... :mrgreen:
Popescu Stefan scrie: ...Poți să susții că membri asociați persoane fizice care au constituit asociația s-au retras din aceasta cu toții sau au fost dați afară pe șest...
Scrie in statut (daca zici ca il ai) care este procedura.

Cainele... drumul lung... :wink:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Costel Stanila
Mesaje: 548
Membru din: Joi Mar 15, 2007 14:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AG a APCR - 26.11.2011

Mesaj de Costel Stanila »

popescule, ….. bati campii ca de obicei, confunzi acte constitutive cu statute sau hotarari de adunari generale.Orice statut al unei asociatii , dupa ce este votat, aprobat de adunarea generala, pentru a fi depus in instanta trebuie semnat de cineva…respectiv de presedintele in exercitiu in acel moment. Este o exprimare folosita in preambulul unui statut al oricarei asociatii. Intreaba un avocat daca ai, ….

Nu te obosi sa-mi raspunzi, bai ............!Atentie limbaj!
Costel Stanila
A.P.C.R.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”