AGVPS - APCR - ACVILA

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Zarguzon Adi »

Nu vreau sa mai dezgrop mortii; singura mea rugaminte este sa lasati usile campionatului national deschise pentru toti pescarii de crap.
Promovati-va baltile,magazinele, recuperati-va banii dar lasati usile campionatului national deschise.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Chiar si celor care intra doar ca sa se cace in casa ta ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Zarguzon Adi »

Vladut Mateianu scrie:Chiar si celor care intra doar ca sa se cace in casa ta ? :roll:
Campionatul National este casa tuturor ,important este sa foloseasca wc-ul.

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

Zarguzon Adi scrie:Nu vreau sa mai dezgrop mortii; singura mea rugaminte este sa lasati usile campionatului national deschise pentru toti pescarii de crap.
Promovati-va baltile,magazinele, recuperati-va banii dar lasati usile campionatului national deschise.
Adi , daca nu vrei sa dazgropi morti , atunci nu ii mai rascoli , portile au fost deschise doua luni , crezi ca nu a fost suficient , astept de mult timp o rezolvare a problemei , dar toti acuza si nimeni nu zice ce este de facut , daca stii rezolvarea te rog sa o postezi .
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de mirceaef »

Zarguzon Adi scrie:1.Nu vreau sa mai dezgrop mortii;
2. singura mea rugaminte este sa lasati usile campionatului national deschise pentru toti pescarii de crap.
3. Promovati-va baltile,magazinele, recuperati-va banii dar lasati usile campionatului national deschise.
1. pai stimabile, tu la atata lucru te pricepi, sa dezgropi mortii. aia e contributia ta majora! alta n-ai. sustii ca tu spui lucrurilor pe nume si spui ce ai de spus omului in fata. pai fa-o dreaq odata si lasa-ne in pace!

2. singura ta rugaminte, nu e singura, si in primul rand ar trebui s-o adresezi clubului din care faci parte!!! si in al doilea rand, campionatul national de crap nu se adreseaza tuturor pescarilor de crap. se adreseaza celor mai buni pescari de competitie de crap. cei care au ceva de spus. cei care au ceva de demonstrat. cei care vor sa reprezinte romania la campionatul mondial. cei care sunt interesati de fenomenul competitional. orice alt pescar de crap n-are nici o constrangere, sa participe la concursuri private, sa mearga pe ce balta vrea, cand vrea, sa pescuiasca in weekend, sa-si scoata nevasta si puradeii la iarba verde. daca vrei in echipa nationala, atunci da, incep sa apara constrangeri si responsabilitati. asa e in orice sport!

3. pt prima oara in istoria editiilor de cn, CLUBURILE, ai auzit, adi, CLUBURILE isi asuma responsabilitatea participarii la cn. cluburile hotarasc, platesc taxe, nada, in functie de posibilitati, echipament sau alte alea. asta e drumul normal. pana acum le plateau pescarii. tu faci parte din vreun club???
sunt cluburi, cum e ovidius, care n-au a promova decat propria imagine. sunt cluburi cum e green lake, care vrea sa promoveze si o balta, sau cum e carping care vrea sa promoveze si o nada. faptul ca vor sa-si promoveze imaginea, balta sau nada, n-are nici un fel de legatura cu standardele impuse acestei competitii. ba din contra, un producator de nada ar fi avut interesul sa vina cat mai multi si eventual cat mai nepregatiti, sa le vanda el mai multa nada. intelegi?!

nu, nu cred ca intelegi ...
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

mirceaef scrie:
Zarguzon Adi scrie:1.Nu vreau sa mai dezgrop mortii;
2. singura mea rugaminte este sa lasati usile campionatului national deschise pentru toti pescarii de crap.
3. Promovati-va baltile,magazinele, recuperati-va banii dar lasati usile campionatului national deschise.
1. pai stimabile, tu la atata lucru te pricepi, sa dezgropi mortii. aia e contributia ta majora! alta n-ai. sustii ca tu spui lucrurilor pe nume si spui ce ai de spus omului in fata. pai fa-o dreaq odata si lasa-ne in pace!

2. singura ta rugaminte, nu e singura, si in primul rand ar trebui s-o adresezi clubului din care faci parte!!! si in al doilea rand, campionatul national de crap nu se adreseaza tuturor pescarilor de crap. se adreseaza celor mai buni pescari de competitie de crap. cei care au ceva de spus. cei care au ceva de demonstrat. cei care vor sa reprezinte romania la campionatul mondial. cei care sunt interesati de fenomenul competitional. orice alt pescar de crap n-are nici o constrangere, sa participe la concursuri private, sa mearga pe ce balta vrea, cand vrea, sa pescuiasca in weekend, sa-si scoata nevasta si puradeii la iarba verde. daca vrei in echipa nationala, atunci da, incep sa apara constrangeri si responsabilitati. asa e in orice sport!

3. pt prima oara in istoria editiilor de cn, CLUBURILE, ai auzit, adi, CLUBURILE isi asuma responsabilitatea participarii la cn. cluburile hotarasc, platesc taxe, nada, in functie de posibilitati, echipament sau alte alea. asta e drumul normal. pana acum le plateau pescarii. tu faci parte din vreun club???
sunt cluburi, cum e ovidius, care n-au a promova decat propria imagine. sunt cluburi cum e green lake, care vrea sa promoveze si o balta, sau cum e carping care vrea sa promoveze si o nada. faptul ca vor sa-si promoveze imaginea, balta sau nada, n-are nici un fel de legatura cu standardele impuse acestei competitii. ba din contra, un producator de nada ar fi avut interesul sa vina cat mai multi si eventual cat mai nepregatiti, sa le vanda el mai multa nada. intelegi?!

nu, nu cred ca intelegi ...
Bravo Mircea , ma gandeam ca ne luptam singuri cu morile de vant , daca crede cineva ca ne-am inteles la telefon sa-ii dea dumnezeu dupa sufletului lui :oops:

eu cred ca portile au fost deschise pentru toata lumea
daca cineva crede ca ne poate lua la misto ( asta e Costica ) in numele altora se inseala
in urma tuturor dezvaluirilor vis-avi de gradina ornitologica prezentata aici , ori i-si schimba optica si vin alaturi de APCR neconditionat , ori ne lasa in pace , asta e opinia mea , puteti sa o considerati ca si un vot .
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de andrei vladeanu »

Buhac scrie:Vladeanu
Ce doresti de ce ma suni de pe mai multe numere si timiti mesaje ?
Ai ceva de zis scrie ca vorba se uita :lol: :lol: :lol:
te-am sunat pentru ca doream sa-ti transmit ca personal sprijin cu toata puterea demersul vostru de a va inscrie in campionat. de pe un singur numar, al meu. cand am vazut ca nu raspunzi, ti-am dat si un sms in care m-am prezentat, crezand ca nu ai numarul meu. daca tot nu ai raspuns am crezut ca ori ti-ai schimbat numarul, ori dormi sau ai treaba.
cand am vazut insa postarea asta am realizat ca de fapt alta e problema. una pe care o invocam si mai devreme. si anume, una de carcater.
cu toate astea, sustin in continuare ca CS Carp Zone trebuie inscris in CN Crap 2010.
The One Team

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de gabisandu »

mirceaef scrie:
Zarguzon Adi scrie:1.Nu vreau sa mai dezgrop mortii;
2. singura mea rugaminte este sa lasati usile campionatului national deschise pentru toti pescarii de crap.
3. Promovati-va baltile,magazinele, recuperati-va banii dar lasati usile campionatului national deschise.
1. pai stimabile, tu la atata lucru te pricepi, sa dezgropi mortii. aia e contributia ta majora! alta n-ai. sustii ca tu spui lucrurilor pe nume si spui ce ai de spus omului in fata. pai fa-o dreaq odata si lasa-ne in pace!

2. singura ta rugaminte, nu e singura, si in primul rand ar trebui s-o adresezi clubului din care faci parte!!! si in al doilea rand, campionatul national de crap nu se adreseaza tuturor pescarilor de crap. se adreseaza celor mai buni pescari de competitie de crap. cei care au ceva de spus. cei care au ceva de demonstrat. cei care vor sa reprezinte romania la campionatul mondial. cei care sunt interesati de fenomenul competitional. orice alt pescar de crap n-are nici o constrangere, sa participe la concursuri private, sa mearga pe ce balta vrea, cand vrea, sa pescuiasca in weekend, sa-si scoata nevasta si puradeii la iarba verde. daca vrei in echipa nationala, atunci da, incep sa apara constrangeri si responsabilitati. asa e in orice sport!

3. pt prima oara in istoria editiilor de cn, CLUBURILE, ai auzit, adi, CLUBURILE isi asuma responsabilitatea participarii la cn. cluburile hotarasc, platesc taxe, nada, in functie de posibilitati, echipament sau alte alea. asta e drumul normal. pana acum le plateau pescarii. tu faci parte din vreun club???
sunt cluburi, cum e ovidius, care n-au a promova decat propria imagine. sunt cluburi cum e green lake, care vrea sa promoveze si o balta, sau cum e carping care vrea sa promoveze si o nada. faptul ca vor sa-si promoveze imaginea, balta sau nada, n-are nici un fel de legatura cu standardele impuse acestei competitii. ba din contra, un producator de nada ar fi avut interesul sa vina cat mai multi si eventual cat mai nepregatiti, sa le vanda el mai multa nada. intelegi?!

nu, nu cred ca intelegi ...
De acord cu Mircea, in totalitate. Am 14 prieteni cu care joc fotbal in weekend si ma gandeam deunazi sa ne inscriem in campionatul national de fotbal. M-am trezit din vis cand Dragomir radea de mine cu lacrimi.

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de gabisandu »

@ Adi Zarguzon

Orice pescar care doreste participarea la CN are doua variante: una sa se inscrie intr-un club membru APCR sau sa-si faca un club care sa adere la APCR si astfel are drumul deschis catre participarea la CN. Participarea individuala numai este apanajul unui CN serios.

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Zarguzon Adi »

@mirceaf: tot dai inainte cu elita pescuitului la crap cu cei mai buni pesacari de competitie nu vezi ce zice gabi sandu ca orice pescar poate sa-si faca club si sa adere la A(PCR), implicit sa participe la campionatul national;in 1989 ne-am castigat dreptul de a vorbi liber asa ca nu trebuie sa ma adresez nimanui ca sa imi dau cu parerea despre campionatul national; bagati in titulatura campionatul national al pescarilor de elita asa cum ii numesti tu pe cei care au aderat la A(PCR) si e OK;
P.S. vezi ca azi esti sef, maine nu se stie dar oricum in elita te crezi;vrei numele celui care a furat peste? s-ar putea sa dati un alt inteles cuvantului elita; lasati mortii sa se rasuceasca;

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”