AGVPS - APCR - ACVILA

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Buhac »

AdiZarguzon
Sincer iti spu ca regret ca vineri nu am sunat sa aduci 2 poze si o copie dupa buletin sa te legitimez ca astazi eram mult mai linistit si nici nu mai aveam nevoie de avocat daca primesc un raspuns negativ :lol: :lol: :lol:
Am apelat la Mitranescu ca stiam ca era singurul care putea sa adune in timp scurt oameni si oricum trbuia sa trec pe la el sa ne semneze demisiile care pana acum nu au fost cerute de nimeni. :lol: :lol:
Daca conducerea APCRva hotara ca Asociatia are DREPTUL egal cu Cluburile de a depune Lotul pana la termenul care este valabil pentru ei si tu doresti sa aderi la ACVILA am fi onorati !

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Zarguzon Adi »

[quote="Buhac"]AdiZarguzon
Sincer iti spu ca regret ca vineri nu am sunat sa aduci 2 poze si o copie dupa buletin sa te legitimez ca astazi eram mult mai linistit si nici nu mai aveam nevoie de avocat daca primesc un raspuns negativ :lol: :lol: :lol:
Am apelat la Mitranescu ca stiam ca era singurul care putea sa adune in timp scurt oameni si oricum trbuia sa trec pe la el sa ne semneze demisiile care pana acum nu au fost cerute de nimeni. :lol: :lol:
Daca conducerea APCRva hotara ca Asociatia are DREPTUL egal cu Cluburile de a depune Lotul pana la termenul care este valabil pentru ei si tu doresti sa aderi la ACVILA am fi onorati ![/quo


si eu as fi onorat si parteneru meu N. Cioara.

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Buhac »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gabi Sandu
Si eu am ras nu numai Dragomir si mai rad cu toate ca tu ai avut decat un vis .
Daca doresti cu adevarat sa inscrii prieteni in Campionatul National nu este greu de loc .
Ce trebuie sa faci ;
Ii treci la tine in Cub le ceri cate doua poze si o copie de Bi/Ci te duci la AJF -Piatra Neamt cu o cerere de afiliere in care arati cine sunt membri fondatori,sediu,CONT,contract de proprietar al unei baze sportive ori cotract inchiriere si vei putea sa VEZI VISUL cu ochii cu o mica problemuta .
Vei primi aprobare sa joci in PROMOTIE,ONOARE,DIVIZIA D etc dar incepand cu prima etapa a Campionatului 2010- 2011 veti promova daca in fiecare an terminati pe locul 1.
Mai ai foarte multe metode LEGALE du pa ce te constitui si afiliezi .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Vladut Mateianu »

@buhac

Inscrierea pe foaie a unor pescari care sunt sub contract sub alt club sti ce inseamna ?
Fara demisii semnate si datate anterior datei de 7 .02. 2010, demersul tau nu isi are acoperire legala.

PS Costica Mateescu este membu clubului Energofish. Sper ca ai depus la Mircea si demisia lui de la Energofish. Ca doar nu ne jucam cu astea..... :!:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de mirceaef »

Zarguzon Adi scrie: 1. tot dai inainte cu elita pescuitului la crap ...

2. orice pescar poate sa-si faca club si sa adere la A(PCR), implicit sa participe la campionatul national;

3. in 1989 ne-am castigat dreptul de a vorbi liber asa ca nu trebuie sa ma adresez nimanui ca sa imi dau cu parerea despre campionatul national;

4. bagati in titulatura campionatul national al pescarilor de elita asa cum ii numesti tu pe cei care au aderat la A(PCR) si e OK;

5. vezi ca azi esti sef, maine nu se stie dar oricum in elita te crezi;

6. vrei numele celui care a furat peste?...


adi, inainte de toate. iti recomand sincer un curs de lingvistica, ceva basic, gen scoala de la praga. te va ajuta enorm sa intelegi actul comunicarii, sa faci asocieri logice intre emitator, mesaj, sens si receptor. mai pe scurt, te va ajuta enorm sa interactionezi cu societatea si membrii acesteia. si vin imediat si cu exemplificari.

1. eu nu vad nicio relatie de sinonimie intre "elita" si "competitie". tu vezi vreuna? stii ce semnifica fiecare din cele doua cuvinte? cu exceptia ta, ai mai vazut pe cineva pomenind cuvantul elita? te intreb, poti sa raspunzi, te rog?

2. da, asta se numeste standardizare. adica atribui cluburilor o prima selectie, filtrare, a pescarilor sportivi la niste standarde impuse. asa se face in orice sport. daca vrei sa practici sportul respectiv. ca nu te obliga nimeni sa vii la cn.

3. imi pare rau sa te contrazic. dar atat stiinta, arta comunicarii cat si medicii psihiatri ne spun ca o persoana care se adreseaza nimanui in efortul de a-si comunica o opinie, ori este o fire extrem, extrem de meditativa, ori are probleme la mansarda. te intreb, avand in vedere faptul ca tu te adresezi nimanui pe un forum, din care categorie faci parte?! poti sa raspunzi, te rog?

4. pe lista mea de prioritati nu se afla schimbarea titulaturii cn. sunt in schimb o persoana care accepta critici constructive. daca ai ceva de transmis, ascult. argumentat, te rog. inteleg ca vrei sa tii portile cn larg deschise. ok. pentru cine? in ce scop? cine urmeaza sa mai intre pe acese porti larg deschise? care este scopul cn? poti sa-mi raspunzi te rog, macar, la aceasta ultima intrebare?! CARE ESTE SCOPUL CN, ADI? raspunde, te rog.

5. iarasi iti recomand cursul de lingvistica. sa stii ca nu ti-ar face rau nici unul de logica. din contra. deci, la apcr, in caz ca nu stii cum sa interpretezi actuala structura de conducere sau in caz ca nu stii cum functioneaza o asociatie, nu exista "sefi". pt ca niciunul dintre noi nu are in subordine oameni sau departamente. suntem in schimb reprezentanti alesi pe criterii regionale a caror principala indatorire este sa reprezinte la nivel de conducere, pana la intrunirea anuala a adunarii generale, cluburile membre. asta trebuie sa fac eu, sa stau de vorba cu senzor, senior, green lake, carping ... iar cand vine vorba de votat sa le reprezint prin vot optiunile. tu faci parte din vreun club? stii cum functioneaza o asociatie?? daca nu te-au epuizat raspunsile de pana acum, poti sa-mi raspunzi, te rog, cate cluburi te-au refuzat pana acum si pe ce motiv? o fi ceva in neregula cu cluburile unde ai aplicat???

6. aici cred ca, sincer,nici lingvistica nici logica nu te mai pot ajuta. poate doar o vizita la psiholog. pai tu esti cel care ameninta ca ne-o arata pe elodia, omule!!! nu te-a intrebat NIMENI, NICIODATA, ce porcarii ai tu de dezvaluit! TU ai sustinut ca faci TU dezvaluiri!!! pai esti dus cu capu' omule??? te-am intrebat eu vreodata ce rahaturi iti macina tie viata? tie ti se pare ca ai un comportament normal? sincer ...
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Vladut Mateianu »

i-am zis si eu acelasi lucru, dar se pare ca "Napoleon" nu vrea sa inteleaga.... :D

PS trece printr-o perioada grea micutul adrian, se cam plictiseste pe acasa... :!:

stai sa vezi ce ne ia acum ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Buhac »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Adi ZARGUZON

Cum sa o rezolvam cu BOIERU NICUSOR ?
Vladeanu a scris de ieri ca umblu cu CIOARA VOPSITA si zic ca este ACVILA :lol: :lol: :lol:

NICUSOR asa a vrut DUMNEZEU sa mergem noi in Anglia ! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vezi ca mai repede mergi la "Mica Anglie" , balta lui Costel Berbecaru.... :D

PS Astept demisia lui Maty....mai ales ca intre timp am vorbit si cu seful lui de la Energo.....
Sa fie deja vorba de un fals ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Buhac »

Vladeanu
Multumesc ca sprijini demersul nostru ACVILA !
Ma bucur ca ii sustii si pe CARP ZONE !
Daca nu sunt indiscret ai cumva functie la LIGA ca ei acola au ales sa stea in 2010 .
Vrei sa te pui bine cu Orhei? :lol: :lol:
Pe mine ma rugat Orhei sa il trec la ACVILA promitand ca va pune parchet in standurile unde vom pescui
La VALOAREA TA ai ajuns sa te rogi de pensionari sa vina sa cotizeze 900 ron?Baiat tanar :lol: :lol: :lol

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: AGVPS - APCR - ACVILA

Mesaj de Buhac »

Buna Vladut
Ce faci PUISOR nu te impaci cu idea ca vom putea sa ne intrecem sportiv si pe balta ?
Primesc telefoane de incurajare si ma amuz foarte tare chiar si cu colegi de la tine din club :lol: :lol:
Va este FRICA de un UN MOSNEAG si UN MAMALIGAR ? :wink: :wink: :wink:
Nu ma intereseaza Energofis si nici pe unde mai au pusti astia legitimatii .
Cine are si o sa participe pentru alte cluburi asociati patroni .....in 2010 in anul 2011 va fi sanctionat conform statutului APCR .
Nu ne mai purta de GRIJA .
Va faceti mai tare de ras voi cei 2 veRII :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Vad ca nu vrei sa postezi si cu Locul 1,foi ,masluieli etc .mai astept daca nu spun despre cei 5-6 crapi ciorditi :lol: :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”