Apel la membrii APCR

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Gabi Tomulescu »

voi chiar nu intelegeti ca greselile in concursuri trebuiesc penalizate...tot va cacati pe voi ca n-ati stiut...ca v-au dat voie arbitrii...ca e lumea rea cu voi.
daca nu sunteti pregatiti (asta inseamna sa cunosti regulamentul dupa care se arbitreaza) stati acasa .
pentru ca odata ce s-au creeat aceste precedente, fara voia arbitrilor, (ei au fost ingaduitori dar foarte rau au facut) de cate ori cineva va gresi si un arbitru va intentiona sa-l avertizeze...vinovatul va striga " da pe moldoveni de ce i-ati lasat".
si uite asa se alege praful...a merge la un concurs unde dicteaza voia buna si mirosul de "priftura"... e una (gen concursuri caritabile)
da ca sa mergi la competitii serioase (cel putin care se anunta asa inainte de disputare) si acolo sa vezi ca unii fac ce cred ei ca e bine (dupa cum le dicteaza interpretarea proprie a regulamentului)...e de tot cacatul.

lucrurile se pot schimba numai daca arbitrii pe care ii cunoastem foarte bine isi vor schimba atitudinea si vor actiona, in spiritul regulamentului de concurs, bine'nteles sub directa protectie a organizatorului. pentru ca sunt la fel de convins ca pot exista situatii in care arbitrul sa vrea sa avertizeze o echipa si acestia din urma sa-i ia mortzii , familia ba chiar poate sa-l ia si la bataie.
dat fiind aceste posibile scenarii , iar sunt foarte sigur si de faptul ca nici unul din oamenii care arbitreaza in competitiile de crap nu vor sa-si faca dusmani pe 2-3 sute de lei cat castiga la un concurs.
Si atunci ce facem....

APS - e singura varianta.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

[In quote]APS - e singura varianta.
-------------------------------
Mai sunt variante Gabi, dar in urma discutiilor mi s-a raspuns clar ca nu sunt interesati. In alte locuri e liniste nu ca aici.

& Legio

Credeam ca putem vorbi civilizat ca am vazut ca poti insa vad ca faci acelasi lucru ca majoritatea. Iti cobori nivelul. Nu te mai supara cand esti apostrofat ca o faci degeaba in cazul asta. Daca m-ar fi interesat Liga as fi "urlat" acolo insa nici cont nu mi-am facut acolo. Interesele mele sunt legate de APCR. De-aia imi bag nasu` aici. E o problema?

& George Balan

Cunoastem noi doi cumva pe cineva care cerea info despre pescuitul pe Dunare sau Delta caruia i s-a raspuns obiectiv din spatele unui birou caldut?
Cand voi ajunge acasa iti vei primi si poza cu un crap (macar) si ca sa fie multumiti si ceilalti va fi de pe Tancabesti.
--------------------------
Restul e folclor ca istorie n-are cum.
Urban culture.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

@gabi

" Intotdeuna este mai bun lucrul la care poftesti, decat cel pe care il ai langa tine . " -CVR
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de claudiupascu »

@Gabi,
Nu cred ca ai dreptate in ceea ce spui ptr. ca noi asa l-am inteles iar daca am fi gresit am fi fost avertizati.De asemenea nu este corect sa ne ataci pe acest topic atat timp cat n-ai fost la acel concurs si nu stii ce s-a discutat inainte,in timpul si dupa concurs.Daca ai ceva cu Gabi Sandu nu ne ataca pe toti de cate ori scriem pe forum ptr.ca nu e corect.Asa cum spunea si nea Cornel pct.16 este cel putin interpretabil si daca tu il interpretezi intr-un anumit fel nu inseamna ca ai dreptate.Haide sa nu mai polemizam aiurea si sa ne vedem sanatosi pe balta.

Avatar utilizator
cata bh
Mesaje: 267
Membru din: Dum Feb 12, 2006 18:56
Puncte: 0
Localitate: Oradea
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de cata bh »

Catalin Prichici
''Absolut knowledge shut the door on progressive day-to-day learning'' Simon Horton

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ claudiupascu

in romania nu va exista in vecii vecilor un regulament care sa nu poata fi rastalmacit.
o sa intelegi mai bine situatia cind o sa fi de partea cealalta a problemei...adica cand vei pierde, iar cei care te-au batut sa fi avut anumite incalcari de regulament care le-au fost trecute cu vederea...

atunci sa vi sa ne spui si noua cum e treaba.

Sanatate.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
Anutei Dragos
Mesaje: 47
Membru din: Joi Sep 02, 2010 22:47

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Anutei Dragos »

claudiupascu scrie:@Gabi,
Nu cred ca ai dreptate in ceea ce spui ptr. ca noi asa l-am inteles iar daca am fi gresit am fi fost avertizati.De asemenea nu este corect sa ne ataci pe acest topic atat timp cat n-ai fost la acel concurs si nu stii ce s-a discutat inainte,in timpul si dupa concurs.Daca ai ceva cu Gabi Sandu nu ne ataca pe toti de cate ori scriem pe forum ptr.ca nu e corect.Asa cum spunea si nea Cornel pct.16 este cel putin interpretabil si daca tu il interpretezi intr-un anumit fel nu inseamna ca ai dreptate.Haide sa nu mai polemizam aiurea si sa ne vedem sanatosi pe balta.
Pai asta ar cam fi problema la care urla toata lumea ca voi CHIAR ati gresit. Regulamentul ala o fi el interpretabil dar sa nu o dam de gard ca de la racheta de bile la S-pomb e diferenta . Ce zic???
Si se mai face o comfuzie nimeni de aici nu spune ca Vladut a vrut ca voi sa castigati si de aia a inchis ochii, nu... ,A fost o problema tratata superficial, ATAT.

Si Gabi are mare mare dreptate . O sa mai discutam cand o sa fi pus in situatia de a te uita si tu la o echipa care pescuieste interpretand un regulament numai in favoarea sa si in defavoarea voastra. Atunci tot asa impaciuitaor o sa fi??? Nu cred!!! :wink:

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de legio1083 »

Mai are cineva pe undeva regulamentul dela Boiliesmania?
As fi curios sa ma uit pe el, ca sa nu ma trezesc vorbind din auzite...

Mersi
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
cea mai buna
Mesaje: 193
Membru din: Sâm Dec 19, 2009 23:23

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de cea mai buna »

When nothing is sure, everything is possible.

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de legio1083 »

:lol: :lol: :lol: Foarte tare asta!
Pai dupa cate vad eu ,foarte bine putea oricine sa nadeasca cu orice fel de racheta le poftea inimioara, atata timp cat in ea erau boilies. Fie ele solubile sau tari, fotante sau scufundatoare , artificiale sau naturale, intregi sau sparte. Daca cineva se va lega de aspectul asta cu intregi sau sparte l-as invita sa reflecteze putina inainte de a sari la gatul meu. NU POT SA CRED ca nimeni nu a dat cu boiliesuri pe fir solubil, intregi sau sparte...asa ca atata timp cat pe aia nu i-a sanctionat nimeni nici aici nu ar trebui sa fie cineva macar apostrofat.
Pe de alta parte daca dai pe Google "racheta de nadire" apar 99% imagini cu rachete normale si doat cateva par a fi rachete speciale de boilies. Textul asa cum e scris el prezinta o situatie in care se poate folosi racheta de nadire doar pentru a arunca boiliesuri, indiferent sub ce forma sunt ele. Ca unii se incapataneaza sa nu vada lucrurile doar intr-o anumita directie asta e o alta problema, insa in cazul de fata , mie lucrurile imi sun foarte clare.
Si ca sa mai starnesc inca un scandaloi, sa aiba unii "bine pregatiti pt carpfishing dupa ani de observatii si investitii masive de peste 500 milioane " eu as fi pus in racheta si boiliesuri solubile inca neuscate, introducand pe vad practic pastura, dar care rulate fiind tot boilies se cheama.
A sanctiona nadirea cu o altfel de racheta decat cea speciala de boilies , de tip teava ( atata timp cat nu e stipulat express acest lucru ) e o gogorita la fel de mare ca si aia in care Spomb-ul ar fi o racheta "prea mare" si ca ar depasi nustiuce dimensiuni care pe nustiuunde ar fi trecute. si deaia e interzisa in CN. asadarm parerea mea este urmatoarea: Vrajealaaaaaaa ! :lol: Scuzati. Am vrut sa spun "cacialma". Cand ina cacialmaua nu tine ,onorabil ar fi sa nu faci valuri si sa spui ca cineva a fost favorizat.

Dece la inceputul concursului nu a cerut nimeni o lamurire in aceasta directie? Se facea un amendament la regulament, toata lumea era deacord si informata fara drept de apel si cu asta basta. Pt ca probabil se credea ca dela limita jud Vaslui/ Neamt in sus lumea ar fi putin mai proasta si ca smekeria s-ar fi invernat in Sud... :lol: Cand probabil unii si-au vazut sperantele spulberate si au realizat ca totusi a pescui inseamna mai mult decat "valoare si dusmani" a inceput scandalul... Asta e lipsa de Fayr Play. Si cam atat. Toata analogiile astea mie imi suna a "drob de sare" si mi-as dori sa cred ca suntem cu totii oameni inteligenti si capabili sa ne asumam limitele.
Legio - Patria Nostra !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”