Apel la membrii APCR

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Anutei Dragos
Mesaje: 47
Membru din: Joi Sep 02, 2010 22:47

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Anutei Dragos »

legio1083 scrie::lol: :lol: :lol: Foarte tare asta!
Pai dupa cate vad eu ,foarte bine putea oricine sa nadeasca cu orice fel de racheta le poftea inimioara, atata timp cat in ea erau boilies. Fie ele solubile sau tari, fotante sau scufundatoare , artificiale sau naturale, intregi sau sparte. Daca cineva se va lega de aspectul asta cu intregi sau sparte l-as invita sa reflecteze putina inainte de a sari la gatul meu. NU POT SA CRED ca nimeni nu a dat cu boiliesuri pe fir solubil, intregi sau sparte...asa ca atata timp cat pe aia nu i-a sanctionat nimeni nici aici nu ar trebui sa fie cineva macar apostrofat.
Pe de alta parte daca dai pe Google "racheta de nadire" apar 99% imagini cu rachete normale si doat cateva par a fi rachete speciale de boilies. Textul asa cum e scris el prezinta o situatie in care se poate folosi racheta de nadire doar pentru a arunca boiliesuri, indiferent sub ce forma sunt ele. Ca unii se incapataneaza sa nu vada lucrurile doar intr-o anumita directie asta e o alta problema, insa in cazul de fata , mie lucrurile imi sun foarte clare.
Si ca sa mai starnesc inca un scandaloi, sa aiba unii "bine pregatiti pt carpfishing dupa ani de observatii si investitii masive de peste 500 milioane " eu as fi pus in racheta si boiliesuri solubile inca neuscate, introducand pe vad practic pastura, dar care rulate fiind tot boilies se cheama.
A sanctiona nadirea cu o altfel de racheta decat cea speciala de boilies , de tip teava ( atata timp cat nu e stipulat express acest lucru ) e o gogorita la fel de mare ca si aia in care Spomb-ul ar fi o racheta "prea mare" si ca ar depasi nustiuce dimensiuni care pe nustiuunde ar fi trecute. si deaia e interzisa in CN. asadarm parerea mea este urmatoarea: Vrajealaaaaaaa ! :lol: Scuzati. Am vrut sa spun "cacialma". Cand ina cacialmaua nu tine ,onorabil ar fi sa nu faci valuri si sa spui ca cineva a fost favorizat.


Dece la inceputul concursului nu a cerut nimeni o lamurire in aceasta directie? Se facea un amendament la regulament, toata lumea era deacord si informata fara drept de apel si cu asta basta. Pt ca probabil se credea ca dela limita jud Vaslui/ Neamt in sus lumea ar fi putin mai proasta si ca smekeria s-ar fi invernat in Sud... :lol: Cand probabil unii si-au vazut sperantele spulberate si au realizat ca totusi a pescui inseamna mai mult decat "valoare si dusmani" a inceput scandalul... Asta e lipsa de Fayr Play. Si cam atat. Toata analogiile astea mie imi suna a "drob de sare" si mi-as dori sa cred ca suntem cu totii oameni inteligenti si capabili sa ne asumam limitele.

Da ai dreptate . Te rog sa ne scuzi : 1 Ca am participat. 2 Ca am cazut langa echipa voastra. 3. Ca nu stim ce inseamna racheta de boillies, 4. Ca nu am nadit si noi cu S-pomb. 5. Ca existam. Ca ne exprimam. .........

Inchid aici sirul postarilor mele despre acest subiect.... pur si simplu nu ai cu cine.............

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

Anutei Dragos scrie: Inchid aici sirul postarilor mele despre acest subiect.... pur si simplu nu ai cu cine.............
imi cer scuze ca intervin. tu nu prea ai cu ce, nu cu cine.
The One Team

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

legio1083 scrie::lol: :lol: :lol: Foarte tare asta!
Pai dupa cate vad eu ,foarte bine putea oricine sa nadeasca cu orice fel de racheta le poftea inimioara, atata timp cat in ea erau boilies. Fie ele solubile sau tari, fotante sau scufundatoare , artificiale sau naturale, intregi sau sparte. Daca cineva se va lega de aspectul asta cu intregi sau sparte l-as invita sa reflecteze putina inainte de a sari la gatul meu. NU POT SA CRED ca nimeni nu a dat cu boiliesuri pe fir solubil, intregi sau sparte...asa ca atata timp cat pe aia nu i-a sanctionat nimeni nici aici nu ar trebui sa fie cineva macar apostrofat.
Pe de alta parte daca dai pe Google "racheta de nadire" apar 99% imagini cu rachete normale si doat cateva par a fi rachete speciale de boilies. Textul asa cum e scris el prezinta o situatie in care se poate folosi racheta de nadire doar pentru a arunca boiliesuri, indiferent sub ce forma sunt ele. Ca unii se incapataneaza sa nu vada lucrurile doar intr-o anumita directie asta e o alta problema, insa in cazul de fata , mie lucrurile imi sun foarte clare.
Si ca sa mai starnesc inca un scandaloi, sa aiba unii "bine pregatiti pt carpfishing dupa ani de observatii si investitii masive de peste 500 milioane " eu as fi pus in racheta si boiliesuri solubile inca neuscate, introducand pe vad practic pastura, dar care rulate fiind tot boilies se cheama.
A sanctiona nadirea cu o altfel de racheta decat cea speciala de boilies , de tip teava ( atata timp cat nu e stipulat express acest lucru ) e o gogorita la fel de mare ca si aia in care Spomb-ul ar fi o racheta "prea mare" si ca ar depasi nustiuce dimensiuni care pe nustiuunde ar fi trecute. si deaia e interzisa in CN. asadarm parerea mea este urmatoarea: Vrajealaaaaaaa ! :lol: Scuzati. Am vrut sa spun "cacialma". Cand ina cacialmaua nu tine ,onorabil ar fi sa nu faci valuri si sa spui ca cineva a fost favorizat.

Dece la inceputul concursului nu a cerut nimeni o lamurire in aceasta directie? Se facea un amendament la regulament, toata lumea era deacord si informata fara drept de apel si cu asta basta. Pt ca probabil se credea ca dela limita jud Vaslui/ Neamt in sus lumea ar fi putin mai proasta si ca smekeria s-ar fi invernat in Sud... :lol: Cand probabil unii si-au vazut sperantele spulberate si au realizat ca totusi a pescui inseamna mai mult decat "valoare si dusmani" a inceput scandalul... Asta e lipsa de Fayr Play. Si cam atat. Toata analogiile astea mie imi suna a "drob de sare" si mi-as dori sa cred ca suntem cu totii oameni inteligenti si capabili sa ne asumam limitele.
Pretene aia peste 500 de milioane au fost pentru pescuit la modul general, daca de ei te-mpiedici tu, iar remarca am folosit-o pentru unii care cred ca numai ei investesc si nu pentru carpfishing. Partenerul meu de pescuit a dat doar pe 4 bete si 4 mulinete vreo suta sa nu mai vorbesc de celelalte accesorii, asa ca nu-mi spui nici tu noutati. Daca inafara de ai vostri nu a mai nadit nimeni cu spombul, au fost reclamatii, ti-ai dat seama si tu si mai si afirmi ca ai fi procedat la fel atunci nu-l voi mai acuza pe Gabi Sandu de management scrupulos ca vad ca-i "smekerie" generalizata la voi.
Nu-i nevoie sa intervi Andrei ca stiu ca nici eu nu am cu ce.
Urban culture.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de razvan u. »

Regulamentul concursului, cel primit de concurenti la tragerea la sorti este acesta:
http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic ... 29&start=0
Citez din el:
16.Se poate folosi racheta de nadit (doar ptr boilies) in intervalul 9-17.(AVERTISMENT)
Ce nu se vrea a intelege e ca aceast paragraf a fost aplicat in doua moduri pe balta.
Unora li s-a interzis de la inceput folosirea spombului, altora li s-a permis.
O simpla postare in care sa se fi scris ca a fost o scapare a arbitrilor ar fi evitat toate discutiile acestea.
O scapare ce insa a avut consecinte...
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de legio1083 »

Vai de viata mea... Iar ai inteles numai ce-ai vrut tu... :wink:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de razvan u. »

legio1083 scrie:Vai de viata mea... Iar ai inteles numai ce-ai vrut tu... :wink:
invata sa accepti ca nu toti gandesc ca tine....
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Anutei Dragos
Mesaje: 47
Membru din: Joi Sep 02, 2010 22:47

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Anutei Dragos »

andrei vladeanu scrie:
Anutei Dragos scrie: Inchid aici sirul postarilor mele despre acest subiect.... pur si simplu nu ai cu cine.............
imi cer scuze ca intervin. tu nu prea ai cu ce, nu cu cine.
Iar dumneavoastra sunteti ???? cine?????????

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de legio1083 »

@Razvan
Postul ala cu cine ce a inteles era pt altcineva...
Si tie ti se pare OK sa arati cu degetul catre unii in timp ce altii se fac vinovati de acea scapare? Trebuia sa stam in banca noastra ,sa nu stricam "sfanta traditie"? Mi-e greu sa cred ca un pescar care se respecta ar putea macar sa gandeasca asa ceva, vis-a-vis doar de pescarii din Moldova .
Sunt mult mai multe scapari in regulemant , nu doar una, insa a te foosi de chestia asta ca sa arunci cu bolovani in sus fara sa te intereseze in capul cui cad , nu e ok.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Foarte interesanta continuarea topicului.... Observ cu neputinta cum niste NO NAME-uri din lumea pescuitului raspund unor pescari u experienta... Ce se poate face ? Nimic. Traim in Romania, si asta inseamna ca si "cititorii" au drepturile lor. Si mi-e scarba sa tot observ cum pescarii de tastatura ocupa tot spatiul virtual.

PS Miagi sau Anutei, stiti ce faceati voi cand AV sau Legio pescuiau in competitii ? Va zic eu, prindeati peste virtual , pe diverse jocuri pe monitor... :oops: :oops: Nu raspundeti, nu are rost..... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de carpmaster »

da anutei , daca av a inceput sa pescuiasca la concursuri mai multi ani inainte de noi , evident si dupa 20 de ani tot el o sa fie mai vechi in pescuit competitional , deci daca ai ceva de spus gaseste niste pescari care au inceput carpfishingul dupa tine si spune lor ofturile tale...in fata de oamenii care au inceput inainte de tine nu ai nici un drept sa comentezi...nu fii nesi :evil:
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”