Apel la membrii APCR

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

Anutei Dragos scrie: (...)
Oricum nu inteleg de ce repulsia asta fata de noul val??? voi ati promovat oameni ca noi..... ca razvan ca mine ca burak. Daca nu suportati ideea ca intro zi cineva o sa conteste ceva din ceea ce faceti trebuia sa faceti o casta..... din pacate este o societate libera.....
interesanta teza.
un singur exemplu iti dau, desi pot gasi sute.
popescu si hagi au inceput sa-l conteste pe piturca dupa ce unul ajunsese capitan la barcelona, iar de celalalalt vorbea o lume intreaga.
The One Team

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Sionut »

@Dragos , @Razvan

La sedinta tehnica, s-a facut vreo referire la tipul rachetei de boilies care poate fi folosit ?
CS APS

Avatar utilizator
Anutei Dragos
Mesaje: 47
Membru din: Joi Sep 02, 2010 22:47

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Anutei Dragos »

andrei vladeanu scrie:
Anutei Dragos scrie: (...)
Oricum nu inteleg de ce repulsia asta fata de noul val??? voi ati promovat oameni ca noi..... ca razvan ca mine ca burak. Daca nu suportati ideea ca intro zi cineva o sa conteste ceva din ceea ce faceti trebuia sa faceti o casta..... din pacate este o societate libera.....
interesanta teza.
un singur exemplu iti dau, desi pot gasi sute.
popescu si hagi au inceput sa-l conteste pe piturca dupa ce unul ajunsese capitan la barcelona, iar de celalalalt vorbea o lume intreaga.
aveti dreptate valoarea in cazul nostru trebuie dovedita pe balta cat despre atac la persoana nu e cazul sincer, cu toti dezbateam o tema, un concurs in care FARA REA VOIANTA cineva a interpretat un regulament buclucas. ATAT. Iar in cazul asta eu am simtit ca sunt nedreptatit. AM DREPTUL SA CER NISTE EXPLICATII??? Eu zic ca da.
Iar cand cineva vine si imi explica ca e ok ce au facut ... cand insusi vladut a venit la mine in stand sa imi spuna contrariul. Iar acum ii ia apararea aici pe net...... nu prea e ok.

In rest ........ sa speram ca o sa avem si noi ceva de spus in sportul asta asa cum ati avut si inca aveti si voi......

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

Vladut Mateianu scrie:Foarte interesanta continuarea topicului.... Observ cu neputinta cum niste NO NAME-uri din lumea pescuitului raspund unor pescari u experienta... Ce se poate face ? Nimic. Traim in Romania, si asta inseamna ca si "cititorii" au drepturile lor. Si mi-e scarba sa tot observ cum pescarii de tastatura ocupa tot spatiul virtual.

PS Miagi sau Anutei, stiti ce faceati voi cand AV sau Legio pescuiau in competitii ? Va zic eu, prindeati peste virtual , pe diverse jocuri pe monitor... :oops: :oops: Nu raspundeti, nu are rost..... :wink:
Gresesti iarasi Vladut. Pe atunci ma tanguiam cu un "prieten drag" amanduorora (adica mie si tie), ca sa te citez, daca are vre-un sens sa ma omor si eu pe palierul asta. Trebuia sa-mi schimb conditia si asta costa din pacate mult, iar apoi si mai mult sa ma mentin in bransa, timp in care ma distram si eu pe unde puteam. Daca atata vrei sa intelegi, ok! Am priceput de ce trebuie sa evit dialogul cu tine si nu numai. Un lucru e sigur. Nu te vei mandri vreodata ca m-ai promovat si pe mine. Nici tu nici altcineva.
@ Andrei iti cer scuze. Trendul pe aici e sa se inchida gura postacilor si pentru moment astia chiar ma faceau sa cred ca nu-s pescar. Ce-i drept nu sunt de competitie inca chiar daca m-a pus Sfantu` sa ies si eu din casa pe ici pe colo. Ba chiar sa-mi bag nasu` si prin organizari.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

andrei vladeanu scrie:
Anutei Dragos scrie: (...)
Oricum nu inteleg de ce repulsia asta fata de noul val??? voi ati promovat oameni ca noi..... ca razvan ca mine ca burak. Daca nu suportati ideea ca intro zi cineva o sa conteste ceva din ceea ce faceti trebuia sa faceti o casta..... din pacate este o societate libera.....
interesanta teza.
un singur exemplu iti dau, desi pot gasi sute.
popescu si hagi au inceput sa-l conteste pe piturca dupa ce unul ajunsese capitan la barcelona, iar de celalalalt vorbea o lume intreaga.
Da da` atunci fotbalul avea reguli si principii clare nu ca in pescuitul de competitie.
Alt exemplu?
Urban culture.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

un exemplu chiar din pescuit
noi, generatia 2004, ne-am impus in fata batranilor (lider v. oana) prin rezultate.
la vremea aceea nu aveam vechime ca ei, dar am participat si noi (in tara si straintate) si am punctat cateva podiumuri . astfel, ne-am facut remarcati.
exemplul asta e bun?
The One Team

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Cezar Bibu »

@Miyagi,
au trecut doua zile si nu ne-ai pus si noua poza aia tip legitimatie-de-pescar ! daca ai uitat, iti readuc eu aminte ! bine, nu vreau sa ma gindesc cum ar fi sa ne pui vreo 4-5 poze... :)

@Vladut ,
cu toate riscurile de rigoare, iti spun si eu parerea mea : cred ca un "mea culpa" ( nu stiu cum se spune la plural, daca ar fi sa vorbim si de Costelush) ar fi mai corect si mai simplu decit 7 pagini de intepaturi si de certuri si de acuze .Si toata lumea ar fi impacata !

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

andrei vladeanu scrie:un exemplu chiar din pescuit
noi, generatia 2004, ne-am impus in fata batranilor (lider v. oana) prin rezultate.
la vremea aceea nu aveam vechime ca ei, dar am participat si noi (in tara si straintate) si am punctat cateva podiumuri . astfel, ne-am facut remarcati.
exemplul asta e bun?
Cel mai bun. Multumesc.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

Cezar Bibu scrie:@Miyagi,
au trecut doua zile si nu ne-ai pus si noua poza aia tip legitimatie-de-pescar ! daca ai uitat, iti readuc eu aminte ! bine, nu vreau sa ma gindesc cum ar fi sa ne pui vreo 4-5 poze... :)

@Vladut ,
cu toate riscurile de rigoare, iti spun si eu parerea mea : cred ca un "mea culpa" ( nu stiu cum se spune la plural, daca ar fi sa vorbim si de Costelush) ar fi mai corect si mai simplu decit 7 pagini de intepaturi si de certuri si de acuze .Si toata lumea ar fi impacata !
Ia vezi Nea Cezare asta-i bun? Poate-i mic da` inca nu ma descurc cu postatul pozelor. Poate ca dupa ce invat mai stresez si p-altii. :lol:
http://img842.imageshack.us/i/21082010082.jpg/
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Val »

andrei vladeanu scrie:un exemplu chiar din pescuit
noi, generatia 2004, ne-am impus in fata batranilor (lider v. oana) prin rezultate.
la vremea aceea nu aveam vechime ca ei, dar am participat si noi (in tara si straintate) si am punctat cateva podiumuri . astfel, ne-am facut remarcati.
exemplul asta e bun?

Exemplul stict sportiv este foarte bun . Eu ridic si o alta intrebare . Toti cei mai nou veniti in fenomen au participat la niste concursuri , pentru ca pur si simplu existau si cineva le organiza . Si existau pentru ca astia vechi isi spargeau mintea cum sa le faca , cum sa aleaga baltile , cum sa stringa banii pentru lot , cum sa obtina semnaturi si aprobarile AGVPS , cum sa fie bine si ca pescuitul crapului sa sparga un fals elitism la aceea vreme , generat de lipsa de fonduri personale , pe o piata comerciala legata de crap practic inexistenta , de absenta ideei de selectie sportiva , samd , samd .
Practic in 2004 nu exista nimic - doar experiente personale sporadice , la unele concursuri , ale unora dintre pescari , niciodata selectati sportiv pe valoare ci intotdeauna avind principalul argument al acelor vremuri - contul personal ( poate Nitzu face exceptie ) .
Acum se spune , noi cei nou veniti , uneori chiar fortati ! , nu avem dreptul sa vorbim ? Sigur ca intre timp lucrurile s-au schimbat si comercialul a intervenit peste tot , dar o minima decenta ar trebuii sa existe . Au ajuns pescari de 1-2 ani sa isi dea cu parerea nu asupra performantei crapiste a unuia sau altuia , ci vorbim acum de caracter , de personalitate , hoti sau tilhari , manipulatori sau lingustori , samd , samd . Pai vin si eu intreb ca Moromete ! - Pe ce experiente personale va bazati ???? Dupa mine aici e buba ... Majoritatea celor care critica nu au trecut strada o persoana batrina in siguranta , dar critica persoane care au facut ceva , au organizat , au finalizat si au pus bazele la fenomenul pe care ei acum il iau ca o realitate cunoscuta , cu reguli clare si pe care nu e asa mare brinza sa o faci si tu ... ( exista exemple certe ! )
Si revin si spun ca ce s-a petrecut in 2004 , cind de la zero s-au pus bazele actualelor calificari nationale ( si erau acolo PE BALTA si Oana , Rosioru , Badulescu , Musaro , Cotelici , Radu Badica , Parintele , Leo Denk , samd nu numai astia care scriem acum pe crapmania ) este un pas imens facut de un grup restrins de pescari , chiatr fiind ei acum impartiti in zeci de tabere si au zeci de discipoli impartiti in zeci de cluburi . Asta este istoria crapista a Romaniei si ar trebuii ca de aici sa plece oricine doreste sa aiba un punct de vedere respectat .

Si de abia atunci vorbim de cum s-a organizat si ce probleme au fost ! Macar sa stim despre ce vorbim si sa nu avem nevoie de traducator . Asa cum pentru mine unul de ceva vreme A. Ionita are nevoie de o delegatie de traducatori ...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”