Apel la membrii APCR

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

Din punctul meu de vedere toti cei care fac ceva pentru ca aceasta ramura sa mearga mai departe intr-un mod sigur sunt demni de apreciat, cei ce se chinuie sa schimbe sau sa inbunatateasca sistemul merita in plus respect, cei ce au "cedat" insa si-au pus amprenta la creearea istoriei merita in plus elogii, iar in final, "matusalemilor", adaugand la cele de mai sus, stima.
Acum nu vreau sa starnesc polemici insa pentru cei ce au facut ceva si au distrus altceva, indiferent in ce proportii, voi aprecia cu folclor activitatea lor atata timp cat nu si-au reparat greselile.
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Val »

Myagi ce nu intelegi tu este faptul ca acelasi Val Pangica s-a dus in 2004 la AGVPS sa obtina semnatura de organizare a primului CN - selectie pentru CM ( cu argint !! ) si in 2010 sa obtina refacerea protoculului cu APCR , asociatie de persoane juridice . Si cei de acolo m-au recunoscut la fel - chiar daca vremea a trecut .
Ce face diferenta acum ? Progresul informational de care beneficim cu totii , anonimatul sub care majoritatea isi scriu postarile , plus fenomenul concurential comercial plasat sub o forma de "guerilla" tipic romaneasca . Si uite asa in ceva vreme , ne-am facut din prieteni dusmani si ne-am umplut de extraordinar de multe lucruri murdare si devieri de senzatie !
Dar este OK sa spuna Victor Oana de mine orice doreste , pesemne ca am si eu replica la fel de bine tintita ...dar cind vad pe cineva venit de 1-2 ani in fenomen ca ma face tilhar .... nu mai pot sa tac . Sau de fapt , de ceva vreme , eu am ales alta forma de proteste .... ii las in pace sa faca ce or vrea . Oricum isi vor rupe gatul .. si zau ca imi rezerv dreptul de a rade si atit !

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de carpmaster »

:lol: :lol: :lol: frustrat mai esti , cand spune cineva ceva correct :lol: :lol: :lol: cuvantul siktir ma ar deranja , daca imi zicea cineva important , dar tu pot sa ma injur cum vrei ca macar asta sa ai si tu :lol: :lol: :lol:
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de carpmaster »

Alex Matea scrie:Noi nu prea stim geografia europei , nu prea am umblat prin Germania...
Am fost la pescuit doar prin tara si nu stim de mancaruri dastea ca musaka...
iar ati inceput sa luati promisiuni de bile si locuri la concursuri moka?
vezi ca vorba lui vladuti , intradevar eu pana acum 2 ani nu stiam de pescuitul crapului (chiar daca nu inteleg de ce trebuie sa fie o rusine) , dar alex sa stii ca tu cand tu inca te piseai si te cacai pe tine , eu vazusem toate europa :mrgreen:
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de carpmaster »

andrei vladeanu scrie:atentie

eu i-am atras politicos atentia lui anutei ca argumentele lui sunt subtiri in fata pledoariei lui legio. asta a fost parerea mea, atata tot. (cine doreste poate reciti cele doua postari succesive)

eu nu am absolut nicio problema cu vechimea si alte lucruri de acest gen. din punctul meu de vedere absolut oricine poate avea pareri indiferent cand s-a apucat de pescuit.totusi, recomand celor tineri si inflacarati sa studieze putina istorie crapista inainte de a se arunca cu capul inainte, pentru a nu se expune in cazul in care scriu gogomanii. e un simplu sfat.
(paranteza - pe africani i-am batut pe unde i-am prins. cu aceeasi echipa au venit din 2004 incoace. la ei acasa ni s-a infundat.)

in fine, ca sa revin de unde am plecat, va rog sa observati ca o interventie intr-o polemica pe regulamente in care mi-am expus o parere ( si anume ca nu e vorba ca anutei nu are cu cine sa discute, ci nu are cu CE, adica nu prea are argumentatie) s-a transformat imediat intr-un atac al gastii nebune :D , ca s-o numesc asa, la adresa mea.

ps nu-i vorba ca si vladut da apa la moara, are si el o parte de vina. (iar exprimarea NO NAME e urata si ar trebui sa-si ceara scuze)

concluzie. baieti, atacati pareri si subiecte, lasati oamenii in pace.

ps burak
ca sa dezici zicala ca si tu esti ca pistolu te rog sa intelegi ca daca imi expun si eu o parere nu o fac pt. ca am 20 ani, sau 10, sau 2 de pescuit. sau ca ma cheama AV, sau AD, RU, sau BB.
ci pur si simplu pt ca vreau sa zic si eu ceva, asa cum - slava Domnului (Alah) - o faceti si voi.
sper ca m-am facut inteles...
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de carpmaster »

carpmaster scrie:
andrei vladeanu scrie:atentie

eu i-am atras politicos atentia lui anutei ca argumentele lui sunt subtiri in fata pledoariei lui legio. asta a fost parerea mea, atata tot. (cine doreste poate reciti cele doua postari succesive)

eu nu am absolut nicio problema cu vechimea si alte lucruri de acest gen. din punctul meu de vedere absolut oricine poate avea pareri indiferent cand s-a apucat de pescuit.totusi, recomand celor tineri si inflacarati sa studieze putina istorie crapista inainte de a se arunca cu capul inainte, pentru a nu se expune in cazul in care scriu gogomanii. e un simplu sfat.
(paranteza - pe africani i-am batut pe unde i-am prins. cu aceeasi echipa au venit din 2004 incoace. la ei acasa ni s-a infundat.)

in fine, ca sa revin de unde am plecat, va rog sa observati ca o interventie intr-o polemica pe regulamente in care mi-am expus o parere ( si anume ca nu e vorba ca anutei nu are cu cine sa discute, ci nu are cu CE, adica nu prea are argumentatie) s-a transformat imediat intr-un atac al gastii nebune :D , ca s-o numesc asa, la adresa mea.

ps nu-i vorba ca si vladut da apa la moara, are si el o parte de vina. (iar exprimarea NO NAME e urata si ar trebui sa-si ceara scuze)

concluzie. baieti, atacati pareri si subiecte, lasati oamenii in pace.

ps burak
ca sa dezici zicala ca si tu esti ca pistolu te rog sa intelegi ca daca imi expun si eu o parere nu o fac pt. ca am 20 ani, sau 10, sau 2 de pescuit. sau ca ma cheama AV, sau AD, RU, sau BB.
ci pur si simplu pt ca vreau sa zic si eu ceva, asa cum - slava Domnului (Alah) - o faceti si voi.
sper ca m-am facut inteles...
cat timp esti corect si spui partea albastru , eu am tot respectu pt partea rosu :wink:dar cand cineva se supara ca iti spui doar parere , si ca argument zice faza cu noi suntem mai vechi nu merge , il raspunzi cu aceasi arma ...
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Avatar utilizator
Anutei Dragos
Mesaje: 47
Membru din: Joi Sep 02, 2010 22:47

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Anutei Dragos »

Cezar Bibu scrie:@Miyagi,
au trecut doua zile si nu ne-ai pus si noua poza aia tip legitimatie-de-pescar ! daca ai uitat, iti readuc eu aminte ! bine, nu vreau sa ma gindesc cum ar fi sa ne pui vreo 4-5 poze... :)

@Vladut ,
cu toate riscurile de rigoare, iti spun si eu parerea mea : cred ca un "mea culpa" ( nu stiu cum se spune la plural, daca ar fi sa vorbim si de Costelush) ar fi mai corect si mai simplu decit 7 pagini de intepaturi si de certuri si de acuze .Si toata lumea ar fi impacata !
Poate pe Cezar Bibu care are ceva vechime in fenomen il asculta cineva...

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de miyagi »

Val scrie:Myagi ce nu intelegi tu este faptul ca acelasi Val Pangica s-a dus in 2004 la AGVPS sa obtina semnatura de organizare a primului CN - selectie pentru CM ( cu argint !! ) si in 2010 sa obtina refacerea protoculului cu APCR , asociatie de persoane juridice . Si cei de acolo m-au recunoscut la fel - chiar daca vremea a trecut .
Ce face diferenta acum ? Progresul informational de care beneficim cu totii , anonimatul sub care majoritatea isi scriu postarile , plus fenomenul concurential comercial plasat sub o forma de "guerilla" tipic romaneasca . Si uite asa in ceva vreme , ne-am facut din prieteni dusmani si ne-am umplut de extraordinar de multe lucruri murdare si devieri de senzatie !
Dar este OK sa spuna Victor Oana de mine orice doreste , pesemne ca am si eu replica la fel de bine tintita ...dar cind vad pe cineva venit de 1-2 ani in fenomen ca ma face tilhar .... nu mai pot sa tac . Sau de fapt , de ceva vreme , eu am ales alta forma de proteste .... ii las in pace sa faca ce or vrea . Oricum isi vor rupe gatul .. si zau ca imi rezerv dreptul de a rade si atit !
Val eu nu stiu povestea si am inteles intocmai ce spuneai. Tocmai de aceea am tinut neaparat sa nu omit pe nimeni. Numai cine nu a avut macar odata de aface cu birocratia statului nu stie ce-i aia aventura. Eu ma-nvart prin ea zilnic prin natura serviciului. Altfel trebuie ca omu` sa aiba trei perechi de ficati sa reziste la Saga asta.
Urban culture.

Avatar utilizator
Alex Matea
Mesaje: 507
Membru din: Sâm Ian 30, 2010 17:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Alex Matea »

@ carpmaster ( maestrul crapului) : Da corect , pentru fiecare replica primesc cate 10kg de bile , d.aia postez asa de mult pe crapmania , ma bucur ca ai reusit sa iti dati seama si ca ai reusit sa subliniezi acest aspect care observ ca te deranjeaza. :wink: :D .
Cat despre umblatul in Europa , nu contest acest lucru pentru ca am si spus ca nu prea am umblat prin Europa si nu inteleg pentru ce imi spui ca ai umblat in Europa , lucru care absolut nu ma intereseaza , precum nu ma intereseaza daca mananci shaorma , musaca sau daca stii ce e frankfurter. Postarea mea era pentru domnul Razvan Ulmeanu si nu pentru dumneavoastra asa ca nu vad motivul pentru care comentati , dar ma rog...

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Val »

@Andrei Ionita

cit timp o sa ai aceasta atitudine de Vasile Roaita si nu ai sa intelegi din ceea ce iti mai explica unii mai in varsta cu macar 11 ani ca tine --- si care stiu , vrei tu sau nu e acelasi lucru ....ce vorbesc . Asta in masura in care nu mai crezi ca trebuie sa iau medicamente ..... . , daca asta e parerea ta ... pentru mine e OK , dar tu o sa ai numai de pierdut , pentru ca devii prost si miciman ! Pratic esti o rotita care se invarte in sistem si nu are altceva decit o penita dorita iute , pe care de fapt ti-ai expus-o deja , dar nimic palpabil ... logistic , pe termen lung , substanta ... samd . Mi-ai spus ca de 5 ani sunt frant in concursuri ... habar nu am cum stau , eu vin de placere si sa imi concurez prietenii . nu e cazul tau ! , dar chiar daca e asa .... asta cu ce te incalzeste pe tine ? Ce ai dovedit la nivel mental si practic , altceva decit poezii discutabile pe site-ul ligii ??? Ai devenit din Gropar - un soi de vraci care isi permite sa imi recomande medicamente ?

Prin 2004 nu jigneai cu medicamente pe cei vechi - ii provocai pe balta ! Si slava Domnului ca nu a iesit rau !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”