Apel la membrii APCR

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de oanavictor »

Val scrie:
Si ce sa inteleg Victore de aici ? Doriti neaparat sa polemizez , sa ma apuc iarasi de scris pe toate forumurile , sa va pun bete in roate de acum incolo , sa intind antene , sa fac memorii , sa dau iarasi solutii de atac , sa dau replici , sa fac poze la ecrane de calculatoare , samd ?? Chiar nu intelegi ca am obosit si nu ma mai intereseaza ?
Nu inteleg joaca asta cu batul prin gard vizavi de mine facuta de un cetatean pe care nu stiu daca l-am vazut si salutat de 3-4 ori in viata .
Cred ca ambele tabere , care or fi alea , nu au nevoie acum de o polemica cu mine de nici o parte implicat . Eu am altele mai bune de facut iar voua nu vreau sa va ocup timpul . Asta atit timp cit nu ma simt lezat , jignit si calomniat . Atunci va trebui sa am un punct de vedere .
Nu trebuie sa intelegi nimic .
Daca tu crezi ca ai facut bine ceea ce ai facut in campania 2009-2010 pentru pescarii de crap din Romania [si nu numai pentru cei din apcr ]totul este ok ,iar daca te simti cumva cu musca pe caciula sa-ti ceri scuze si sa te retragi in glorie .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Val »

@Victor Oana ,

Imi poti spune si mie te rog care a fost implicarea mea in DERULAREA acestui turneu ??? Unde am gresit si fata de cine ? In toata perioada aia de abia daca am fost 3-4 saptamini prin tara .
Singurele scuze pe care am avut sa le cer , le-am cerut atunci si public si fata in fata unei singure persoane . Si le-am spus din inima , pentru ca gresisesm .
Alte scuze pentru ce ? Pentru ca din nimic , s-a reusit sa se puna pe hartie un turneu cu 14 echipe la start , cu o multime de manse , cu peste 100 pescari implicati si prin aproape toata tara ?
Eu simt ca mi-am facut treaba bine pina la un moment dat , impreuna cu o echipa . Cind am vazut ca nu mai stiu si nu ma mai duce mintea - am lasat locul liber imediat . Voi comentati metodele ( poate neortodoxe ) , eu observ rezultatul . Cine crede ca e asa usor sa duci la capat o astfel de initiativa in premiera , il rog sa o faca pe viitor .
De aceea nici nu ma mai intereseaza aspectul asta de organizare acum . Las si pe altii sa faca ceva si le creez si conditiile necesare , in sensul ca spre doesebire de mine care am fost permanent comentat de cam toata lumea , eu nu spun nimic acum . Poate voi spune ceva la sfarsit . Asta daca se va face ceva ... dar observ ca ati inceput prost chiar cu persoana mea .

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de oanavictor »

oanavictor scrie:
Nu trebuie sa intelegi nimic .
Daca tu crezi ca ai facut bine ceea ce ai facut in campania 2009-2010 pentru pescarii de crap din Romania [si nu numai pentru cei din apcr ]totul este ok ,iar daca te simti cumva cu musca pe caciula sa-ti ceri scuze si sa te retragi in glorie .
Chestii dálea ...........sa-i ..... legal ,ne-a trecut glontul pe la ureche ,aqvila ,buhac -nume predestinat ...........si multe altele .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de oanavictor »

toate astea le-ai facut din postura de presedinte interimar apcr :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Val »

oanavictor scrie:toate astea le-ai facut din postura de presedinte interimar apcr :!:
Calitate pe care am avut-o pina in data de 14 ianuarie ( daca imi aduc bine aminte ) , ocazie cu care la sediul AGVPS la sedinta respectiva - a fost aleasa o noua conducere . Cit priveste cu gluma legata de subcomisia de crap a AGVPS - ului , a fost si este o gluma indiferent de cine a ocupat si va ocupa "functia" asta .
Nu lega "analizele pe text" pe care le faci tu si altii cu vreo calitate oficiala a mea , pentru ca intri in greseala . Lasa-le postarilor acela caracterul de corespondenta privata si nu intrati cu bocancii in subiect si predicat .
Repet - te astept sa faci si tu ceva concret legat de organizarea vreunui campionat national si discutam la sfarsit . Pina acum nu ai reusit chiar daca ti-ai propus in fiecare an . Acum aveti ocazia sa va exprimati plenar .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Val »

Citat " Acest Pangica, omul autobuz, care da de lucru tuturor.
Mi-ar cam crapa obrazul grasule, sa ma vada o tara intreaba ca scriu asa ceva."


Ce frumos suna lucrurile astea . Omul autobuz ??? ( ciudata inspiratie )
Nu te supara stimate domn - sa-mi crape obrazul ??? Pentru ce ? Observ o tendinta stil Antena sau Realitatea , in orice campanie dusa de cei care se cred actuali fata de cei care au facut ceva in trecut . Asta cum se traduce ?
Denigreaza , calomniaza , interpreteaza , scoate dialogul din context si inflameaza-l ( apropo de ..... legal .... - cine ar avea rabdare sa citeasca toata acea pagina de forum , ar intelege "metafora" , dar restul nu se publica , pentru ca nu ii avantajeaza ! ) darima munca oricui si LEGITIMEAZA-TE plenar si cu intreaga personalitate , in fata audientei . Care saracul pescar nu mai intelege nimic !
Cum poate sa se legitimeze acest grup de interese certe privind dreptul de a organiza ceva , cind membrii acestui grup nu au facut nimic altceva decit sa critice pe cei vechi si nu au gasit alta metoda de a schimba ceva decit prin barfa si denigrare ( poezie sau proza , cum va place ! ) . Este imposibil ca , daca cineva scrie permanent despre mine fara dovezi , ca sunt hot , sa nu existe macar 10-15 % din oameni care sa nu fie siguri si convinsi ca eu fur . Astea sunt legi sociologice vechi si bine aplicate de "colegii" mei din alta liga .

Chiar nu vede nimeni ca aceasta noua "generatie" nu isi sprijina dialogul pe idei novatoare si competente suplimentare ci aduc in lupta mijloace specifice , prin care orice lucru scris de ei darima ceva din personalitatea si imaginea celor vechi si le pune lor o caramida ( fie ea si de gips ) la soclul credibilitatii si "competentei" lor ????? Au creat un mix divers , care include tradare , spionaj , denigrare , rapoarte si petitii , aluzii la persoana , directe sau cu perdea , practic se agata de orice pai .... doar - doar o sa demonstreze cui ? ca sunt capabili de ceva . Habar nu au ce ii asteapta ... pentru ca din afara e usor a scrie versuri . Concret este infinit mai greu ...

De ce au inceput cu mine ? De frica , in intelesul intelectual al acestui cuvint :lol: . In ciuda faptului ca am afirmat ca sunt dezamagit de actuala si INTREAGA stare de fapt si am afirmat ca nu ma mai implic in nimic , in clipa de fata strategia lor inseamna tensionarea si denigrarea mea , ca persoana , in fata oricui are o minima indoiala . Nu e rau , dar smecheriile astea eu le stiu de pe vremea cind unii dintre ei dadeau examen de bacalaureat la 40 ani si intrau cu pile la "Stefan Gheorghiu" sau altii erau pe la scoala de ucenici . Problema lor este ca trag prea multe gloante catre cineva cineva inert dpdv al implicarii viitoare in orice inseamna turneu de pescuit la crap . Ma simt sincer magulit ca inca atrag atita simpatie si in felul asta generez timp de lucru celor legali si contractuali abilitati la acest moment sa faca treaba si sa o duca la bun sfarsit , pina cind o fi acel sfarsit - legal exprimat si notificat .

Am primit si recomandarea scrisa sa imi cer scuze si sa ma retrag in glorie ! In primul rind nu am nevoie de nici o glorie din partea nimanui , nici prieteni si nici "dusmani" . In al 2-lea rind scuze nu am de ce sa-mi cer , doar pentru ca prin metode inspirate din ceva carte ,cinste si poate cam multa "personalitate" , am cautat si am reusit sa fac ceva viabil dintr-un mare nimic , asa cum era APCR post Rosioru . Stiu citeva persoane care atunci cind Rosioru a furat au zis GATA - i-am terminat ! Stiu sigur ca nu o sa mi-o ierte toata viata lor pentru ca i-am dezamagit si am reusit impreuna cu niste oameni OK , sa ne imaginam si sa punem in practica un turneu national , sub egida APCR ! Despre scuze si capul in nisip ar trebuii sa vorbeasca altii , cu mult mai patati public .

Concluzia mea este aceea ca momentan imi pastrez cumpatul fata de pozitia asta "standard - capra" in care ma "lucreaza" toti , dar am vrut sa developez un pic filmul si fata de cei mai putin initiati in "joaca" asta . Nu stiu daca cine citeste s-a lamurit cu ceva , dar vreau sa spun ca la acest moment nu exista vreo revolutie in pescuitul crapului ci avem de-a face cu o grosolanie fara mila , fara decenta , plasata intentionat sub centura , cu mijloace specifice . Dar de ce nu si asa ? Viitorul ne va lamuri . Din pacate ...Acum vreau sa stau si eu la loja si sa comentez ce fac altii ... voi avea un an 2011 foarte distractiv.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de cornelserbu »

Val scrie: voi avea un an 2011 foarte distractiv.
valerica, cred ca glumesti...mai distractiv decat 2010 mi-e greu sa cred ca va mai fi unul

- floresca 50kg depunctare :lol:
- un lot merge mai departe fara sa se califice :lol:
- alt lot merge si mai departe fara sa participe :lol:
- bunget...de asta rad si curcile :lol:
- si cireasa de pe tort, finala unde apare un peste de 11 kile de nicaieri :lol:
- locul 12 la cm...de asta nu am ras, mi-a parut rau ca nu mai stim sa pescuim :( ...dar dupa atata ras ce era sa se aleaga ???

eu pot sa spun ca m-am distrat, tu...sa vedem ce-o mai fi la anul, pana atunci multumestete ca m-ai facut pe mine sa rad :lol: :lol: :lol:

sa nu crezi acum ca sunt de acord cu ce spun clonele de pe "cimitirul elefantilor" cum spuneti voi, la adresa ta...nu e frumos ce fac, dar si voi prea va credeti "miezul", iar realitatea arata cu totul altceva :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Val »

cornelserbu scrie:
Val scrie: voi avea un an 2011 foarte distractiv.
valerica, cred ca glumesti...mai distractiv decat 2010 mi-e greu sa cred ca va mai fi unul

- floresca 50kg depunctare :lol:
- un lot merge mai departe fara sa se califice :lol:
- alt lot merge si mai departe fara sa participe :lol:
- bunget...de asta rad si curcile :lol:
- si cireasa de pe tort, finala unde apare un peste de 11 kile de nicaieri :lol:
- locul 12 la cm...de asta nu am ras, mi-a parut rau ca nu mai stim sa pescuim :( ...dar dupa atata ras ce era sa se aleaga ???

eu pot sa spun ca m-am distrat, tu...sa vedem ce-o mai fi la anul, pana atunci multumestete ca m-ai facut pe mine sa rad :lol: :lol: :lol:

sa nu crezi acum ca sunt de acord cu ce spun clonele de pe "cimitirul elefantilor" cum spuneti voi, la adresa ta...nu e frumos ce fac, dar si voi prea va credeti "miezul", iar realitatea arata cu totul altceva :wink:
- floreasca 50 kg depunctare - o cretinitate - dar e propunerea mea ? Eu am propus altceva la AGVPS dar m-am lovit de sistemul intern si de AVPS Soimul !! Asociatie veche , cu voturi si referinte , care nu se putea concepe sa iasa din prima mansa ! Doar e Pasa acolo !
- un lot merge mai daparte - Incorect ! dar asa s-au gandit eminentele cenusii de la AGVPS , ca sa scoata Soimul din necaz ! urmeaza sa va loviti si voi de astfel de decizii si sa vad voi cum la justificati public !
- alt lot ... - din putul gandirii AGVPS ! Asa este cind ii pui sub presiune - cind impaci si capra si varza -- se alege praful ! Dar decizia e la ei !
- de asta habar nu am - daca a aparut din neant e pacat . Daca era Ok - e bine ca a aparut !
- locul 12 ?? - Dar cine dracu ne credem ??? Ne imaginam numai , ce rau v-au invatat astia de ii contestati acum ! , ca noi suntem miezul si oricum avem performante MONDIALE ! Acum nu suntem decit praf ....si pulbere ... si de acum incolo pe orice sistem nu s-au inventat inca pescarii aia care sa aduca un aur in Romania . I-am facut varza pe aia care erau mai aproape de aur decit putem spera acum ! Orice ai spune echipa Senzor completa era o FORTA cu care te puteai bate cu Africa de Sud ! ( chiar vrei sa iti scriu componenta echipei ????? )

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de gabisandu »

cornelserbu scrie:si cireasa de pe tort, finala unde apare un peste de 11 kile de nicaieri :lol:
Cornel, de unde ai tras tu concluzia ca a aparut de nicaieri? Pestele era pe fisa si nu ne-a fost adunat. Sau vroiai ca sa se califice altii care au prins mai putin? Nu dezinforma si nu iti bate joc de munca celorlalti indiferent de simpatiile si nemultumirile tale.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Apel la membrii APCR

Mesaj de Val »

:lol: :lol: :lol:

Atit au putut sa produca ca raspuns la dizertatia mea :

"DOMNULE VINATOR PANGICA VALERIU SI SA MOR DACA VA MINT EU PERSONAL STIU SI AM AUZIT CIND DOMNUL PESCAR CRISTINEL ANDREI MAI PE VREMURI SI ACUM INCERCA SA SUNE SI REUSEA LA DOMNUL DE LA SERVICEUL ALA MARE DANU UNDE MATALE NU AI ABCESURI CU CEVA TREBURI DE SPIONAJ DE LIGA CUM LA MATALE NU PLACE
DOMNULE PANGICA TE INTREB DE CE NU STIAI CA NU TREBUIA SAI SPUNA CITI LU VLADEANU PE UNDE CALATORESTE SEFUL DE LA LIGA SI MAI ALES CU CINE DA VLADEANU INSISTA!? SI SA MOR DACA VA MINT EU.VEZI MATALE CA ASTA E SCOALA DE SPIONAJ SI ORICUM MATALE AUTOBUZ NU ESTI FRIGIDER SA FII? CA NARE ASTIA DE LA LIGA SI APCR SA BAGE ATITA CARNE
SCUZE LA VOI CA FAC NASOALE DA JEGU ASTA A STRICAT TOT CE A SEMNAT PENTRU PESCUIT SPORT
PERSONAL SA MOR DACA VA MINT CIND E SEDINTA DE LA 4 DECEMBRIE CA SAADUC BODIGUARZISAN INCHIDA USA SA PAZEASCA LOCUL SI SA NU FIE PROBLEME CUM A IMPARTIT .SUPUSII E COMPROMISA SA MOR DACA VA MINT PESCUITUL EN DELIR.TOATA LUMEA E PROSTA HAI CA MAI INCINS SIMI PLACE ACUM DE UNII CARE E BAIETI DE TREABA
E SI GENESU AICI CA ZILELE MIAU AUZIT TIMPANELE DA EL STIE SI NE SPUNE DE BUZA PRAPASTIEI DA DA VINA PE ALTII"

Si au bagat in joaca inca 3 nume - gen Iancu M ( 3 postari ) , sansone ( 1 postare ) , jimy ( 1 postare ) , pana marin ( 6 postari ) , samd !!! Doamne ce trafic de pescari indignati e pe liga asta , in asa fel incit fix cind scrie cineva ceva , se mai logheaza inca 2-3 membrii !! ?? Nu stiu cum dracu fac , dar statistic vorbind ar trebui sa mai aiba si useri noi care ii contrazic sau discuta neutru , pentru ca asa e viata - o diversitate de opinii ... Asta nu se intimpla la colonelul acasa ! Toti userii sunt aliniati politic :lol: :lol:

Colonele - schimba ceva , ca nu te mai crede lumea !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”