culmea tupeului

Moderator: andrei vladeanu

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de petre iulian »

d p-c scrie:Parerea Banatului, despre propunerea, adresa care se discuta si agvps :D
http://www.banatul.eu/phpBB2/viewtopic.php?t=2578

-----------
http://1.bp.blogspot.com/_WkWzAloZzF8/T ... G_5969.jpg
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de andrei vladeanu »

acum am citit si eu cele 4 pagini scrise pe forumul banatul.

am observat un nou misionar acolo, andrei ionita
profit de ocazie sa-i transmit acestuia ca in romania campionatul national de pescuit la crap il organizeaza APCR, potrivit protocolului in vigoare cu agvps si intarit de dreptul de utilizare al brandului certificat de osim.

prin urmare texte de genul indiferent cine organizeaza, bla, bla, nu sunt decat intoxicari ieftine.

totodata ii transmit si craciun fericit.
The One Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de Andrei I »

Craciun fericit si tie...

Numai ca nu inteleg ce anume vrei sa combati. Nu am scris nimic neadevarat.
Referitor la Osim... aia e intoxicare ieftina si inducere in eroare ... a perfect adevarat ca CN poate fi organizat de Apcr si doar de ei..DAR Calificari Nationale pot fi organizate si de o alta entitate DACA ar avea acest drept pe care il da Agvps...de fapt asta era subiectul discutiilor de acolo ...de a sublinia faptul ca Agvps inscrie echipa nationala a Romaniei indiferent cine organizeaza calificarile.
Milionar excentric

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de Vladut Mateianu »

Si oricum, indiferent de sport, suporterii si spectatorii vor comenta si vor critica.... ca asa e in tenis ! :wink:

PS Si as mai adauga ca , dupa fotbal si femei, mai nou si la pescuit se pricep toti si isi dau cu presupusul.... :wink: dar este normal, este o tara libera, iar forumurile dau posibilitatea multora sa se afirme... :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de andrei vladeanu »

Andrei I scrie:Craciun fericit si tie...

Numai ca nu inteleg ce anume vrei sa combati. Nu am scris nimic neadevarat.
Referitor la Osim... aia e intoxicare ieftina si inducere in eroare ... a perfect adevarat ca CN poate fi organizat de Apcr si doar de ei..DAR Calificari Nationale pot fi organizate si de o alta entitate DACA ar avea acest drept pe care il da Agvps...de fapt asta era subiectul discutiilor de acolo ...de a sublinia faptul ca Agvps inscrie echipa nationala a Romaniei indiferent cine organizeaza calificarile.
agvps a acordat dreptul de a organiza calificari nationale APCR-ului. exista in acest sens o intelegere oficiala parafata intre cele doua parti.

prinu urmare, NU, aceste calificari nationale NU pot fi organizate si de o alta entitate.
pentru ca agvps-ul a delegat deja acest lucru printr-un contract care se afla in vigoare si plina desfasurare.
The One Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de Andrei I »

e un contract pe viata? am scris eu ceva de anul in curs sau de anul viitor?

eu cred ca iti e dor de mine...in cazul asta te asigur ca sentimentul nu e reciproc
Milionar excentric

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de andrei vladeanu »

Andrei I scrie:e un contract pe viata?
da, este un contract sine die.
The One Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de Andrei I »

sau este de fapt este un contract cu clauza de reziliere unilaterala din partea Agvps? :)
Milionar excentric

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de andrei vladeanu »

imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu exista aceasta clauza unica de reziliere.
si cu asta pun punct dialogului cu tine, am vrut doar ca lumea sa fie foarte bine lamurita.
in fiecare iarna apar aceleasi discutii sterile cu tema - cine organizeaza anul respectiv cn de crap si, implicit, calificari -
cat timp protocolul apcr- agvps este in picioare orice astfel de discutii sunt abureli ieftine.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de andrei vladeanu »

si pt. ca am lamurit acest aspect, sa trecem si la problema de fond a discutiei de pe forumul banatean. anume, amestecul agvps in treburile campionatului de crap.

le reamintesc celor din timisoara (dar si lui petre iulian - green lake) ca daca nu existau si semnaturile managerilor cluburilor lor pe celebra decizie de depunctare 50 kg a buzoienilor, atunci agvps nu mai avea in ce sa se amestece.

ati avut manageri slab pregatiti, care nu au cunoscut regulamentul, de asemenea, arbitrul sef a fost slab. in juriul care a deliberat cazul floreasca noi am avut 4 manageri si arbitrul sef. soimul a avut o semnatura. cine poarta partea principala de vina? apcr sau agvps?

este adevarat ca sistemul de conducere si control al campionatului de anul trecut - cu juriul format din manageri - se pare ca nu functioneaza. anul acesta nu va mai exista asa ceva.

totusi, cer celor din timisoara putina ratiune. nu uitati ca nu agvps-ul va arbitrat la cn, ci voi impreuna cu manageri ai cluburilor asociatiei din care ati ales sa faceti parte si anume apcr.
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”