culmea tupeului

Moderator: andrei vladeanu

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie:da, este un contract sine die.
andrei, ma-nsel cumva, sau si rosioru avea un contract pe viata cu pesedintia apcr, sau, ma rog, fara limita precizata cum iti place tie sa spui ? :D

asta-i cam ca aia...-niciodata sa nu spui niciodata- :D :D :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de andrei vladeanu »

nu inteleg ce vrei sa spui

daca te referi la faptul ca nimic nu dainuie pe vecie sunt total de acord.
este posibil ca intr-o buna zi protocolul dintre agvp si apcr sa inceteze. exista multe prezumtive motive sa se intample acest lucru, insa printre ele nu se numara si acela in care un cetatean depune o cerere la agvps ca vrea sa faca el campionatul national de crap. in niciun caz.

ideea e alta.
ca este gresit sa se sustina ideea
sa vedem pe cine alege agvps anul acesta sa faca campionatul.

pentru ca asemenea alegeri nu exista la agvps.
The One Team

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: culmea tupeului

Mesaj de Cristi_Ionita »

andrei vladeanu scrie:si pt. ca am lamurit acest aspect, sa trecem si la problema de fond a discutiei de pe forumul banatean. anume, amestecul agvps in treburile campionatului de crap.

le reamintesc celor din timisoara (dar si lui petre iulian - green lake) ca daca nu existau si semnaturile managerilor cluburilor lor pe celebra decizie de depunctare 50 kg a buzoienilor, atunci agvps nu mai avea in ce sa se amestece.

ati avut manageri slab pregatiti, care nu au cunoscut regulamentul, de asemenea, arbitrul sef a fost slab. in juriul care a deliberat cazul floreasca noi am avut 4 manageri si arbitrul sef. soimul a avut o semnatura. cine poarta partea principala de vina? apcr sau agvps?

este adevarat ca sistemul de conducere si control al campionatului de anul trecut - cu juriul format din manageri - se pare ca nu functioneaza. anul acesta nu va mai exista asa ceva.

totusi, cer celor din timisoara putina ratiune. nu uitati ca nu agvps-ul va arbitrat la cn, ci voi impreuna cu manageri ai cluburilor asociatiei din care ati ales sa faceti parte si anume apcr.
AV ai ajuns si tu pe balta la un moment dat dupa ce se luase decizia cu 50 de kg depunctare.Puteai sa indrepti lucrurile insa nu ai facut-o.Asa ca te rog sa nu pui doar in carca managerilor si a arbitrilor acea decizie.

P.S.: nu inteleg ce vrei sa zici ca anu trecut nu AGVPS a fost "de porc", ci APCR?
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de Genes Florin »

[AV ai ajuns si tu pe balta la un moment dat dupa ce se luase decizia cu 50 de kg depunctare.Puteai sa indrepti lucrurile insa nu ai facut-o.Asa ca te rog sa nu pui doar in carca managerilor si a arbitrilor acea decizie.

P.S.: nu inteleg ce vrei sa zici ca anu trecut nu AGVPS a fost "de porc", ci APCR?
[/quote]
Eu cred ca de vina au fost manageri cluburilor alaturi de arbitrul sef.
Vladeanu cand a venit pe balta trecuse "judecata" :D , ce insemna sa se bage Vladeanu, sa intoarca decizia luata???????
Oricum o dai, nu este bine.........
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: culmea tupeului

Mesaj de Cristi_Ionita »

Insemna sa indrepte lucrurile.Dar e greu sa iei decizii la fata locului.Iti trebuie 5 litere.
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: culmea tupeului

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cristi, daca se baga peste decizia managerilor, il lua lumea la bataie.....
Vina este in totalitate a noastra, a celor care am fost acolo...sau nu am fost... :(
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: culmea tupeului

Mesaj de Val »

@Vladut

ai pus bine punctul pe I .... Nu mai exista autoritate in sportul asta si oricine incearca ceva este supus discutiilor fie directe , dar mai ales prin ...dos !!! Si atunci de unde respect fata de autoritate ??? Oricare ar fi ea !
Am devenit usor - usor o breasla de pescari pe care toti ceilalti ne privesc cu scarba , pentru ca NICIODATA nu se respecta regulile , chiar si atunci cind noi le facem , le semnam , si nu vrem sa le respectam decit daca la un anumit moment ne convin .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”