Intentie aderare Carp Zone la APCR

Moderator: andrei vladeanu

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: Intentie aderare Carp Zone la APCR

Mesaj de Buhac »

Zarguzon
Stai linistit totul este rezolvat
Carp Zone adera la APCR si ACVILA va fi primita .
Tancabesti si Floreasca suporta cate 5 loturi lejer .
Pregateste hartiile ca cine stie ce termen dau .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intentie aderare Carp Zone la APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Floreasca nu suporta 5 loturi. Maximum 4.
Multumesc.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

popa viorel
Mesaje: 84
Membru din: Mie Sep 21, 2005 10:54

Re: Intentie aderare Carp Zone la APCR

Mesaj de popa viorel »

[quote="orhei"]
Asa cum APCR are o structura de conducere si clubul nostru o are.
Tot respectul pentru Florentin, dar Presedintele Clubului CARP ZONE este Dan MITRANESCU.
[/quote]

domnu orhei
dan mitranescu face parte din acvila,
si-a depus demisia din cz de o saptamana.

nici nu stiu ce sa mai cred. dar nu este normal ce se intampla....

orhei
Mesaje: 33
Membru din: Mie Ian 27, 2010 20:45

Re: Intentie aderare Carp Zone la APCR

Mesaj de orhei »

popa viorel scrie:
orhei scrie: Asa cum APCR are o structura de conducere si clubul nostru o are.
Tot respectul pentru Florentin, dar Presedintele Clubului CARP ZONE este Dan MITRANESCU.
domnu orhei
dan mitranescu face parte din acvila,
si-a depus demisia din cz de o saptamana.

nici nu stiu ce sa mai cred. dar nu este normal ce se intampla....
Cu tot respectul, va pun si eu o intrebare, nu ai voie daca esti intr-un club sa fi membru si la o asociatie a AGVPS?
Pentru a pescui pe orice rau din tara, Dunare sau in delta trebuie permis eliberat de AGVPS, printr-o filiala din zona respectiva. Sunt de acord daca mergi numai pe balti private sa nu ai nevoie de asemenea permis.
In anul 2009 cand ma intorceam din Delta, mi s-a cerut acest permis. Am aratat legitimatia eliberata de club la controlul respectiv si mi-au spus nu are valoare. Valabil este numai permisul eliberat de AGVPS.
Care este adevarul pana la urma totusi?

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intentie aderare Carp Zone la APCR

Mesaj de EX-UL »

Vedeti aici www.agvps.ro - cred ca este publica informatia .

popa viorel
Mesaje: 84
Membru din: Mie Sep 21, 2005 10:54

Re: Intentie aderare Carp Zone la APCR

Mesaj de popa viorel »

[quote="Dan Mitranescu"]
Treaba asta cu demisiile ma ingrijoreaza de fiecare data cand o aud. Este o tampenie sa-ti dai demisia de undeva de unde nu ai fost angajat. Am facut-o si pe asta de "dragul" vostru !
[/quote]

repet, cred ca va bateti joc de toti din fenomen.

popa viorel
Mesaje: 84
Membru din: Mie Sep 21, 2005 10:54

Re: Intentie aderare Carp Zone la APCR

Mesaj de popa viorel »

scuze dar nu stiu exact sa pun citatul lui dan mitranescu.

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Intentie aderare Carp Zone la APCR

Mesaj de Sionut »

orhei scrie: Am aratat legitimatia eliberata de club la controlul respectiv si mi-au spus nu are valoare. Valabil este numai permisul eliberat de AGVPS.
Care este adevarul pana la urma totusi?
Valabil este permisul ANPA .
CS APS

Avatar utilizator
Costel Stanila
Mesaje: 548
Membru din: Joi Mar 15, 2007 14:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intentie aderare Carp Zone la APCR

Mesaj de Costel Stanila »

Consiliul Director al APCR nu doreste sa puna presiune pe nici un club de pescari si a aratat si demonstrat o mare deschidere catre clubul Carp Zone.
Totusi , la aceasta ora 16.30 , cu numai o ora si jumatate inainte de expirarea termenului VOTAT de Consiliul Director, peste care eu ca presedinte nu pot sa trec, nu regasim nici o intentie oficiala, neoficiala ,telefonica ,e-mail ,samd a cuiva din conducerea oficiala a clubului Carp Zone, cu privire la dorinta de aderare la APCR .

Intelegem poate chestiuni procedurale , lipsa CI , lipsa pagini statut , copii documente , samd - dar REITERAM termenul de 11.02.2010 , ora 18.00 , pentru precizarea unei pozitii OFICIALE , documentata si semnata de cineva cu raspundere in acest sens , conform documentelor legalizate ale clubului , depuse la Registrul Asociatiilor si Fundatiilor.

Documentatia concreta se poate depune , si in cursul zilei de maine pana la ora 18.00 , in baza unui angajament ferm afirmat azi 11.02.2010 pana in ora 18.00 pe site crapmania.
Costel Stanila
A.P.C.R.

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intentie aderare Carp Zone la APCR

Mesaj de Florentin Iuga »

Reiterez ceea ce a afirmat si Dan Mitranescu in ultimele postari pe acest site, respectiv dorinta lotului CZ de a participa alaturi de APCR la CN 2010. Cu toate acestea, chiar daca anunt eu dorinta de aderare la APCR, nu vad, asa cum i-am transmis si lui Costel Stanila ieri, ce valoare juridica are si cum poate tine loc de hotarare ferma si semnata a AG. Tot ce am cerut ieri a fost o amanare pana la rezolvarea corecta a cestei situatii si din partea noastra. AG a fost deja convocata pentru maine ora 18 si orice am face nu avem cum sa rezolvam mai repede. Discutiile telefonice cu membrii clubului nu sunt relevante si nu pot tine loc de vot colectiv, deoarece parerile difera, multi le au formate exclusiv pe baza postarilor facute in ultimele luni pe net si trebuiesc dezbatute si corelate intr-o expresie colectiva a vointei clubului. Puteti conta pe sinceritatea mea si a presedintelui in exercitiu Dan Mitranescu si pe dorinta sportivilor implicati in competitii de a participa la CN alaturi de celelalte cluburi inscrise. Cred ca mesajul meu este suficient de clar si explicit.

PS Stiu ca am depasit ora 18, nu a fost intentionat dar credeti-ma ca m-am saturat de dat telefoane pe ziua de azi si am concluzionat ca numai in AG se poate lua o hotarare LEGITIMA.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”