PROPUNERI CONDUCERE APCR

Moderator: andrei vladeanu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PROPUNERI CONDUCERE APCR

Mesaj de EX-UL »

Imi pare rau ca trebuie sa revin :

urmare postarilor de concurenta de pe http://www.LCrapRo si unei discutii jignitoare , vizavi de ce face d-l Oana pe biroul AGVPS , .... , consider ca postarea lor publica , este deja concurenta NELOIALA si voi interzice maine accesul oricarei asociatii din aceasta Liga la sedinta APCR . Ramine ca domniile lor sa se lamureasca in timpul ce va veni , cu privire la cine va organiza CN de pescuit la crap , si sa procedeze ulteror ca atare .
Incercam sa facem un lucru serios , validat de AGVPS , si nu cadem de comun acord sa transformam sedinta noastra in "balacareala" publica . Accesul la intalnire va fi controlat de o unitate de paza si protectie platita si vor intra in sala , numai cei care vor avea acte legal constituite ( anterior anuntate ) si nu fac parte din Liga !
Incerc sa separ apele si sa dau si Ligii sansele de a merge pe fagasul ei , si APCR de a-si construii interesele , in liniste si pace . Din aceasta cauza separam propunerile , le consideram concurente si procedam ca atare !!!!


Imi cer scuze fata de reprezentantii Ligii , care vin din provincie - dar pe situl lor propunerea concurenta a venit in aceasta seara - de cca 2-3 ore ! Am luat masurile care se cuvin , dat fiind conflictul de interse generalizat .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PROPUNERI CONDUCERE APCR

Mesaj de EX-UL »

Ca sa ii raspund si lui Dan Cotelici , pe situl Ligii :

Democratia tine cont de niste reguli !!! Atit timp cit Liga a avut "decenta" sa NU isi anunte orice proiect catre AGVPS , macar dupa data de maine , proiect legat strict de balti , date de turneu , taxe , samd - PROPUNERE PARALELA catre AGVPS , consider ca noi APCR nu avem dreptul moral fata de sustinatorii nostrii sa lasam "concurenta" in casa noastra , la momentul in care luam decizii pentru asociatia noastra .
Moral este incorect , sa iti construiesti oferta ta , linga concurenta , sa fim noi atit de gentili incit sa ne punem pe masa eventualele puncte slabe , tocmai ca sa aiba Liga de profitat si de comentat !!! Daca nu a fost intentia voastra a tuturor si daca nu v-ati gandit la consecinte , mai lasati-l pe Cotelici sa taca ceva vreme , dar momentan trebuie sa va asumati postarile voastre .
Din acest motiv , precizez ca orice reprezentant al Ligii de Crap , nu va fi primit in sala de sedinte , cu o singura exceptie - ma refer la Brasov !
Dupa sedinta noastra si dupa primirea acceptului AGVPS , fie vom dori noi sa venim alaturi de proiectul vostru , fie va fi invers . Cert este ca lucrul amestecat miroase a c...t ! Noi va garantam ca va asteptam , dar cu cerere scrisa .... , pe care d-l Oana recunoste ca nu a avut decenta sa o faca - si ca ii ia 5 minute sa ii semneze pe toti ....... Ce p...a mea , mare lucru ... eu sunt stapinul inelelor .....
Dar din acest punct de vedere lucrurile s-au hotarit inca de la sedinta AGVPS de acum 30 zile . Numai cine nu pricepe realitatea crede altfel .
Cit priveste afirmatiile d-lui Oana cu ceea ce face dinsul pe biroul AGVPS , din acest motiv am angajat o firma de paza si protectie , tocmai sa il lasam pe dinsul sa isi faca necesitatile la grupul sanitar si nu pe alte birouri .....

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PROPUNERI CONDUCERE APCR

Mesaj de EX-UL »

O singura precizare fac - ca sa fie clar - sa sa nu fiu acuzat de presiuni aiurea - m-am referit la organele de paza ale institutiei , legal platite de proprietar , care sunt la dispozitia celui care beneficiaza de facilitatile locatiei si asigura accesul personalizat la orice manifestare publica intr-o locatie oficiala !!! Va multumesc .

Am simitit nevoia sa fac aceasta precizare , dat fiind dorinta de victimizare a anumitor persoane din Liga de Crap .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: PROPUNERI CONDUCERE APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cu afirmatii ca cea facuta de Oana , care a decretat ca se pisha pe biroul conducatorului AGVPS, nu vad bine viitorul acestei asociatii-liga.......... :oops:
Eu chiar voi fi si mai drastic cu propunerile, ajunge cata umilinta am indurat din partea celor care si-au facut un hobby din a contesta si comenta activitatile celor care se ocupa de viitorul acestui sport.
In urma declaratiilor publice facute pe siteul lui Serbu (salvate de mine ptr un memoriu catre noul presedinte al APCR-ului) voi propune ca acele persoane sa nu aiba dreptul de a intra in APCR in urmatorii 3 ani !!!! Sa participe la "cupa sculelor din bucati" ;la "campionatul matinal de crap" si la alte concursuri inventate de ei ....... :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: PROPUNERI CONDUCERE APCR

Mesaj de doru_croc »

Sa va dea Cel de Sus discernamantul necesar sa alegeti oamenii de care APCR-ul are nevoie. Sunt alaturi de voi si mai ales cu ochii pe voi, si in curand alaturi de voi.
Bafta :wink:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
Vali Bonto
Mesaje: 336
Membru din: Lun Oct 09, 2006 15:57
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: PROPUNERI CONDUCERE APCR

Mesaj de Vali Bonto »

N-am gasit topicul cu postarile respective.....e posibil sa fi fost sterse.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: PROPUNERI CONDUCERE APCR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Multumim Doru, o sa intri in valul al doilea ! :D
Referitor la alegeri, stai linistit ca sunt propusi numai oameni de onoare : Vali Vesa, Gabi Sandu,Cezar Bibu, Costel Stanila,Cata Prichici,Vali Bonto,Dan Marinita, Razvan Ulmeanu, Mircea Epure !!!!!! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

IMPACT
Mesaje: 4
Membru din: Lun Dec 14, 2009 17:19

Re: PROPUNERI CONDUCERE APCR

Mesaj de IMPACT »

vedeti ca cornel serbu este in pragul nebuniei ! doreste SA NU MAI APUCE sa-l vada in viata pe val pangica, tremura si nu mai stie ce sa faca sa strice ! slugarnicul cotelici ii sufla-n cu.r ca sal racoreasca, el si inca vreo 3-4 clone deale sale. serbu nu stie, dar viata este scurta. mai ales cand ai 60 de ani si esti bolnav.

pescar topala :idea:

alex leonte
Mesaje: 88
Membru din: Mar Dec 22, 2009 13:48
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: PROPUNERI CONDUCERE APCR

Mesaj de alex leonte »

rezultatele alegerilor
presedinte - costel stanila
vicepresedinti - gabi sandu, catalin prichici, vali vesa si mircea epure
secretar - dan marinita

alex leonte
Mesaje: 88
Membru din: Mar Dec 22, 2009 13:48
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: PROPUNERI CONDUCERE APCR

Mesaj de alex leonte »

pt campionatul national:
taxa pt fiecare club - 1500 euro (cluburile care platesc avansul pana pe 31 ianuarie au dreptul de vot pt stabilirea celorlalte detalii - balti, program etc)
probabil 4 etape, sigur in week-end.
loturile pot fi anuntate cel tarziu cu o saptamana inainte de prima etapa.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”