RECUPERAREA DATORIEI

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de barbumarius »

@Iulian

In 2009 banii au provenit din fondurile a 120 de pescari.
In 2010 banii au provenit din fondurile a 13 cluburi(aici sunt si pescari care nu au participat in 2009).
In 2011 cine stie care sunt pescarii paricipanti?
Ce treaba are premierea celor 8 pescari din lotul 2009 cu CN 2011?
Eu unul nu sunt de acord ca banii mei sa fie folositi in 2011.Nu imi face nimeni statuie.Din contra sunt facut hot fara sa pun mana pe un bun al altcuiva.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de andrei vladeanu »

precizare
pescarii care s-au inscris la cn 2009 nu au fost anuntati ca se vor intrece pt premii. ci DOAR pt accederea in echipa nationala.
barbule, nu sunt banii tai, sa fie clar. pt ca tu aicastigat titlul de campion national 2009 si un loc in echipa nationala. nu bani.
si nu te mai lasa imbarligat de oana.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de oanavictor »

petre iulian scrie:domnule Victor Oana ce ziceti daca cu banii aia se platesc niste arbitrii independenti (APS) la CN 2011 ?.....binenteles daca vor sa renunte cei 8 la "parte".
Iuliane ,acei bani sunt bani pe 2009 .
Concursul a fost la individual ,cluburile nu au avut nici un amestec de finantare .
Fiecare echipa a cheltuit din ce in ce mai mult pe parcurs ce se calificau mai departe .
Conform legii ,cei ce sau calificat trebuia sa beneficieze de o diurna ,diurna ce nu au primit-o din cauza ca sau furat banii .
Normal acesti bani trebuie sa se intoarca la cei ce trebuia sa beneficieze de ei .
Rolul apcr-ului a fost acela de a pastra banii ,de a plateasca cheltuielile aferente deplasarii ,etc .
Daca nu sau cheltuit ,acesti bani trebuiesc dati pescarilor care au pescuit in Franta .
APCR nu are nici un drept de a pastra acesti bani ,cu atat mai mult actualul presedinte care se baga sa atate spiritele si i-si aroga niste drepturi pe care nu le-a avut in 2009 jicnind membrii CTDA CARE AU VOTAT RETURNAREA BANILOR CATRE PESCARI .
DUPA CE BANII VOR AJUNGE LA CEI 8 PESCARI ATUNCI FIECARE VA FACE CE DORESTE CU EI ,INCLUSIV SA-I INAPOIEZE LUI ROSIORU IN AMINTIREA VREMURILOR APUSE .
APCR-BANI ,BANII ,BANII ..................
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:precizare
pescarii care s-au inscris la cn 2009 nu au fost anuntati ca se vor intrece pt premii. ci DOAR pt accederea in echipa nationala.
barbule, nu sunt banii tai, sa fie clar. pt ca tu aicastigat titlul de campion national 2009 si un loc in echipa nationala. nu bani.
si nu te mai lasa imbarligat de oana.
CONFORM LEGII ACEI PESCARI TREBUIAU SA BENEFICIEZE DE O DIURNA CA REPREZENTANTI AI UNEI TARI LA UN CAMPIONAT MONDIAL.
VLADEANU ,TE ROG SA RESPECTI DECIZIA CTDA SI SA FACI DISPOZITIILE DE PLATA CELOR 8 PESCARI .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de oanavictor »

Nu sunt banii apcr-ului ,nu aveti nici un drept asupra lor .
Vedeti mai bine ce faceti cu banii pe 2010 ,pentru ca sunt mult mai multi decat in 2009 !!!!!!!si mai mult loc de ciordeala :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie: CONFORM LEGII ACEI PESCARI TREBUIAU SA BENEFICIEZE DE O DIURNA CA REPREZENTANTI AI UNEI TARI LA UN CAMPIONAT MONDIAL.
conform carei legi?
The One Team

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de petre iulian »

eu am inteles cum sta treaba . Am si precizat ca "daca renunta cei 8 la parte" . Unul nu renunta sa vedem ce zic ceilalti 7 :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de andrei vladeanu »

petre iulian scrie:eu am inteles cum sta treaba . Am si precizat ca "daca renunta cei 8 la parte" . Unul nu renunta sa vedem ce zic ceilalti 7 :wink:
e explicabil ce face oana
daca praduiala din geanta (care s-a impartit sub ochii lui) a trebuit pusa inapoi, trebuie sa imparta ceva la haiducii lui.
penibil, zau asa...
The One Team

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de barbumarius »

@Andrei

Sunt banii mei pt ca asa au decis cei care au avut puterea de decizie la acea ora.Cum nu ai nici un cuvant de spus pt pt ce s-a intamplat la vremea aia te rog sa respecti ce au decis altii.


PS Nu o sa renunt sub nici o forma la ceea ce este al meu.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de petre iulian »

in 2011 unde se tine CM?
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”