RECUPERAREA DATORIEI

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de andrei vladeanu »

si inca ceva f important
nicio reglementare din 2009 nu imputerniceste CTDA in afara campionatului national. de deplasarea in franta nu s-a ocupat ctda. ci oana si rosioru. de fapt, rosioru si oana.
pe mine m-a trimis cu pescarii la antrenament in franta CTDA? mi-a facut buget pt antrenament CTDA?
concret ce decizii a luat CTDA in legatura cu deplasarea lotului la CM in franta?
niciuna
atunci, de ce sa decide CTDA in legatura cu banii ramasi?
The One Team

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de gabisandu »

oanavictor scrie:Ps Probabil ca Gabi Sandu nu va raspunde
Unii mai sunt si in concediu dar uite ca am mers special la un internet dupa ce m-a sunat Marius Barbu ca sa-ti raspund.

1. La telefon ti-am spus ca vreau sa ma consult cu Dan Dochia partenerul meu de anul trecut, cum si el este plecat din tara nu dau de el. Nici nu am pomenit numele lui Andrei V., parerea lui o puteam vedea si pe net nu aveam nevoie sa ma informezi tu.

2. Daca vrei parerea mea personala cat si decizia mea ca membru in CDTA anul trecut. Iat-o.
Nu sunt de acord deoarece in ceea ce ma priveste este conflict de interese. Indiferent de votul meu prevad doua variante, ambele nefavorabile mie:
a) daca votez sa primesc banii sa va spune uite Gabi Sandu voteaza sa-si ia banii, pai cum vroiati sa voteze se gandeste doar la buzunarul lui.
b) daca votez impotriva, o vei baga pe aia cu prietenul lui Vladeanu.

Prefer a doua varianta datorita faptului ca nu este corect sa-mi votez singur premierea nu vreau sa ating acei bani. Prefer a doua varianta si pentru ca este mai bine ca acesti bani sa se intoarca in pescuit si nu in buzunarul cuiva, ori la toti cei 120 de pescari care au fost la CN 2009, nu doar la baietii din lotul national. Si ceilalti au cheltuit bani, nu numai noi.

P.S. - Chiar sunt prieten cu Andrei V. si te asigur ca nu este nici-o rusine in acest fapt. Pe mine ma onoreaza. NICIODATA nu mi-a cerut sa-i dau votul, ba de cateva ori i-am fost impotriva atunci cand am considerat ca nu are dreptate.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de andrei vladeanu »

un anunt pt toata lumea interesata de acest subiect
banii isi vor gasi o destinatie legala si transparenta. asta sa fie clar
nu stiu care e aceea pana nu vorbesc maine cu angelica (avocat)
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de Val »

Nu ar fi interesant si corect - ca din acesti bani sa se achizitioneze niste materiale de concurs si de promovare a pescuitului la crap in Romania , care sa fie folosit de-a lungul anilor de echipa nationala - oricare ar fi ea . Gen pliante tiparite , fanioane , mape , samd - materiale care cresc imaginea unei natiuni la un CM . Este doar o propunere ... poate o solutie pentru aceasta problema .

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de barbumarius »

Nu Val nu este bine. Fiecare sa beneficieze de ceea ce a platit, pt ca asa cum spunea Vladeanu in acest circuit(CN) nu sunt oameni amarati.
Pt. ca nu se gaseste o solutie amiabila eu propun sa ii donam unui camin de copii.
Vreau sa vad cine se mai impotriveste acum.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
oanavictor scrie: CONFORM LEGII ACEI PESCARI TREBUIAU SA BENEFICIEZE DE O DIURNA CA REPREZENTANTI AI UNEI TARI LA UN CAMPIONAT MONDIAL.
conform carei legi?
Legea oricarei tari din lume privind deplasarea in alta localitate in interes de serviciu a unei persoane .
ALTA DECAT LEGEA CIORDELII A APCR-ULUI .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:si inca ceva f important
nicio reglementare din 2009 nu imputerniceste CTDA in afara campionatului national. de deplasarea in franta nu s-a ocupat ctda. ci oana si rosioru. de fapt, rosioru si oana.

DACA UNUL ESTE MORT ,EU ,OANA VICTOR DIRECTOR GENERAL SI MANAGER AL LOTULUI NATIONAL SEZONUL 2009 HOTARASC CA ACESTI BANI SA FIE IMPARTITI IN MOD EGAL INTRE CEI 8 PESCARI AI LOTULUI NATIONAL .
DOMNUL ANDREI VLADEANU[PERSOANA PARTICULARA 2009], ESTE SOMAT LA MODUL CEL MAI SERIOS SA FACA PLATA CAT MAI RAPID CELOR 8 PESCARI ,ASTFEL VA FI INVINUIT DE ''INSUSIREA DE BUNURI NECUVENITE '' :!: :!:
pe mine m-a trimis cu pescarii la antrenament in franta CTDA? mi-a facut buget pt antrenament CTDA?

PE TINE NU TEA TRIMIS NIMENI LA ANTRENAMENT ,PRIN METODA ''LIPITOAREA ''SI FOLOSIND METODE SPECIFICE, ORTODOXE SI MAI PUTIN ORTODOXE AI REUSIT SA FRAIERESTI CATIVA PESCARI DE BUNA CREDINTA CUM CA AI FI INDISPENSABIL LOTULUI ,IAR CA SA FIE ''BINE CA SA NU FIE RAU''AM ACCEPTAT INCLUDEREA TA PE LISTA OFICIALA .REGRET NESPUS DE RAU .

concret ce decizii a luat CTDA in legatura cu deplasarea lotului la CM in franta?
niciuna

MISIUNEA CTDA INCETEAZA ATUNCI CAND TOATE DOCUMENTELE PRIVIND ANUL 2009 SUNT IN LEGALITATE .


atunci, de ce sa decide CTDA in legatura cu banii ramasi?

ATUNCI DE CE SA DECIDA ANDREI VLADEANU IN LEGATURA CU BANII RAMASI ?
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:un anunt pt toata lumea interesata de acest subiect
banii isi vor gasi o destinatie legala si transparenta. asta sa fie clar
nu stiu care e aceea pana nu vorbesc maine cu angelica (avocat)
LA FEL DE TRANSPARENTA CA DECONTURILE DIN 2005,2006,2007,2008 !!!!!!!!!!!!!!!!!

Lasa bazaconiile si da banii pescarilor ce au reprezentat Romania in 2009 .

banii inapoi pescarilor !!!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie: Legea oricarei tari din lume privind deplasarea in alta localitate in interes de serviciu a unei persoane .
ALTA DECAT LEGEA CIORDELII A APCR-ULUI .
daca mai folosesti o singura data astfel de termeni te muti pe
www.cimitirulelefantilor.ro
www.satra.ro
etc

apcr nu a furat niciodata pe nimeni si nimic. apcr este acum compusa din 14 cluburi.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de oanavictor »

Val scrie:Nu ar fi interesant si corect - ca din acesti bani sa se achizitioneze niste materiale de concurs si de promovare a pescuitului la crap in Romania , care sa fie folosit de-a lungul anilor de echipa nationala - oricare ar fi ea . Gen pliante tiparite , fanioane , mape , samd - materiale care cresc imaginea unei natiuni la un CM . Este doar o propunere ... poate o solutie pentru aceasta problema .
Din cate i-mi aduc aminte ,domnul Val Pangica a garantat ca daca banii nu se vor recupera in 6 luni ,atunci el va astupa lipsa din bani personali !
Tot el a afirmat ca a angajat prin surse proprii o armata de avocati si experti contabili pentru a face un audit financiar la apcr ! :?:

eu inca astept ,ca asa sunt eu mai credul .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”