RECUPERAREA DATORIEI

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de cornelserbu »

@ val

valerica, nu creez nicio falsa impresie...toata lumea stie ca nu tu sau vladeanu sau mateianu ati impartit banii cu rosioru...eu altceva vreau sa se inteleaga...rosioru a fost ales de voi presedinte pe viata si a facut ce a facut, deci singura voastra vina este ca nu ati stiut pe cine sa alegeti... :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de Val »

cornelserbu scrie:@ val

valerica, nu creez nicio falsa impresie...toata lumea stie ca nu tu sau vladeanu sau mateianu ati impartit banii cu rosioru...eu altceva vreau sa se inteleaga...rosioru a fost ales de voi presedinte pe viata si a facut ce a facut, deci singura voastra vina este ca nu ati stiut pe cine sa alegeti... :wink:
Si aici te contrazic Cornele - nu l-am ales noi - era deja acolo de multa vreme ... Din fericire astia mentionati de tine si inca vreo 12-13 presedinti de cluburi am reusit imposibilul ... , cred ca esti de acord . Am preluat si pasivele societatii dar asta a fost riscul pentru a pastra competenta . In schimb te asigur , cel putin eu asa cred , ca nu s-au preluat si "obiceiurile" .

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de Gabi Tomulescu »

eu mi-am exprimat parerea la sedinta APCR de dupa Campionatul Mondial. aceea in care s-au si tras la raspundere, ba chiar si penalizate administrativ 4 persoane...aceasta a fost tot ca banii sa se intoarca catre lotul din 2009 si atumci am fost luat in carate si acelasi lucru il astept si acum. dar nu ma mai intereseaza ce spune lumea despre mine.
banii acestia trebuiau sa foloseasca Lotului calificat in 2009 la antrenament si deplasarea oficiala. nu au fost ne-am descurcat...dar ca cineva sa-i puna pe dreapta nu e frumos. nu mai conteaza ce o sa spuneti despre mine...degeaba am avut o imagine buna pina acum pentru ca oricum v-ati pishat pe mine...si pe altii care au fost corecti si care au vrut sa fie bine pentru pescuit. si eu astept sa se stabileasca impartirea lor in functie de locul ocupat in clasamentul de anul trecut(2009) intre primele 4 echipe.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de miyagi »

Domnilor sa-mi fie cu iertare ca intervin insa ma intereseaza si pe mine finalizarea acestui subiect cat mai curand si la un mod cat mai diplomat. Spun asta in calitatea unuia care vrea sa adere cu clubul sau in cadrul APCR, cu anumite targeturi. Pana acum, bineinteles cunoscand toate povestile astea nu am auzit decat de rau si ma intreb daca e intelept sa fac parte din aceasta "societate". Se poate intr-un final sa ne incepem demersurile de organizare pentru un campionat viitor in care sa se tina cont de precedentele existente si sa se elimine toate aceste sideratii? E posibil ca Dumneavoastra, atatia oameni cu experienta sa linistiti apele si sa creati un mediu propice evolutiei competitionale crapiste in Romania? Poate sa cunoasca APCR-ul o dezvoltare pe profil sau mentine "vechile ambitii prinse in vremuri"?
Suntem si noi cativa care dorim sa ne aducem aportul in aceasta "industrie" care inca se mai bucura peste hotare de apreciere. Inca mai suntem destui visatori care avem nevoie de faima. Avem vreo sansa sa ne evidentiem?
Cu rugamintile de rigoare ma retrag insa nu inainte de a va solicita sa solutionati aceste spete in cadru organizat, departe de ochii neavizati ca niste profesionisti cum sunteti considerati.
Cu stima Cornel Serban.
Urban culture.

victoras h
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 23, 2010 6:16

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de victoras h »

tot legat de titlul acestui topic si de discutat apoi in cadru privat...am uitat sa va supun atentiei o problema care pe mine nu ma lasa sa dorm de la finala CN si anume : era un domn care facea poze pe acolo invitat de catre organizatori si sponsor principal, care mai an fusese luat ...la vorbe dulci cum ca trebuia sa scoata din buzunar 3000 de euro sponsorizare, ...picatura care a umplut paharul apcr-ului in vederea desfasurarii cn 2009...oare aia nu sunt tot banii lotului ???

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de Dan Mitranescu »

Sa inteleg ca teapa de 8500 euro , promisi sponsorizare de catre AV P , nu a fost data celor 8 pescari care au format lotul Romaniei in 2009 ci APCR -ului.

Ma simt mai bine acum ... :lol:

P.S. Sponsorizarile facute de catre : Baracuda , Energofish si Arrow au fost pentru cei 8 pescari si nu au nici o legatura cu restul turneului. Este vorba despre 800 euro pe care noi i-am scos din buzunar pentru deplasare ( deoarece altii "nu mai erau" ).

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie:@ val

valerica, nu creez nicio falsa impresie...toata lumea stie ca nu tu sau vladeanu sau mateianu ati impartit banii cu rosioru...eu altceva vreau sa se inteleaga...rosioru a fost ales de voi presedinte pe viata si a facut ce a facut, deci singura voastra vina este ca nu ati stiut pe cine sa alegeti... :wink:
ai dreptate cornele
si in mod cert am mai facut si multe alte greseli. si vom mai face.

insa fi si tu o data barbat si recunoaste cum a ajuns impostoru asta batran si paranoic la cm franta

luati-l mai si pe el in franta...(ai rugat tu in sedinta)

asa e sau nu?
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de andrei vladeanu »

oricum, asa cum am zis, pt nenorocirile si infamiile pe care le-a putut scrie (ca m-a bagat in lot, ca m-am dus ca lipitoarea la antrenament, etc) eu am terminat orice polemica cu acest sinistru personaj
si orice alta legatura

insa nu trebuie sa uite nimeni ca seful delegatiei romaniei la cm franta 2009 cotrobaia prin geanta croatului de unde si-a facut parte 2 tricouri.

cornele, este vorba de omul pe care NE RUGAI sa-l luam si pe el in franta...
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de Vladut Mateianu »

revista AVP a promis banii ptr echipa nationala in 2009. nu a platit banii atunci, a facut-o insa in 2010.... ghiciti in buzunarul cui au ajuns acesti bani ? :oops:

gabi, acum sa te vad cat esti de corect....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

malin
Mesaje: 13
Membru din: Lun Feb 09, 2009 9:43

Re: RECUPERAREA DATORIEI

Mesaj de malin »

Pai cred ca aici trebuie sa fac o lamurire, ca vad ca am intrat in zona coprofaga. Sunt fondatorul AVP si cel care, alaturi de colegiii de atunci (si de acum), am construit acest brand timp de 8 ani. Nu am fost patronul acestei reviste si nici nu am facut parte dintr-un for de decizie pe "partea economica". Trustul RC avea o divizie care se numea Lifestyle si care, printre alte reviste glossy, detinea si Aventuri la pescuit. Directorul acestei divizii a fost Sorin Vulpe, singurul om care putea lua decizia de a sponsoriza sau nu cu 3000 de euro CN de crap. Andrei Vladeanu, care se baza pe aceasta sponsorizare, nu a mai primit-o in final, suma respectiva nefiind acceptata de conducerea diviziei Lifestyle. Restul il stiti, insa ma intriga modul in care Victor, colaborator apropiat al staffului AVP de astazi, pune la cale aceasta diversiune. Pai eu zic Victorash ca - in loc sa dai cu kkt in domnul care facea poze la CN - ar fi mai usor sa-l intrebi chiar pe Sorin Vulpe de ce AVP nu a sponsorizat CN de crap, asa cum era intelegerea. El are detalii legate de bugetele de atunci. Ca intre timp s-a schimbat optica la AVP, asta este alta chestie. Dar nu uita Vitorash, stapanul meu de atunci, este stapanul tau acum. Sau poate bannerul ala mocca de pe siteul AVP si alte bonusuri te inraiesc intr-atat incat nu mai conteaza adevarul?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”