Referitor cerere AVPS ACVILA

Moderator: andrei vladeanu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de EX-UL »

Iata si lumina ......

Dane ma simt mindru si apreciez la modul deosebit postarea ta ... chiar apreciez faptul ca vrei sa faci acest lucru . Bravo !!!! Pina la urma toti pescarii pescuiesc pe aceeasi balta si prind fiecare ce pot .... si cum se pricep . Fie ca cel mai bun sa castige ! dar nu te impiedica in chestii statutare actuale , pe care le poti propune spre schimbare , avind colegi de o inalta tinuta morala si decenta cu care au reusit sa dezvolte un intreg proiect national .
Ultima oară modificat Mar Feb 09, 2010 18:11 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de andrei vladeanu »

felicitari pt atitudine
cat despre celelalte cluburi care au loturi de pescari dornice sa intre in campionat, eu sunt convins ca se pot gasi solutii. insa, inafara de voi - prin trecerea pe lista acvila - ceilalti nu au dat niciun semn in acest sens.... :(

piatra se slefuieste usor, usor....
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de EX-UL »

@andrei

asteptam si alte propuneri , pentru ca APCR in demersul ei UNANIM VOTAT , acepta chiar si cu dispensa si alte cluburi care vor sa participe la CN , prin inscriere la APCR si nu prin facaturi . Parafrazind , ma scuzati dar astazi am o inclinatie religioasa , Portile raiului sunt TEORETIC deschise ... , catre toti enoriasii de buna credinta .

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de oanavictor »

Costel Stanila scrie:
A.P.C.R. isi rezerva totodata dreptul de a raspunde solicitarii AVPS ACVILA, in baza raspunsului la solicitarea noastra facuta in scris, dupa data la care A.G.V.P.S. va raspunde memoriului depus de Liga de Crap prin reprezentantul acesteia, catre AGVPS.
Aceasta este pozitia oficiala a A.P.C.R.



Si mai vreti sa va creada lumea de bune intentii ........Mare idiotenie ..........asta se numeste un fel de santaj...........AMIN :!: :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de EX-UL »

oanavictor scrie:
Costel Stanila scrie:
A.P.C.R. isi rezerva totodata dreptul de a raspunde solicitarii AVPS ACVILA, in baza raspunsului la solicitarea noastra facuta in scris, dupa data la care A.G.V.P.S. va raspunde memoriului depus de Liga de Crap prin reprezentantul acesteia, catre AGVPS.
Aceasta este pozitia oficiala a A.P.C.R.



Si mai vreti sa va creada lumea de bune intentii ........Mare idiotenie ..........asta se numeste un fel de santaj...........AMIN :!: :!:
FALS - aceasta pozitie se datoreaza faptului ca este posibil ca Liga sa castige "memoriul" si rezolutia AGVPS si atunci nu mai trebuie ca APCR sa dea verdicte , dezinformind pescarii , cu privire la CN din acest an , si va trebuii sa redirectioneze cererea catre Liga , ca "viitoare" organizatoare a CN !???
Noi avem aceasta decenta de ne abtine pina cind lucrurile sunt OK , Dvs o aveti ? Va asumati si refuzul , macar asa ca o "improbalitate" ?


Imi cer scuze ca nu stiu sa scriu cu litere asa mari ca acelea ale d-lui Oana , dar va rog ca mesajul sa conteze si nu marimea literei .

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de oanavictor »

Val Pangica jr scrie:
oanavictor scrie:
Costel Stanila scrie:
A.P.C.R. isi rezerva totodata dreptul de a raspunde solicitarii AVPS ACVILA, in baza raspunsului la solicitarea noastra facuta in scris, dupa data la care A.G.V.P.S. va raspunde memoriului depus de Liga de Crap prin reprezentantul acesteia, catre AGVPS.
Aceasta este pozitia oficiala a A.P.C.R.



Si mai vreti sa va creada lumea de bune intentii ........Mare idiotenie ..........asta se numeste un fel de santaj...........AMIN :!: :!:
FALS - aceasta pozitie se datoreaza faptului ca este posibil ca Liga sa castige "memoriul" si rezolutia AGVPS si atunci nu mai trebuie ca APCR sa dea verdicte , dezinformind pescarii , cu privire la CN din acest an , si va trebuii sa redirectioneze cererea catre Liga , ca "viitoare" organizatoare a CN !???
Noi avem aceasta decenta de ne abtine pina cind lucrurile sunt OK , Dvs o aveti ? Va asumati si refuzul , macar asa ca o "improbalitate" ?

In memoriul depus la AGVPS ,Liga nu a cerut sa organizeze C N din acest an .
Liga a cerut aprobarea de a organiza sub tutela AGVPS o competitie simultana cu cea organizata de APCR ,IAR INVINGATORII CELOR 2 COMPETITII SA SE INTREACA INTR-O FINALA COORDONATA SI ARBITRATA DE AGVPS .
Punct .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de EX-UL »

Va multumesc ca dupa dl Orhei sunteti al 2- lea care imi confirmati ca exista un memoriu depus impotriva APCR la AGVPS !! Aici v-am gasit punctul slab .

Ceea ce intrebati Dvs , se poate interpreta si prin oglinda - cum justificati promisunea Ligii de a organiza CN din 2010 , sau macar de a cere finala paralela ( de neacceptat ! ) , fara sa aveti o rezolutie clara , a unui memoriu pe care afirmati ca l-ati depus la AGVPS , impotriva APCR ?????????
Noi suntem ponderati si ne rezervam drepturile de a promite ceva OFICIAL, in ciuda unui protocol mai mult decit clar , dupa judecata AGVPS ! Adica cei 4 asi sunt la noi , dar chiar si cu full de asi , semnat de AGVPS ( scuze pentru exprimare , dar inseamna decenta ! ) , noi tot nu avem indrazneala de a pretinde cacialma ! si asteptam sa se arate cartea ( v-am dat acest exemplu pentru ca stiu ca am jucat poker cu Dvs si intelegeti jocul ) .
Dar Dvs ce faceti ???????????? Pina unde merge victimizarea si ipocrizia ????? Ce promiteti ? Cu ce drept si cu ce valente juridice ? Cu ce carte ???? Daca sunteti asa sigur pe rezultat , de ce mai puneti pescarii din CZ sa aplice la CN al APCR , prin Acvila si nu le garantati accesul direct la CM din Anglia prin CLUBUL LOR DE SUFLET , prin calificarile facute direct de Liga ? Inteleg ca aveti dubii , eu unul nu ma mai culc noaptea daca fac un memoriu asa subtire , cum cred ca l-ati facut Dvs !!! ..., dar va rog d-le Oana , reusiti sa lasati odata pentru totdeauna pescarii si din Pelicanul si din CZ, sa isi aleaga soarta SINGURI !
Si va mai pun o intrebare - aveti vreo inregistrare juridica ? Ma refer la Liga , nu stiu de ce ???? :lol: ......Sincer nu am vazut vreo stampila a Ligii pe nicaieri .... ci numai o adunare de stampile de cluburi .
Ultima oară modificat Mar Feb 09, 2010 19:33 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de andrei vladeanu »

liga nu exista ca entitate juridica. legal nu poate cere sau pretinde ceva agvps-ului.
punctuletz.
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de EX-UL »

Dezvolta tu , Andrei

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de andrei vladeanu »

eu nu am ce sa dezvolt in acest sens, pentru ca nu am nicio relatie contractuala sau de alt gen cu acesta organizatie fantoma.
prin urmare nu am de ce sa reclam oficial faptul ca liga de crap nu este legal constituita. doar spun ca daca memoriul depus la agvps, de care am auzit si eu pe un forum, a fost facut de liga s-ar putea sa existe o problema.
inca un punct.
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”