Site APCR

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Site APCR

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
oanavictor scrie:Promisiunea ferma a apcr-ului a fost aceea ca dupa concursul de la Hobaia banii furati de Rosioru vor fi recuperati si dirijati catre cei 8 pescarii care ne-au reprezentat in Anglia in anul 2009 .
apcr nu a promis niciodata ca banii recuperati vor fi dirijati catre cei 8 pescari. niciodata.
APCR a promis ferm ca banii se vor pune la loc de unde sau luat .
Banii sau luat de la pescarii care au format lotul in 2009 ,deci este normal sa se intoarca la ei .
Acesti bani nu sunt profit pentru APCR ,pentru ca nu asta a fost scopul APCR-ULUI cand a dorit organizarea competitiei .
Bani au fost furati de presedintele APCR ,nu de catre o persoana oarecare .
Pe ordinul de plata falsificat este stampila APCR ,NU STAMPILA ROSIORU .
APCR trebuie sa raspunda in fata pescarilor pentru banii furati ,ei trebuie pusi din fonduri proprii iar pe urma este treaba lor cum recupereaza suma de la Rosioru .

APCR.....APCR .....BANII NOSTRII ..........UNDE E [sic]
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Site APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie: APCR a promis ferm ca banii se vor pune la loc de unde sau luat .
corect. vechiul apcr, cel de persoane fizice asa a promis. (la sedinta din decembrie imi amintesc doar cateva nume - tomulescu, doctorii crap, adi dulau, vali bonto, bodo, jubileu - care sustineau vehement ca pun bani pt "nea cornel". oricum majoritatea a marsat in acest sens. de altfel majoritatea a votat ca daca rosioru nu da banii in nu stiu cate luni sa plateasca asociatia. eu m-am aratat impotriva in aceea sedinta. iar vladut la fel, a fost cel mai vehement. eu am sugerat atunci ca putem organiza un eveniment pentru a scoate banii. nu prea m-a ascultat nimeni.

oanavictor scrie: Banii sau luat de la pescarii care au format lotul in 2009 ,deci este normal sa se intoarca la ei ..
gresit
oanavictor scrie:Acesti bani nu sunt profit pentru APCR ,pentru ca nu asta a fost scopul APCR-ULUI cand a dorit organizarea competitiei ..
intre timp, apcr s-a transformat intr-o asociatie de cluburi. scopul conducerii este si acela de a face profit pt cluburile membre. iar avantajele materiale sa se intoarca la pescarii care compun cluburile apcr.
oanavictor scrie:Bani au fost furati de presedintele APCR ,nu de catre o persoana oarecare ...
fostul presedinte, al asociatiei de persoane fizice
oanavictor scrie:Pe ordinul de plata falsificat este stampila APCR ,NU STAMPILA ROSIORU ....
este semnatura lui rosioru
oanavictor scrie: APCR trebuie sa raspunda in fata pescarilor pentru banii furati ,ei trebuie pusi din fonduri proprii iar pe urma este treaba lor cum recupereaza suma de la Rosioru .....
m-am straduit sa recuperez acesti bani din doua motive. pentru ca asa mi se parea corect si - mai ales - pentru ca am vrut sa-l ajut pe rosioru. dar FARA NICIO OBLIGATIE. apcr - asociatie de cluburi - impreuna cu noua ei conducere nu raspunde pentru ce a facut rosioru cu banii in 2009. sa fie clar.
oanavictor scrie:APCR.....APCR .....BANII NOSTRII ..........UNDE E [sic]
nu stiu unde e. cauta prin vreo geanta de pescar croat...
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Site APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

oana v,
ca sa inchid subiectul
daca se recuperau banii, discutam ce e de facut cu ei. nu s-au recuperat. mai incercam.
punct.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Site APCR

Mesaj de oanavictor »

O firma se preia atat cu active cat si cu pasive ............ :!:
Mie greata de atata perversitate si nesimtire ,dar se pare ca a cam expirat timpul apcr-ului :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Megabass
Mesaje: 81
Membru din: Mar Mai 18, 2010 18:28
Puncte: 0
Localitate: Romania sau pe unde ma trimite Compania

Re: Site APCR

Mesaj de Megabass »

Domnule Vladeanu,
Ati pus foarte mare accent pe performantele APCR persoane fizice cand ati atras alaturi de Dvs. atatea cluburi si ati reusit sa convingeti AGVPS ca voi meritati sa continuati in calitate de APCR "cluburi-persoane juridice".
Decizia de a nu restitui banii celor in drept nu poate fi decat ghidata de considerente economice.In nici un caz morale.
Oricum nu v-ar ajuta la nimic, nu-i asa?La anul nu cred ca APCR va mai avea sprijin de la cluburi si chiar daca l-ar avea pe AGVPSei nu-i va mai interesa.Va avea suport logistic pentru a organiza singur, fara APCR fara Liga.Dvs.&Co si cu Dl. Oana&Co nu ati inteles ca va indreptati spre prapastie, spre ceea ce trebuia sa evitati cu orice pret.Nu trebuia decat ca partile sa se inteleaga si sa renunte la radicalitate.Sa va fie de bine!Capra mea e moarta da nici a aluia nu va supravietui!
PS.Debitorul este de fapt infractor.Lasati-o asa ca altfel pescarii nu va iarta.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Site APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

domnule megabss
cine sunt cei in drept carora trebuie sa le restitui eu banii?

sper ca ati retinut ca banii nu s-au recuperat.

in fine, poate nu s-a inteles clar. banii se afla in contul apcr iar la prima adunare generala cluburile care nu renunta la aceasta structura (apcr) vor decide ce vor face cu ei.

daca se realiza compensarea cu rosioru si hobaia era o treaba. dar asa, cum pot eu sa-i dau lui oana victor bani din contul apcr?
The One Team

Megabass
Mesaje: 81
Membru din: Mar Mai 18, 2010 18:28
Puncte: 0
Localitate: Romania sau pe unde ma trimite Compania

Re: Site APCR

Mesaj de Megabass »

andrei vladeanu scrie:domnule megabss
A)cine sunt cei in drept carora trebuie sa le restitui eu banii?

B)daca se realiza compensarea cu rosioru si hobaia era o treaba. dar asa, cum pot eu sa-i dau lui oana victor bani din contul apcr?
A) Lotul national sau cluburile organizatoare.Dvs. alegeti, dar banii incasati "pe persoana fizica" trebuiau justificati sau restituiti, nu transferati in contu "pe persoana juridica".
B) Cand ati anuntat ca organizati Cupa Romaniei pe Hobaia Dl.Stanila a precizat ca unul dintre obiective este RECUPERAREA ACESTOR BANI. Adica APCR face un efort pentru a acoperi prejudiciul cauzat de Presedintele APCR "persoane fizice".Va intreb si eu asa desi toata lumea stie, CINE ADMINISTREAZA HOBAIA? Cand s-a pus la cale schema cu cine ati aranjat? Cu debitoru, cu infractoru, cu administratorul sau cu patronul.Cred ca doar primii trei stiau de schema din moment ce Patronul si-a cerut drepturile. Organizare?

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Site APCR

Mesaj de andrei vladeanu »

A) nu aleg eu
B) confundati notiunea de organizator cu cea de recuperator.
eu am organizat cupa romaniei pentru apcr si veniturile acestei asociatii. nu am organizat o actiune de recuperare. dar era foarte bine daca se realiza si compensarea.
interesul administratorului era sa scape de datorie. nu eu trebuia sa ma rog de patron. ci administratorul.
pentru ca apcr a facut oricum profit prin aceasta actiune.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Site APCR

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:domnule megabss
cine sunt cei in drept carora trebuie sa le restitui eu banii?

Prostii care au crezut ca APCR este o firma serioasa si au depus banii in contul APCR-ULUI .
Banii nu au fost depusi in contul Rosioru ,iar platile externe si interne au fost facute de catre APCR ,pe ordinele de plata bancare este stampila APCR ,NU STAMPILA rOSIORU .

sper ca ati retinut ca banii nu s-au recuperat.

Daca se face decontul cheltuielilor cu concursul de la Hobaia ''HELP FOR ROSIORU'' la sfarsit se va vedea un beneficiu egal cu suma datorata de APCR lotului national 2009 .

in fine, poate nu s-a inteles clar. banii se afla in contul apcr iar la prima adunare generala cluburile care nu renunta la aceasta structura (apcr) vor decide ce vor face cu ei.

Concursul a fost anuntat fara premii pe motivul recuperarii furtului lui Rosioru .Pescarii au inteles acest lucru ,au acceptat un concurs fara premii pentru a sprijini acoperirea furtului .

daca se realiza compensarea cu rosioru si hobaia era o treaba. dar asa, cum pot eu sa-i dau lui oana victor bani din contul apcr?
Banii au fost furati din acelasi cont ,se fac niste ordine de plata ca recompense pentru membrii lotului 2009 .
NU LUI OANA TREBUIESC DATI BANII ,OANA A FOST MANAGERUL LOTULUI ANUL TRECUT ,LA DECONTUL PUBLICAT SA DESCOPERIT FRAUDA ,IAR BANII TREBUIESC FOLOSITI CA RECOMPENSA PENTRU MEMBRII LOTULUI 2009 .ASTA ESTE HOTARAREA LUI OANA ,CA BANII SA FIE FOLOSITI CA PREMIERE PENTRU CEI 8 MEMBRII AI LOTULUI .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Megabass
Mesaje: 81
Membru din: Mar Mai 18, 2010 18:28
Puncte: 0
Localitate: Romania sau pe unde ma trimite Compania

Re: Site APCR

Mesaj de Megabass »

andrei vladeanu scrie:A) nu aleg eu
B) confundati notiunea de organizator cu cea de recuperator.
eu am organizat cupa romaniei pentru apcr si veniturile acestei asociatii. nu am organizat o actiune de recuperare. dar era foarte bine daca se realiza si compensarea.
interesul administratorului era sa scape de datorie. nu eu trebuia sa ma rog de patron. ci administratorul.
pentru ca apcr a facut oricum profit prin aceasta actiune.
Eu nu confund nimic.CITEZ din cei care s-au prezentat ca organizatori.Colegii Dvs. care detineau functii la momentul respectiv.
Dvs ati devenit Presedinte dupa ce Dl.Stanila, membru marcant al APCR, a declarat ca unul dintre obiective este sa recupereze banii lipsa.Furati, delapidati, debitati , jucati, pierduti, hai sa zicem ca nu mai are importanta.LIPSESC.
Ati devenit Presedinte! Felicitari!De ce nu va asumati RESPONSABILITATEA FUNCTIEI, si, pentru a genera CREDIBILITATE sa contribuiti la indeplinirea obiectivelor anuntate de predecesorii Dvs.? Daca aveti alt program de ce nu-l faceti public? Daca ati facut profit pe seama pescarilor de ce nu intoarceti o parte catre ei? Cei care au contribuit.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”