BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Moderator: Stefan Mehedintu

Încuiat
CORDOBA
Mesaje: 111
Membru din: Mie Mar 11, 2009 22:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de CORDOBA »

am fost ieri pe balta. din pacate asta e realitatea toata lumea da la bomba.am oprit la un magazin in balotesti sa mai luam ceva si... 'unde mergeti frate ? pe balotesti ? dati cu bile ? ha ha ha ! ia-ti bombe si pufuleti ca nu face-ti nimic.' . am ajuns ,am intins. baga niste mandarine in balta cu catapulta, baga si niste solubile...si stai si vantul bate..si stai si schimba bilele si mai fa un pat de nada si incearca si aproape si stanga si dreapta si.....hai draq sa strangem ca s-a facut noapte. oricum una peste alta nu a prins nimeni peste ieri nici cu bombe nici cu grenade nici cu nimic. 14 TO.DE PESTE IN BALTA ??? :shock: :shock:
Bogdan Dorobantu

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de jdmishere »

Am fost la o partida de 24 de ore ( 29-30 aprilie 2011) pe aceasta balta. Noaptea nu am avut nici o miscare insa sambata pe la 12 a inceput distractia. 3 crapi la 4kg pusi pe saltea + doua rupturi in buza minciogului unul in jur de 6-7 kg si celalat aproape de 10 kg + inca 2 ciortani la 1.2 kg.
Toti s-au intors in balta. Cat despre taxa ...80 lei/12h (nu 50 cum aparea la un moment dat pe forum pentru C&R-cand am vb cu paznicul a zis ca habar n-are despre ce e vorba; el ii tot dadea inainte ca pot sa iau 6 kg de peste acasa)

Concluziile le trageti singuri.
Dragos MARDARE
CS APS

norisss
Mesaje: 229
Membru din: Dum Mai 25, 2008 10:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de norisss »

Stefan Mehedintu scrie:
Gavrila Adrian scrie:am 3 partide anul asta la balta fieni, nu am ce sa reprosez inafara de preturile piperate. am luat si crap de 11 kg, eliberat cu martori. fata de balta concurenta de mai sus , a domnului petcu, excelati prin calitatea paznicilor care stiu sa se faca discreti. felicitari pentru balta si nu uitati de variantele c&R cu preturi mai mici !
Multumim pt urari. INCEPAND de azi se poate pescui si in sistem C&R :preturi:
1. 12H = 60 lei (C&R)
2. 24H = 120 lei(C&R)
3. 24h = 160 ROn ( max 6Kg)
4. PLANTAT GRATUIT.- mai ieftin ca la altii

Am pus si cateva poze de azi...

mai este valabila taxa pentru C&R?

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

05.2011
Fişiere ataşate
3.jpg
3.jpg (200.67 KiB) Vizualizat de 2034 ori
2.jpg
2.jpg (152.78 KiB) Vizualizat de 2034 ori
1.jpg
1.jpg (155.53 KiB) Vizualizat de 2034 ori
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

05.2011
Fişiere ataşate
5.jpg
5.jpg (202.68 KiB) Vizualizat de 2034 ori
4.jpg
4.jpg (168.35 KiB) Vizualizat de 2034 ori
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

09.05.2011
Fişiere ataşate
6.jpg
6.jpg (196.8 KiB) Vizualizat de 1959 ori
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

lau
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 16, 2011 9:25

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de lau »

Cea mai sincera parere despre aceasta balta.o balta foarte frumoasa,curata si cred eu cu destul peste.am avut doua partide pe aici,ambele in acest an.prima intr-o duminica ploioasa,doar cateva pontoane ocupate.pentru 3 ore si jumatate de pescuit a fost buna,doi crapi retinuti care impreuna au fost 5,900 kg plus foarte multi sub 1 kg care au fost eliberati.a doua partida la o saptamana.se anunta o sambata cu vreme frumoasa si ma asteptam sa fie foarte aglomerat,ceea ce s-a si intamplat.nu am vazut nici macar o trasatura,specific ca la prima partida aveam un peste la maxim 15 min.am fost foarte dezamagit deoarece am crezut ca am gasit ceea ce imi doream, o balta pe care sa am activitate cu cei mici in asteptarea celui mare.concluzia mea este ca in weekend-urile frumoasa ca multe alte balti care nu se respecta aceasta balta trebuie evitata.sa auzim numai de bine.

livi79
Mesaje: 19
Membru din: Joi Apr 28, 2011 19:41

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de livi79 »

Balotesti-ul nu este o balta asa cum crede cineva care se duce o data de doua ori si nu prinde nimic sau mai nimic si apoi comenteaza cum ca ar fi o balta mediocra ....
PESCUITUL nu inseamna doar sa scoti peste din balta
Curatenia ,comfortul,privelistea ,faptul ca cei care se ocupa de paza baltii au bun simt si nu te deranjeaza, lipsa poluarii fonice, toate aceste lucruri ar trebui apreciate de pescari

OK, trei ani nu se mai ia peste din balta si dupa aceea taxa va fi 300 lei/24h c&r..... atunci ar fi o balta f scumpa si inaccesibila ...

NU am nici un interes in a lauda aceasta balta dar asta este doar o constatare a unuia care a pescuit sportiv de vreo 10 ori anul trecut pe aceasta balta si a fost multumit de conditiile oferite si restrictiile impuse de cel ce administreaza aceasta balta

PS
DEZAPROB pescuitul la "bomba"(in primul rand pestii si apoi noi si echipamentul nostru,cu totii avem de suferit)dar asta e o problema de mentalitate si de educatie pescareasca a "pescarilor" ce practica acest "stil"

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

30.05.2011
Fişiere ataşate
fish 30.05.2011.jpg
fish 30.05.2011.jpg (137.04 KiB) Vizualizat de 1655 ori
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

Stefan Mehedintu
Mesaje: 98
Membru din: Joi Iul 29, 2010 18:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: BALOTESTI FIENI (LAGUNA VERDE)

Mesaj de Stefan Mehedintu »

30.05.2011
Fişiere ataşate
fish 3 , 30.05.2011.jpg
fish 3 , 30.05.2011.jpg (167.58 KiB) Vizualizat de 1653 ori
Balta Balotesti Fieni
www.lagunaverde.ro

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “BALOTESTI FIENI”