CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns

BALTA NR 1

GREACA
7
3%
PERIS HERMES
95
42%
MOARA VLASIEI
39
17%
TANCABESTI
20
9%
MAGURA 9
11
5%
SARULESTI
28
12%
ALTELE(PUTETI DA SI NUME)
27
12%
 
Voturi totale: 227

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2746
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de PallBogdan »

Nea Costel e vanator desavarsit! Cel mai des foloseste pusca sa dea startul/sfarsitul concursurilor! Un mistret n-ar impusca de prin lanurile alea de grau si porumb...fug de felinar...nu mai apuca si la pusca!

stangadan
Mesaje: 52
Membru din: Dum Apr 06, 2014 18:08

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de stangadan »

Asa mare sa fie diferenta intre Hermes si restul baltilor din jurul Bucurestiului ? Ca Hermes are singura voturi cat restul baltilor la un loc si nu inteleg de ce, ca doar peste se prinde si pe Moara si Pe tancabesti si sunt una langa alta !

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de Simu Alexandru »

diferenta o fac oamenii de la patron la securitatea baltii standurile foarte bine delimitate si cu loc mare intre ele si in plus noaptea poti sta cate 2 fara sa ocupi alt stand de pescuit ca pe alte balti curatenia balti si pestii mari daia hermes peris este NR1
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de dancalinescu »

osc1or scrie:Prefer Hermes desi pararea mea si aici mai sunt muuuulte de facut sa ne aliniem si noi la conditiile vecinilor de pescuit. Si aici ma refer la casute, foisoare, current electric, dusuri... cred ca aceste investitii nu valoreazza nici 5% din ce s-a investit deja in Hermes.

P.S. singurul rival al lui Hermes este MV2 dpmdv dar acolo nu imi place sub nici o forma distanta dintre standuri......
In alte cuvinte, viziunea ta de balta perfecta e una cu pestele din Hermes si cazarea din Solacolu. :D :lol:

ali_sef2007
Mesaje: 198
Membru din: Lun Ian 02, 2012 15:24
Puncte: 0
Localitate: targoviste

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de ali_sef2007 »

Teiu, are ceva special.este o balta linistita,naturala,distanta intre standuri este foarte mare.administratia nota 10,si multe alte cuvinte de lauda......cu ce s-o comparam....? cu una din baltile de pe langa Bucuresti, unde daca doresti sa faci o partida de pescuit.si nu esti din zona..se uita urat pe tine..sau i-ti vorbeste de sus....si multe altele....(vorbesc din experienta.)

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2746
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de PallBogdan »

ali_sef2007 scrie:Teiu, are ceva special.este o balta linistita,naturala,distanta intre standuri este foarte mare.administratia nota 10,si multe alte cuvinte de lauda......cu ce s-o comparam....? cu una din baltile de pe langa Bucuresti, unde daca doresti sa faci o partida de pescuit.si nu esti din zona..se uita urat pe tine..sau i-ti vorbeste de sus....si multe altele....(vorbesc din experienta.)
Sa inteleg ca la tine orice necunoscut bate la usa il inviti in casa si-l pui la masa cum spun basmele romanesti de odinioara? Cand tara-i plina de fomisti si plasari nenorociti te mai poti uita cu fata luminoasa si zambetul pana la urechi cand iti apar necunoscutii pe balta?!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de Florin Pata »

ali_sef2007 scrie:Teiu, are ceva special.este o balta linistita,naturala,distanta intre standuri este foarte mare.administratia nota 10,si multe alte cuvinte de lauda......cu ce s-o comparam....? cu una din baltile de pe langa Bucuresti, unde daca doresti sa faci o partida de pescuit.si nu esti din zona..se uita urat pe tine..sau i-ti vorbeste de sus....si multe altele....(vorbesc din experienta.)
Eu sunt curios, la ce balta ai fost intrebat de unde esti ? In Romania toti se uita urat unii la altii si fiecare incearca sa-ti vorbeasca de sus...daca accepti asta !

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2746
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de PallBogdan »

Florin Pata scrie:
ali_sef2007 scrie:Teiu, are ceva special.este o balta linistita,naturala,distanta intre standuri este foarte mare.administratia nota 10,si multe alte cuvinte de lauda......cu ce s-o comparam....? cu una din baltile de pe langa Bucuresti, unde daca doresti sa faci o partida de pescuit.si nu esti din zona..se uita urat pe tine..sau i-ti vorbeste de sus....si multe altele....(vorbesc din experienta.)
Eu sunt curios, la ce balta ai fost intrebat de unde esti ? In Romania toti se uita urat unii la altii si fiecare incearca sa-ti vorbeasca de sus...daca accepti asta !
Prea putin conteaza ca te-a intrebat de unde esti, atat timp cat erai nou pe balta... Da, ai dreptate cu aspectul de superioritate al romanului din ziua de azi, dar asta nu te impiedica sa-l intelegi cat de cat pe om... E painea lui in joc!

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de Albert »

PallBogdan scrie: Da, ai dreptate cu aspectul de superioritate al romanului din ziua de azi, dar asta nu te impiedica sa-l intelegi cat de cat pe om... E painea lui in joc!
Ce sa intelegi? Ca un patron te vede hot imediat ce-ai platiti taxa?! Pai daca se teme de asta sa-si faca balta pentru el si prietenii lui. Daca nu esti in stare sa-ti pazesti afacerea iti meriti soarta. Nu mai spun ca in multe cazuri cei care fura sunt chiar oamenii de incredere ai patronului.
Mi se pare fascinant ca mai exista patroni/comercianti care cred ca cel care-i baga babi in buzunar trebuie sa-i multumeasca pentru asta...cand, de fapt e invers.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARE ESTE BALTA NR 1 IN ZONA BUCURESTI ?

Mesaj de Florin Pata »

PallBogdan scrie:
Florin Pata scrie:
ali_sef2007 scrie:Teiu, are ceva special.este o balta linistita,naturala,distanta intre standuri este foarte mare.administratia nota 10,si multe alte cuvinte de lauda......cu ce s-o comparam....? cu una din baltile de pe langa Bucuresti, unde daca doresti sa faci o partida de pescuit.si nu esti din zona..se uita urat pe tine..sau i-ti vorbeste de sus....si multe altele....(vorbesc din experienta.)
Eu sunt curios, la ce balta ai fost intrebat de unde esti ? In Romania toti se uita urat unii la altii si fiecare incearca sa-ti vorbeasca de sus...daca accepti asta !
Prea putin conteaza ca te-a intrebat de unde esti, atat timp cat erai nou pe balta... Da, ai dreptate cu aspectul de superioritate al romanului din ziua de azi, dar asta nu te impiedica sa-l intelegi cat de cat pe om... E painea lui in joc!
Deci unul care are un client nou , trebuie sa se poarte urat si arogant cu el pana ce trece niste teste ? Sau sa-l convinga , prin amabilitate sa mai vina la el pe balta si sa-i bage bani in buzunar ! Am avut si eu cateva clinciuri la inceput cu "mari patroni de balti" sau angajati plini de ei chiar daca eram...din zona ! In prima faza m-am gandit sa le spun ca ma "stropesc" pe balta lor si plec dar ulterior mi-am dat seama ca ma razbun pe mine !
Asa ca i-am invitat ferm sa ma verifice de la distanta , fara sa ma deranjeze si sa intervina doar in momentele in care incalc vreo regula ! De atunci avem o relatie ...super !!!
PS - Acesta mentalitate...o numesc eu "de patronel de bar/restaurant" ! La inceput se roaga de clienti , vecini , prieteni sa vina si pe la el...le mai face si cinste ! Ulterior mareste preturile si mai fura la "ml" sau la gramajul carnii din mancare ! Maximul arogantei e cand tine o masa libera permanent pentru "PATRON"&prieteni si refuza clienti ! La sfarsit cand nu mai vine nimeni si il scuipa toti ....nu e el un ......ci "viata e nasoala" si "nu a avut noroc in afaceri" :lol: !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”