Carptrotter

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Carptrotter

Mesaj de gor965 »

RSC scrie:..........
Stimati moderatori,
..........
Mai taie din ei, da-i dr ... ca eu nu ti-am trimis nimic ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
soare_33
Mesaje: 218
Membru din: Joi Sep 08, 2011 18:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Alt "ceva"...

Mesaj de soare_33 »

CimpoeruM scrie:Au si umbrareee !Nu trebuie sa astepti 2-5 ani sa creasca salciile !o fi bine ?
:lol: :lol: :lol: :lol: buna rau asta
LogiCarp Team

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

gor965 scrie:
RSC scrie:..........
Stimati moderatori,
..........
Mai taie din ei, da-i dr ... ca eu nu ti-am trimis nimic ! :lol:
Da, ai dreptate...deci

Stimate Dan M.
.......
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

ionut72 scrie:
Nu stiu cum este " iarba " prin Olanda
Iti spun eu: e supercalitativa! Si are multe alte calitati: e relaxant psihic si muscular, pain-killer (analgezic), somnifer, laxativ. Ar trebui legalizata de urgenta! Legalizarea ei e una dintre actiunile ce dovedesc ca olandezii sunt, de departe, cel mai "mare" popor din Europa.

Scuze de off-topic!

Sunt "dashtepti": iau banii fraierilor care vin la femei sau se drogheaza si isi tin poporul la un nivel ridicat de trai. Foarte putini olandezi "fumeaza iarba" sau merg la "felinare", turistii sunt clientii principali...dar asta nu inseamna ca n-au si ei "uscaturile" lor.

ps:Nu stiu ce ai vrut sa zici cu "popor mare"...poate imi explici si mie...dar:

"Olanda sau, oficial, Regatul Tarilor de Jos se afla printre statele fondatoare ale Uniunii Europene. Situata in nord-vestul Europei, Olanda are un nivel de educatie foarte ridicat, la fel si nivelul de alfabetizare. Rata saraciei si a somajului sunt mici, iar PIB-ul pe cap de locuitor ajunge la 49 950 dolari.

In 2011, populatia Olandei a fost declarata cea mai fericita din lume, avand norocul de a locui intr-un stat cu o economie stabila, cu taxe mici si cu orase frumoase, cautate de turistii de pretutindeni. Speranta de viata atinge 79.8 ani."
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Carptrotter

Mesaj de razvan u. »

Dan M scrie:E ultima avertizare. ati devenit iar offtopic.
Miere,

Daca tot esti apucat de frenezia offtopicului, fii tata impartial si arunca un ochi pe "Campionatul National de Crap".
Vezi ca sunt la offtopicuri...cate vrei! Timp sa ai.

Pentru RSC:

Dintre-atâtea ţări sub soare,
Doar la noi cenzură nu-i:
Despre "viaţa-nfloritoare"
Spui ce vezi, dar… vezi ce spui!
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Carptrotter

Mesaj de ionut72 »

Sunt "dashtepti": iau banii fraierilor care vin
Cam ca proprietarii de "belti" :lol: :lol:
Foarte putini olandezi "fumeaza iarba" sau merg la "felinare"
In schimb, multi dintre cei ce au trecut de 50-60 de ani, fumeaza tutun de ii iau dracii (care e mult mai nociv decat "iarba"). Am un prieten (fost coleg de facultate si camin) in Den Bosh pe care-l vizitez de cate ori pot. Si chiar asta observasem: la pranz cel putin, terasele sunt pline de oameni de varsta a 3-a, care fumeaza in draci. In schimb, intr-adevar, au dezvoltat turismul bazat pe iarba si bordeluri, din care am inteles ca le vin venituri anuale de cca 14 miliarde de euro. Lucru pe care l-au negociat foarte bine de la inceput cu birocratii ue si inca se tin tare pe pozitie in ciuda presiunilor acestora.
turistii sunt clientii principali...

Pai exact asa am avut si eu in vedere cand am spus ca legalizarea marijuanei este una dintre cele mai inteligente masuri pe care le poate lua un popor, in deplin contrast cu ce se intampla, de exemplu, la "desteptii" de americani care (desi au mai experimentat o data si odata in istorie prohibitia - una dintre cele mai idioate masuri) cheltuie sute de miliarde de dolari anual "in lupta cu drogurile", cu rezultate deplorabile. Prin contrast olandezii au reusit sa tina fenomenul sub control ba, mai mult, chiar sa-l transforme intr-o sursa importanta de venituri!


Cand spun popor "mare" ma gandesc la mentalitate in primul rand si la ce au reusit sa faca din mlastinile si smarcurile alea si ca, orice alt popor, ajungand acolo, si-ar fi pus "palma in fund" si ar fi taiat-o linistiti mai departe. Ei nu, au ramas si, mai mult, au construit un paradis de tara pe care o mai si tin "cu spatele" impotriva furiei marii.

Scuze iar de off-topic, nu mai fac! :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Carptrotter

Mesaj de RSC »

Team building pentru baietii de liceu...sponsor Shimano

"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Carptrotter

Mesaj de Claudiu Garlea »

Ce frumos ar fii fost si la noi, imi plateam eu benzina, nada, biletul, ii dadeam si profei un caras ^_-

MihneaBV
Mesaje: 141
Membru din: Joi Mai 03, 2012 17:21
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Carptrotter

Mesaj de MihneaBV »

Dan M scrie:E ultima avertizare. ati devenit iar offtopic.
petcuvicto scrie:Nu stiu cum este " iarba " prin Olanda, dar observ ca pe cite unul il face sa creada ca el este "buricul pamintului" !!!!! :lol:

se pare ca nu se aplica tuturor!
Fişiere ataşate
justice_is_blind.jpg
justice_is_blind.jpg (82.92 KiB) Vizualizat de 2028 ori
Buia Mihnea

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Carptrotter

Mesaj de popescu59 »

Mamaaaaaaaaaa dai naiba ca e niste prosti astia :lol: :lol:
Asa educatie mai zic si eu frumos de 100 de ori frumos , astia cred ca nu au auzit de mers la muzee si la opera cum ne duceau pe noi.
Fara cuvinte inca o data frumos.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”