Impresii de pe Nagykallo

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

Buna ziua,doresc sa fac o partida de pescuit pe Nagykallo in luna iulie,din ce am vazut standurile 0,14,6,7 sunt ocupate,ma gandeam la 13,9,1,ce ziceti sunt locuri bune sau sa i-au in alta parte 5,8,etc,de precizat ca merg cu familia,multumesc
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de robyvan »

As merge pt 13 sau 9.....sunt standuri bunicele. La 13 pe stanga te vor incomoda cablurile de inalta tensiune, insa in fata si dreapta e liber. Pe 9 ai apa de la 1.8 m in jurul insulelor pana la 3,3 m pe la 25-30 m dreapta, in dreptul salciei.....avand in vedere ca mergi in iulie, poate sa fie un avantaj. Dintre cele doua eu as merge pe 9.
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
radu_popeanu
Mesaje: 507
Membru din: Mie Mar 07, 2012 17:52
Puncte: 0
Localitate: Tg.Mures

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de radu_popeanu »

Fa-ti rezervare pe 11 si nu o sa fi dezamagit. Standul ala tine pesti mari, doar sa ii gasesti. Eu am pescuit si pe 13, acolo am prins bine.. In functie de unde iti faci rezervarea, da-mi un pm sa iti dau niste detalii, daca vrei...
Maxi Fish Mures
Personal best 21,52 kg Harsany Hungary 2016

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

Mersi de ajutor "colegi",deocamdata caut informatii si dupaia ma decid,locuiesc in Italia deci am un drum de 1100 km de facut pana acolo si trebuie sa-mi planific bine treburile,cat despre balta nu am cea mai mica idee doar ce am gasit pe net,ma gandeam la 13 fiind langa 14,pestele trebuie sa fie in zona ( asa ma gandesc ) ,am vazut ca multa lume e multumita si de 9,11,nu vreau neaparat sa prind captura vietii,important e sa prind,dupaia ramane de vazut.
Voi fi doar eu cu familia,cred ca o sa pescuiesc mai mult lansat,motor de barca nu am asa ca barca o voi folosi doar pentru a sonda apa.
Am cateva intrebari poate imi puteti raspunde:

1 Ce fel de nada prefera mustaciosi,bile,seminte,graundbait etc
2 Exista un magazin supermarket prin apropriere de unde pot face unele cumparaturi?
3 Am inteles ca poti cumpara mix de seminte gata preparate,sunt bune,pret
4 Pentru sotie si copii sunt locuri amanajate?
5 Cu limba ce ma fac,stiu 3 dar nu ungureste
6 Am vazut ca fiecare casuta are loc pt gratar,ceaun,sunt acolo sau trebuie sa le aducem noi,lemnele de foc se gasesc?

Sunt multe te intrebat dar deocamdata daca imi puteti raspund la cele de sus e perfect,multumesc
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
radu_popeanu
Mesaje: 507
Membru din: Mie Mar 07, 2012 17:52
Puncte: 0
Localitate: Tg.Mures

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de radu_popeanu »

thedriver scrie:Mersi de ajutor "colegi",deocamdata caut informatii si dupaia ma decid,locuiesc in Italia deci am un drum de 1100 km de facut pana acolo si trebuie sa-mi planific bine treburile,cat despre balta nu am cea mai mica idee doar ce am gasit pe net,ma gandeam la 13 fiind langa 14,pestele trebuie sa fie in zona ( asa ma gandesc ) ,am vazut ca multa lume e multumita si de 9,11,nu vreau neaparat sa prind captura vietii,important e sa prind,dupaia ramane de vazut.
Voi fi doar eu cu familia,cred ca o sa pescuiesc mai mult lansat,motor de barca nu am asa ca barca o voi folosi doar pentru a sonda apa.
Am cateva intrebari poate imi puteti raspunde:

1 Ce fel de nada prefera mustaciosi,bile,seminte,graundbait etc
2 Exista un magazin supermarket prin apropriere de unde pot face unele cumparaturi?
3 Am inteles ca poti cumpara mix de seminte gata preparate,sunt bune,pret
4 Pentru sotie si copii sunt locuri amanajate?
5 Cu limba ce ma fac,stiu 3 dar nu ungureste
6 Am vazut ca fiecare casuta are loc pt gratar,ceaun,sunt acolo sau trebuie sa le aducem noi,lemnele de foc se gasesc?

Sunt multe te intrebat dar deocamdata daca imi puteti raspund la cele de sus e perfect,multumesc
1. Nu incerca groundbait, iti strici partida, cel putin cateva cunostinte asta au patit. Sa ai la tine bile de toate dimensiunile si seminte poti cumpara de la ei, 3000 foriniti 5 kg gata preparate, alune tigrate, fasole si porumb gigant. Sa ai la tine si alune tigrate pentru carlig, merg destul de bine. Daca nadesti cu seminte, nu pescui pe patul de nada ci doar pe langa, niciodata nu am prins pe pat de nada de seminte, doar de langa pat.
2. Este un supermarket in oras cu preturi foarte bune si gasesti cam de toate, plus ca poti comanda catering pe balta.
3. Ti-am raspuns mai sus.
4. Toaletele si dusurile sunt separat barbati/femei, este amenajat loc de joaca pentru copii.
5. Cam nasol, ca nu prea vorbesc decat maghiara, unu de acolo o rupe un pic pe engleza..... Si patronul vorbeste engleza.
6. Este amenajat loc pentru gratar, dar exista doar suport pentru ceaun. Gratar trebuie sa iti duci, sau ceaun sau disc, ce vrei iar lemne iti asigura ei in fiecare dimineata si iti asigura si apa pentru spalat.
Maxi Fish Mures
Personal best 21,52 kg Harsany Hungary 2016

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

radu_popeanu scrie:
thedriver scrie:Mersi de ajutor "colegi",deocamdata caut informatii si dupaia ma decid,locuiesc in Italia deci am un drum de 1100 km de facut pana acolo si trebuie sa-mi planific bine treburile,cat despre balta nu am cea mai mica idee doar ce am gasit pe net,ma gandeam la 13 fiind langa 14,pestele trebuie sa fie in zona ( asa ma gandesc ) ,am vazut ca multa lume e multumita si de 9,11,nu vreau neaparat sa prind captura vietii,important e sa prind,dupaia ramane de vazut.
Voi fi doar eu cu familia,cred ca o sa pescuiesc mai mult lansat,motor de barca nu am asa ca barca o voi folosi doar pentru a sonda apa.
Am cateva intrebari poate imi puteti raspunde:

1 Ce fel de nada prefera mustaciosi,bile,seminte,graundbait etc
2 Exista un magazin supermarket prin apropriere de unde pot face unele cumparaturi?
3 Am inteles ca poti cumpara mix de seminte gata preparate,sunt bune,pret
4 Pentru sotie si copii sunt locuri amanajate?
5 Cu limba ce ma fac,stiu 3 dar nu ungureste
6 Am vazut ca fiecare casuta are loc pt gratar,ceaun,sunt acolo sau trebuie sa le aducem noi,lemnele de foc se gasesc?

Sunt multe te intrebat dar deocamdata daca imi puteti raspund la cele de sus e perfect,multumesc
1. Nu incerca groundbait, iti strici partida, cel putin cateva cunostinte asta au patit. Sa ai la tine bile de toate dimensiunile si seminte poti cumpara de la ei, 3000 foriniti 5 kg gata preparate, alune tigrate, fasole si porumb gigant. Sa ai la tine si alune tigrate pentru carlig, merg destul de bine. Daca nadesti cu seminte, nu pescui pe patul de nada ci doar pe langa, niciodata nu am prins pe pat de nada de seminte, doar de langa pat.
2. Este un supermarket in oras cu preturi foarte bune si gasesti cam de toate, plus ca poti comanda catering pe balta.
3. Ti-am raspuns mai sus.
4. Toaletele si dusurile sunt separat barbati/femei, este amenajat loc de joaca pentru copii.
5. Cam nasol, ca nu prea vorbesc decat maghiara, unu de acolo o rupe un pic pe engleza..... Si patronul vorbeste engleza.
6. Este amenajat loc pentru gratar, dar exista doar suport pentru ceaun. Gratar trebuie sa iti duci, sau ceaun sau disc, ce vrei iar lemne iti asigura ei in fiecare dimineata si iti asigura si apa pentru spalat.

Mersi pt. raspunsuri,ramane sa ma decid pe ce stand o sa pescuiesc....
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Mesaj de thedriver »

Dupaia am sa mai revin cu niste intrebari daca nu deranjez,mersi si fir intins in 2014 tuturor

Trimis de pe al meu ThL W8 folosind Tapatalk
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

Am rezervat stand 11 de pe 12-17 iulie,cine a pescuit si are informatii despre stand,adancime,agataturi,etc...
poate ma ajuta cu niste sfaturi,multumesc anticipat
---------Ciobanu Liviu---------

serbanionut
Mesaje: 582
Membru din: Mie Feb 08, 2012 22:41
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de serbanionut »

Eu am pescuit pe 11 in 2013 aug.
Agataturi nu prea sunt decat cea artificiala dintre insule.
A tras bine in fata insulelor cam la 10m de ele, in rest fire intinse

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

serbanionut scrie:Eu am pescuit pe 11 in 2013 aug.
Agataturi nu prea sunt decat cea artificiala dintre insule.
A tras bine in fata insulelor cam la 10m de ele, in rest fire intinse
Intre insule ai incercat? ai luat ceva?
---------Ciobanu Liviu---------

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”