Impresii de pe Nagykallo

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de shahjaban »

iti dau ei si ceaun , gratuit , daca ii ceri ....iti cere doar sa il dai inapoi curat..( normal !! )
Dragos C. - Brasov

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de shahjaban »

Am fost de 4 ori acolo si iti pot spune din experienta proprie ca nu seamana un an cu altul...pe acelasi stand trebuie sa cauti pestele , mi s-a intamplat sa prind bine intr-un loc iar anul urmator in acelasi loc nu am avut trasatura 24 de ore ...
sfatul meu este ca daca nu ai pesti intr-un loc in maxim 16-18 ore muta lanseta ....
pe 11 nu am pescuit , dar din cate stiu este unul din cele mai bune standuri ( dupa 0 si 14 ) care tine peste mare .....am pescuit pe standul 12 si pe 11 langa mine erau niste slovaci care nu cred ca au prins peste sub 10 kg nadind doar cu o mana de bile la fiecare plantare si pescuind langa insule si intre ele ....iti recomand sa plantezi , crede-ma ca merita .
Dragos C. - Brasov

serbanionut
Mesaje: 582
Membru din: Mie Feb 08, 2012 22:41
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de serbanionut »

thedriver scrie:
serbanionut scrie:Eu am pescuit pe 11 in 2013 aug.
Agataturi nu prea sunt decat cea artificiala dintre insule.
A tras bine in fata insulelor cam la 10m de ele, in rest fire intinse
Intre insule ai incercat? ai luat ceva?
Am dat, dar a mers foarte bine in fata acestora chiar inainte de deschidere

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

shahjaban scrie:Am fost de 4 ori acolo si iti pot spune din experienta proprie ca nu seamana un an cu altul...pe acelasi stand trebuie sa cauti pestele , mi s-a intamplat sa prind bine intr-un loc iar anul urmator in acelasi loc nu am avut trasatura 24 de ore ...
sfatul meu este ca daca nu ai pesti intr-un loc in maxim 16-18 ore muta lanseta ....
pe 11 nu am pescuit , dar din cate stiu este unul din cele mai bune standuri ( dupa 0 si 14 ) care tine peste mare .....am pescuit pe standul 12 si pe 11 langa mine erau niste slovaci care nu cred ca au prins peste sub 10 kg nadind doar cu o mana de bile la fiecare plantare si pescuind langa insule si intre ele ....iti recomand sa plantezi , crede-ma ca merita .
ma gandesc sa fac doua paturi de nada ficare cu cate o baliza,intru cu barca dimineata si seara sa le "aprovizionez",in rest aruncat din mana cu cobra,voi fii singur si fara motor la barca sa plantez 5 zile nu cred ca voi rezista
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

serbanionut scrie:
thedriver scrie:
serbanionut scrie:Eu am pescuit pe 11 in 2013 aug.
Agataturi nu prea sunt decat cea artificiala dintre insule.
A tras bine in fata insulelor cam la 10m de ele, in rest fire intinse
Intre insule ai incercat? ai luat ceva?
Am dat, dar a mers foarte bine in fata acestora chiar inainte de deschidere
acolo am da gand sa incerc in primele zile,intre insule si in mijlocu ei,in functie de rezultate am sa schimb un pic pozitia dar 2 bete vor fii tot timpul pe langa insula din dreapta pontonului,la mal a-ti luat ceva?
---------Ciobanu Liviu---------

serbanionut
Mesaje: 582
Membru din: Mie Feb 08, 2012 22:41
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de serbanionut »

La mal nu am dat ...
Mi s-a parut dificil sa tin pestii in loc ... oricum nu iti fa planul de acasa eu zic sa nu mergi cu ideei preconcepute incearca sa fi flexibil.

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

R: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

serbanionut scrie:La mal nu am dat ...
Mi s-a parut dificil sa tin pestii in loc ... oricum nu iti fa planul de acasa eu zic sa nu mergi cu ideei preconcepute incearca sa fi flexibil.
Cu siguranta asa am sa fac dar trebuie sa incep de undeva,asa ca aveam nevoie de cateva idei,mersi
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
radu_popeanu
Mesaje: 507
Membru din: Mie Mar 07, 2012 17:52
Puncte: 0
Localitate: Tg.Mures

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de radu_popeanu »

Nic eu nu am pescuit langa mal niciodata, dar un prieten, la 5 m de stuful de la mal au luat cele mai mari bucati. De-a lungul malului, apa este mai adanca cu cativa zeci de cm, cel putin in fata standului 8 unde pescuiau ei. Pe nagykallo, pestele trebuie cautat in continuu!
Maxi Fish Mures
Personal best 21,52 kg Harsany Hungary 2016

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

radu_popeanu scrie:Nic eu nu am pescuit langa mal niciodata, dar un prieten, la 5 m de stuful de la mal au luat cele mai mari bucati. De-a lungul malului, apa este mai adanca cu cativa zeci de cm, cel putin in fata standului 8 unde pescuiau ei. Pe nagykallo, pestele trebuie cautat in continuu!
mama lui de de peste,capricios mai e,mersi oricum de sfat :wink:
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
radu_popeanu
Mesaje: 507
Membru din: Mie Mar 07, 2012 17:52
Puncte: 0
Localitate: Tg.Mures

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de radu_popeanu »

thedriver scrie:
radu_popeanu scrie:Nic eu nu am pescuit langa mal niciodata, dar un prieten, la 5 m de stuful de la mal au luat cele mai mari bucati. De-a lungul malului, apa este mai adanca cu cativa zeci de cm, cel putin in fata standului 8 unde pescuiau ei. Pe nagykallo, pestele trebuie cautat in continuu!
mama lui de de peste,capricios mai e,mersi oricum de sfat :wink:
Pai de-asta e frumos si pasionant! ;)
Maxi Fish Mures
Personal best 21,52 kg Harsany Hungary 2016

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”