Impresii de pe Nagykallo

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

Am facut si eu rezervare pe standul 1 pentru 5 nopti la inceputul lui mai.

E mai bine sa merg cu euro sau forinti sa platesc diferenta de bani? La restaurant daca mananc euro sau forinti?

Trebuie platita altfel de rovigneta in Ungaria? Cat costa?

Multumesc anticipat de raspunsuri

Avatar utilizator
brietudor
Mesaje: 186
Membru din: Mar Dec 01, 2009 11:37

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de brietudor »

Salut.
Diferenta de taxa poti sa o platesti linistit in euro, nu are rost sa te complici.
Pentru mancare recomand serviciile de catering care iti aduc direct pe balta. Sunt flyere in cabane si iti livreaza de la restaurante pe balta. Pentru astea recomand forinti, pe care ii poti cumpara din orice oras apropiat de vama (carei) la curs bun . Spun asta pt ca de exemplu in cluj, care nu e foarte departe se gasesc ft greu forinti.
Vinieta nu trebuie pe ungaria, doar ptr autostrazi si nu ai pana la nagykallo. De la carei ai aprox 50 km pana la balta.
Campion national de tineret 2013!

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Mesaj de thedriver »

Niste preturi ne poti da si noua?Cat ar costa o friptura sau un gulas,etc....

Trimis de pe al meu ThL W8 folosind Tapatalk
---------Ciobanu Liviu---------

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de shahjaban »

doar taxa pe balta o poti achita in euro ...in rest forinti sau card bancar ...!!
preturile la mancare sunt ca la noi la restaurant ..cam 3000-4000 FT un meniu a la carte fara pretentii ( fara fructe de mare sau mai stiu eu ce lucruri scumpe ) !!
dar ai acolo frigider si posibilitatea de a gati . 99% din pescari isi gatesc pe balta ...ungurii vin cu sotiile si alea gateau toata ziua !! ti se facea foame instantaneu cand treceai pe langa ei , de la mirosuri !! :D ( am stat langa unguri , langa slovaci si toti isi gateau ) .
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

Si eu tot cu sotia merg dar mi-e groaza cand ma gandesc cate trebuie sa car pe langa sculele de pescuit....
---------Ciobanu Liviu---------

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

Multumesc de raspunsuri , clar ca o sa gatim , dar na poate cand ajungem , pana se elibereaza mancam la ei la restaurant ceva.

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de shahjaban »

la restaurantul din incinta nu stiu daca servesc mancare ...eu am baut doar bere !! :D
si nu imi amintesc sa fi vazut pe cineva mancand ....este posibil dar eu nu m-as baza pe asta ..
de eliberat standul nu se pune problema ...la ora 10 el se elibereaza obligatoriu , la 12 ai tu intrarea , daca cumva este liber te lasa sa intri chiar cand ajungi ( eu am ajuns pe la 9:30 , am zis sa vad unde au nadit cei dinaintea mea....dar era liber si am intrat pe stand ...)
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

Frigideru are si congelator cumva?
---------Ciobanu Liviu---------

briche
Mesaje: 196
Membru din: Mar Mai 04, 2010 23:31
Puncte: 0
Localitate: Medias, jud. Sibiu

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de briche »

Are si congelator frigiderul, dar nu prea mare, cat sa bagi niste carne pe cateva zile este destul. La restaurantul din incinta sigur nu este mancare, decat dulciuri, bauturi, tigari. Am fost de 4 ori acolo, dimineata si seara mancare rece, la amiaza sfaraiam gratarul. Intr-adevar confirm ce zicea colegul de mai sus, ungurii gatesc mult acolo, in special ceaune. Este timp suficient sa faci un gratarel la amiaza, nu dureaza asa mult.

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Mesaj de thedriver »

Este suficient sa aiba loc 2 confectii de mici si niste carne,este vreun magazin de unde iti poti face provizi,paine,apa,legume etc...

Trimis de pe al meu ThL W8 folosind Tapatalk
---------Ciobanu Liviu---------

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”