Impresii de pe Nagykallo

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de shahjaban »

Nagykallo este un orasel ...exista acolo si supermarket-uri si magazin cu scule de pescuit , destul de bine aprovizionat etc...gasesti aproape orice..
problema este ca nu ai voie sa mai intri cu masina la casuta daca ai plecat . Regula este simpla : vii , te instalezi la casuta cu masina cu tot langa tine , dar daca vrei sa dai o fuga in oras sa iei ceva nu mai ai voie sa intri cu masina inapoi la casuta , trebuie sa o lasi la intrare in parcarea amenajata acolo si o mai poti duce la casuta doar cand impachetezi sa pleci acasa . Asa ca indicat este sa ai totul cu tine de la inceput , asta daca nu te deranjeaza sa lasi masina la intrare pe parcursul sesiunii de pescuit .
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

Ok,m-ai lamurit,mersi.
---------Ciobanu Liviu---------

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de shahjaban »

Ai loc de facut focul cu trepied de ceaun , lemne iti dau ei , parca vreo 300 ft. un cos de lemne , ceaunul este gratuit...trebuie doar sa il dai inapoi curat . Eu am dus un aragaz si faceam rapid la el orice....( am avut o remorca ptr. bagaje - mi-am dus si bicicleta sa nu merg pe jos la dush -...:D ..deee..daca am avut loc ) .
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

Eu am sa inchiriez de acolo bicicleta,am sa i-au si eu o butelie,nu se stie ce timp voi prinde.
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Mesaj de thedriver »

Despre carlige ce imi poti spune,ai voie cu barbeta dar nu mai mare de nr 2 sau 4?

Trimis de pe al meu ThL W8 folosind Tapatalk
---------Ciobanu Liviu---------

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de shahjaban »

asa este regula : carlige fara barbeta sau cu microbarbeta , marimea 4 cel mai mare ..interzis marimi mai mari si INTERZIS CARLIGE CURVED LONGSHANK.....dar nu m-a controlat nimeni , niciodata si am fost 4 ani la rand...oamenii se bazeaza pe bunul simt al pescarilor....
este jenant , zic eu , sa vina sa se uite si sa iti faca vreun repros pe tema asta ..plus ca nici nu ai nevoie sa incalci regula...si in interiorul casutei este un afis mare cu poze cu carligele interzise ..asa ca nu poti spune ca nu ai stiut :D
Dragos C. - Brasov

ambrosie
Mesaje: 18
Membru din: Joi Aug 29, 2013 22:14
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de ambrosie »

Avansul de 50% cum l-ati virat ?

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de shahjaban »

prima data prin banca in contul care este trecut pe site , apoi am rugat un prieten din Satu-Mare sa treaca pe acolo si sa imi plateasca avansul direct la ei....de la Carei sunt vreo 50 km pana la balta ...banca mi-a luat vreo 25 de euro comision ....:D
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

shahjaban scrie:asa este regula : carlige fara barbeta sau cu microbarbeta , marimea 4 cel mai mare ..interzis marimi mai mari si INTERZIS CARLIGE CURVED LONGSHANK.....dar nu m-a controlat nimeni , niciodata si am fost 4 ani la rand...oamenii se bazeaza pe bunul simt al pescarilor....
este jenant , zic eu , sa vina sa se uite si sa iti faca vreun repros pe tema asta ..plus ca nici nu ai nevoie sa incalci regula...si in interiorul casutei este un afis mare cu poze cu carligele interzise ..asa ca nu poti spune ca nu ai stiut :D
aha...
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

ambrosie scrie:Avansul de 50% cum l-ati virat ?
si eu tot prin transfer bancar pe contul de pe site,am platit vreo 2 euro
---------Ciobanu Liviu---------

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”