Magura 9

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mihai_1981gr
Mesaje: 250
Membru din: Mie Ian 08, 2014 8:10
Puncte: 0
Localitate: Giurgiu

Re: Magura 9

Mesaj de Mihai_1981gr »

Cred ca tuturor le e dor de vechea Magura, eu unul nu mai calc pe acolo pana nu se indulceste cumva regulamentul acesta drastic, decat sa iau un prieten sau o ruda cu mine si sa stea doar sa mi tina de urat, fara sa aiba voie sa ma ajute macar la minciog sa simta si el ca e la pescuit...cam nasol, mai repede mergi cu radio dupa tine...dar presupun ca va pune taxa si pe radio...nu vreau sa dau idei :)))
Ar trebui sa traga si el cu ochiul la balta de la cativa km distanta, respectiv Greaca cum e atmosfera pe balta la George...
sper ca nu am gresit ca am dat nume...daca da imi cer scuze :)

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de florian »

Alexandru Mihai scrie:@ Florin Vasii


Îți răspund aici ca sa nu îți stric topicul de la Competiții.

Primul concurs de promovare a Baltii Măgura 9 sa făcut cu taxa mici si toți banii in premii, arbitraj si organizare, nu sau oprit bani Pt taxa bălții, dacă noul patron ( pe care îl cunosc destul de bine ) dorește reînvierea lacului ar trebui sa renunțe la taxa de închiriere si tu la ciubuc :wink: , câteva sute de Euro îți ajung pentru deranj.
Acum aceasta balta nu mai reprezintă nimic in lumea baltilor de competiții de pe lângă Bucuresti.
Si alte bălți au procedat la fel, Hermes Peris de exemplu.
Big like

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Magura 9

Mesaj de petre iulian »

Alexandru Mihai scrie:@ Florin Vasii


Îți răspund aici ca sa nu îți stric topicul de la Competiții.

Primul concurs de promovare a Baltii Măgura 9 sa făcut cu taxa mica si toți banii in premii, arbitraj si organizare, nu sau oprit bani Pt taxa bălții, dacă noul patron ( pe care îl cunosc destul de bine ) dorește reînvierea lacului ar trebui sa renunțe la taxa de închiriere si tu la ciubuc :wink: , câteva sute de Euro îți ajung pentru deranj.
Acum aceasta balta nu mai reprezintă nimic in lumea baltilor de competiții de pe lângă Bucuresti.
Si alte bălți au procedat la fel, Hermes Peris de exemplu.
-----------

Asta inseamna promovare ... competitii-f3/cupa-magura9-editia-i-16- ... t8902.html
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Magura 9

Mesaj de Simu Alexandru »

Pai ștefan chiar știa să organizeze super bine Măgura mai ales cu acele Brăilei frumoase păcat că administrația nu face nimic
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Magura 9

Mesaj de claudiue »

Adică patronul cere pt baltă mult mai mult decat ar incasa dacă ar avea baltă plina în aceea perioadă? BUN MANAGEMENT (baltă plina nu o sa mai fie prea curând din păcate cu ultimele reguli) .
Tu accepți aceasta cerință și ceri pescarilor sa acopere acest cost :D :D :D .
Și toate astea în ideea promovării baltii care este în picaj abrupt...

P.S. balta și a pierdut jumătate din clienti care reprezentau pescari la feeder prin schimbarea regulamentului. Dacă voiau sa încaseze mai multi bani efectiv făceau taxa mai mare dar decenta pt doi pescari pe ponton cu 4 scule ;)

Acum încearcă sa se reinventeze printr-o strategie de marketing ...deosebit de proastă :(

Sent using Tapatalk

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Magura 9

Mesaj de eugen dragnea »

Eeeeehe! Asta se intampla cand te obisnuiesti cu contractele cu dedicatie venite pe tava,uiti sa mai fi competitiv si ca un defect profesional simti nevoia sa mai adaugi 10% pentru ala care face legatura,10% pentru ala cu semnatura si uite asa ajungi sa "mori" inainte sa "existi"...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Magura 9

Mesaj de Vladut Mateianu »

Alexandru Mihai scrie:Sa facem socoteli :

36 x 1000 = 36000 Lei

Premii : 13000 lei

Rest 23000 lei


Balta : 120 lei / 24 h .....240 lei / 48 h ( taxe conform site-lui lacului )

240 lei x 36 = 8640 lei ( eu zic ca e maxim 6000 lei , dar o lăsam așa )

Rest 14360 lei

Cupe 19 x 50 lei / bucata = 950 lei ( si aici am exagerat, dar lăsam așa )

Rest 13410 lei

Arbitrii

4 x 150 lei / zi ( am pus maxim cu cei mai titrați arbitrii de la noi ) x 2 zile = 1200 lei

Rest 12210

Banner concurs + promovare Crapmania = 100€+100€ = 200 € ( 900 lei )

REST 11.310 lei - aproximativ 2500 € pentru organizator

Pai cum e??? Trage si tu pe dreapta 500 € si bagă restul in premii.

Ps: tu ești ăla care vrei sa te îmbogățești după cum văd eu si nu pescarii care trăiesc din concursuri așa cum ai zis !
Aceleasi calcule le poti face si la alte concursuri, majoritatea organizatorilor castiga intre 1000 si 5000 euro/ concurs. Si listele sunt pline....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Magura 9

Mesaj de gabi1 »

Trage si tu pe dreapta 500 € si bagă restul in premii.
I-auzi 500 euro! Cine se mai dă jos din pat pentru mărunțișul ăsta ?!?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Magura 9

Mesaj de eugen dragnea »


Aceleasi calcule le poti face si la alte concursuri, majoritatea organizatorilor castiga intre 1000 si 5000 euro/ concurs. Si listele sunt pline....[/quote]
Da,dar nu se bat cu caramida in piept ca este "low-cost" si ca vor sa demonstreze ceva!!!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesaj de Stefan B »

Duminica 05.03 2017, am de cand sa ma reintorc la Magura 9, de data asta, ca simplu client ...mi-e dor de peisagistica Lacului, de crapi, de atmosfera !

Am sa va fac un reportaj asa cum va prezentam ....


Am decis sa rezerv P 6 si P 7 pentru a nu interpreta ,...daca alegeam 1 si 2 ! :lol: :lol: :lol:


Fire intinse tuturor in 2017 !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”