Rezervare Varlaam!

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de gabi1 »

Filip Mihai scrie: Mersi! O sa iau barca doar pentru a sonda si a pune balizele, apoi voi pescui doar din mana!
Iar o iei pe ”repede înainte”. Nu poți pescui cu fir mai subțire de 0.40(conform regulament), așa că mai gândește-te cu aruncatul din mână mister ”Chuck Norris”. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de Filip Mihai »

gabi1 scrie:
Filip Mihai scrie: Mersi! O sa iau barca doar pentru a sonda si a pune balizele, apoi voi pescui doar din mana!
Iar o iei pe ”repede înainte”. Nu poți pescui cu fir mai subțire de 0.40(conform regulament), așa că mai gândește-te cu aruncatul din mână mister ”Chuck Norris”. :wink:
Stiu ca poti pescui doar cu fir de 0.40, colegu mai devreme a spus ca sunt 60-70 metri pana in buza stufului, poti lansa 60m cu fir de 0.40, iar daca am sa aleg sa pescuiesc intre insulite, atunci voi pescui plantat, asta depinde de ce o sa "descopar" la sondare !

Avatar utilizator
Cristian Andrei
Mesaje: 518
Membru din: Sâm Noi 19, 2011 16:25
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de Cristian Andrei »

Din ce stiu, intre insule apa este mica. Recomand sa pescuiesti spre B1 daca standul e liber. Acolo stiu ca este apa adanca.

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de Filip Mihai »

Cristian Andrei scrie:Din ce stiu, intre insule apa este mica. Recomand sa pescuiesti spre B1 daca standul e liber. Acolo stiu ca este apa adanca.
Din cate mi-au spus administratorii baltii, exista zone si cu apa adanca si cu apa mica pe acest stand, daca in timpul zilei o sa iasa soarele si o sa fie SPER o temperatura de 10+ grade, clar o sa tin 2 lansete pe apa mica, cel putin pe timpul zilei!

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Rezervare Varlaam!

Mesaj de Dan Mateianu »


senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”