BALTA BUNGET 1

http://www.balta-pescuit.com/

Moderatori: Dan Mateianu, Andrei Suciu

Andrei Suciu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 15
Membru din: Lun Oct 20, 2014 11:09

Re: BALTA BUNGET 1

Mesaj de Andrei Suciu »

Salut ! Poze deocamdata n'am facut dar balta dispune de wc,in 2-3 zile sunt gata si cele 5 umbrare care le am inceput in urma cu cateva zile,cosuri de gunoi,bineinteles ca avem puse pe marginea lacului,la capitolul copaci...acum incepem sa plantam unii mai maricei si sa ne ocupam de ei,fiindca noi cand am venit aici si anume anul trecut,nu era nimic :) Cel mai mare exemplar care il avem in balta cred ca sunt mai multi defapt undeva in jurul a 20 kg,niste crapi mosteniti de la vechiul propietar,dar in 2 saptamani maxim,avem de primit de la Stabiunea Nucet 1.5 Tone de crap over 10,fiecare bucata.Sincer pesti mari eu aproximez ca am peste 150 de bucati peste 10-12 kg.Anul acesta am facut o populare cu 7 tone de crap si ten intre 500 gr si 5-6 kg si mai avem de bagat.Taxa la care faceai referire,aceea de 40 de ron fara retinere este pe 12 h,la fel si taxa de 80 ron cat si cea de 100 ron. :)

romuluss
Mesaje: 29
Membru din: Mar Apr 19, 2011 22:33
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: BALTA BUNGET 1

Mesaj de romuluss »

Este evident ca aveti multe probleme pe cap, mai ales ca aveti o balta noua in administrare si nu e chiar mica, motiv pentru care va doresc spor la treaba si succes in ceea ce v-ati propus.
Intrebarea colegului era daca se poate pescui si in regim de minim 24 h si ce taxa exista ?
Asta nu s-a inteles. Pentru cei ce nu am fost acolo cat mai multe informatii despre lac nu strica .

Andrei Suciu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 15
Membru din: Lun Oct 20, 2014 11:09

Re: BALTA BUNGET 1

Mesaj de Andrei Suciu »

Buna seara ! As incepe prin a'mi cere scuze daca am fost ambiguu in cele relatate mai sus,dar intotdeauna voi raspunde la intrebari.Taxa pe 24 de ore,nu este una speciala...sunt aceleasi taxe ca si pentru 12 h x 2,respectiv 80 de ron fara retinere pt 24 h,160 ron cu retinere 8 kg crap(plus caras,biban,clean) pentru 24 h,200 ron cu retinere 12 kg ce crap(plus caras,biban,clean) pentru 24 h :) O seara buna ! :mrgreen:

Singura conditie este sa faceti rezervare pentru buna desfasurare a lucrurilor !

Avatar utilizator
Florin Coacaza
Mesaje: 91
Membru din: Mar Aug 13, 2013 23:35
Puncte: 0
Localitate: Turda/Ploiesti

Re: BALTA BUNGET 1

Mesaj de Florin Coacaza »

si pozele?

Andrei Suciu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 15
Membru din: Lun Oct 20, 2014 11:09

Re: BALTA BUNGET 1

Mesaj de Andrei Suciu »

la ce ai vrea sa'ti fac poze Florin ? daca nu vezi poze nu esti convins sau cum ? :))) eu oricum nu incerc sa conving pe nimeni de nimic,dar daca vrei tu neaparat,fac un efort mic pt tine si fac cateva,promit ! :)

romuluss
Mesaje: 29
Membru din: Mar Apr 19, 2011 22:33
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: BALTA BUNGET 1

Mesaj de romuluss »

Multumesc.
Probabil ca Florin dorea poze cu vedere de pe balta, de ansamblu, locuri, etc. Eu asa ma gandesc.

Andrei Suciu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 15
Membru din: Lun Oct 20, 2014 11:09

Re: BALTA BUNGET 1

Mesaj de Andrei Suciu »

promit sa fac cateva poze saptamana asta :)

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: BALTA BUNGET 1

Mesaj de Dumitrache »

E un potential client, nu mai pune asa multe intrebari, omul vrea sa vada balta, pune poze sa vedem si noi, toti. De asta ti-ai topic aici.

Avatar utilizator
mihai turiac
Mesaje: 582
Membru din: Vin Mar 21, 2014 0:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: BALTA BUNGET 1

Mesaj de mihai turiac »

Salut, pt o perioada mai lunga nu se poate face o reducere ?
Se pot combina taxele ? Adica de exemplu daca un pescar sta pe balta 36 de ore poate pescui 48 de ore fara retinere si 12 ore cu taxa de retinere?
Friends Carp Team

Today is the oldest you've ever been
And
The youngest you'll ever be again

Crapmania.ro
Pescar de competitie
Mesaje: 252
Membru din: Lun Oct 11, 2010 12:35

Re: BALTA BUNGET 1

Mesaj de Crapmania.ro »

weekendul trecut la Balta Bunget 1.
Fişiere ataşate
bunget-1.jpg
bunget-1.jpg (135.99 KiB) Vizualizat de 1992 ori

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “BUNGET 1”