ALT FILMULET FRUMUSEL...!!!

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

t-rex scrie:@harry scopex
mor frate de necaz cind doi oameni discuta dar nu pot ca apare unul pe care il string ciorapi de foame si isi da si el cu parerea ca inecatu cu capul de dig.
vezi ca la unirea ruleaza harry potter si titus steel si-au pus-o noapte in popou in cimitir.
dute acasa .fa o clisma sa nu ai surprize.
Ce ai patit ma pisate-as in popou,te-ai ..... de mic de esti asa tare-n bot si te iei gura-n motz cu toata lumea?
Dan N.

t-rex
Mesaje: 18
Membru din: Vin Mar 16, 2007 12:28

Mesaj de t-rex »

@hp
am sa te ignor ba saracule,neam de zidar ce esti,ca esti prea mic pt mine,la injuraturi sint campion mondial,injur juma de ora fara sa ma repet ,dar cu tine nu fac treaba,ca esti gipscarton :wink:
daca ma apuc de tine,nu te recunosti cu buletinul in mina,mai asta harap alb sau ce plm de desen animat esti.
urasc timpiti si pescari prosti.

Tilea Gabriel
Mesaje: 376
Membru din: Dum Noi 06, 2005 19:52
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Tilea Gabriel »

Vladut Mateianu scrie:

@gabi tilea

Gabi, imi pare rau , dar protejatul tau la nervi nu se mai controleaza si uite ce scrie ! Tu ce parere ai ?
Draga Vladut ,

parerea mea ,daca tot mi-ai cerut-o , desi dupa cum ai observat am dorit sa ma abtin de la a mai purta astfel de sa le spunem discutii , este urmatoarea .......T-Rex nu este protejatul meu nici macar la nervi , este prietenul meu, nu cred ca a sarit aiurea , cum a facut-o este problema lui , provocarea a fost clara cel putin pentru unii dintre noi pentru ca a fost folosita la modul general si facuta de catre cine .....de un barbat in etate de la care eu unul ma asteptam la mai multa chibzuinta in declaratii .Ce a urmat dupa intr-adevar a degenerat , s-a ajuns la cuvinte grele ( meritate mai mult sau mai putin ) cum de altfel era de asteptat si de ce sa nu recunoastem cu concursul tuturor celor ce au alimentat aceasta disputa .Atata timp cat cineva va lansa o jignire la modul general va exista cineva care sa o dezaprobe , ca e T-Rex , ca sunt eu , ca sunt altii , din asociatii sau nu , nu ai cum sa scapi de acest fenomen , poate doar daca postati intre voi membrii si poate nici atunci , dupa cum spunea cineva pe aici ....nu suntem in rai , nu traim intr-o lume perfecta nu suntem ingerasi .

Mai la subiect ...si pe mine ma dezgustat ceea ce a spus dl Serbu dar am preferat sa ma abtin , nu sunt de acord ( de parca ar interesa pe cineva daca sunt eu de acord sau nu, ca doar nu am participat la nici un concurs si evident nu am avut cum sa castig macar un loc 3 drept urmare sunt un ratat in pescuitul crapului.....salut Val ! :lol: ) deci .....nu sunt de acord cu jignirile niciunei parti , prea sau pomenit neamuri , neajunsurile umanitatii , flora , fauna .......pacat !

Am citit azi un topic deschis de tine , ATAC , in care Andrei V. incerca sa ne explice, finutz intr-adevar, ca daca un anume X semneaza cu numele unei asociatii ii pune acesteia in carca postarea , nu mi se pare normal , dar dupa cum vad si dl Cornel posteaza tot cu semnatura unei asociatii .....nu ar trebui atunci putin mai multa atentie in declaratii ? Se spune ca daca nu ai batrani sa-ti cumperi .....pai pe ce sa dau banii frate daca nici acolo nu mai gasesti ce trebuie ?De ce nu il auzim pe LV spunand astfel de lucruri ?( uite un batran care merita toti banii din lume , cred ca esti in asentimentul meu aici ).

In alta ordine de idei , nu il contest pe T-Rex , dar nici nu il aprob in exprimare , nu pot fi educatoarea lui si nu va dori sa scrie dupa dictare , il cunosc de multa vreme si pescuim impreuna de peste 20 ani si prietenia asta dureaza tocmai pentru ca fiecare gandeste liber si isi asuma responsabilitaea pt. ceea ce spune sau gandeste .

Imi pare rau ca a trebuit sa postez din nou la acest topic .

Te salut Vladut si poate ne vedem in curand .

Tilea Gabriel
Mesaje: 376
Membru din: Dum Noi 06, 2005 19:52
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Tilea Gabriel »

Si ca sa raspund direct domnului Serbu ........cam asta facem unii dintre noi cei care postam pe mai multe site-uri..... cu pestii ...

Imagine

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

fratiorii mei din bucale, nu va mai agitati cu taranii astia complexati care urasc capitala pentru ca ei n-au acces la cascaval si muncesc pe 3-4 sute de euroi pe la ei prin provincie !
rex probabil ca e bun la bataie ca prea ie tare in gura, da n-are minte nici cat fetele de la apaca. sa se puna el cu cei de varsta lui, nu cu batranii. de radu badica ai curaj sa te iei mai ofuscatule ?
tarane, te-ai plimbat vreodata cu metrou ? sau crezi ca-i un magazin concurent la cora si carefour ?
si pentru ca vine sfintele paste,
manca-mi-ai mielu si sa-l pasti fericit ! :evil:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

t-rex scrie: Intelege-ti o data ca nu sunteti cu nimic mai buni decat multi alti pescari tineri pe care ii cunosc si pe care ii denigrati constant tu si sleahta ta , ba chiar sunteti , esti , departe de ai ajunge desi te cocoseaza o gramada de ani .
Comisarul Cattanni .
stimate domn,

1. de unde ati dedus ca "sleahta" lui denigreaza pescarii tineri pe care ii cunoasteti d-voastra?

2. de doi ani fac apel la toti pescarii de crap din toata tara ( tineri & batrani & chiar si d-voastra). ofer sponzorizare totala la orice competitie ( in tara sau strainatate) - taxa inscriere & nada & eventuala completare echipament.
o singura conditie: echipa respectiva daca iese pe podium incaseaza si banii primiti de la organizatori.
daca nu, plateste absolut tot din ceea ce a beneficiat.

ps asta ca sa ne lamurim odata pt totdeauna cu echipele valoroase care ar rupe norii in competitii dar nu au posibilitati financiare!
The One Team

t-rex
Mesaje: 18
Membru din: Vin Mar 16, 2007 12:28

Mesaj de t-rex »

Am sa incep prin a-i raspunde expiratului asta de yeti :lol:
mai primat-o,sa-ti fac traducerea-maimuta poponara ce esti,laba trista de ferentari si pupincurist de vaga pe site-ul asta,in oarecare masura ai dreptate,nu m-am plimbat cu metroul in viata mea,si sti de ce,am masina personala,dar poate imi spui tu cum e sa stai in statie ca un looser zi de zi :wink: pt mine,3-400 coco sint banii pe care ii pierd in fiecare dimineata cind bag mina in buzunar sa ma pis,sau deschiderea la poker,da nu stii tu din astea,pe la voi risca si barbutul sint jocuri de societate de sub podul grant.
mai cacat pansat,sa-ti spun cum sta treaba cu mine-am o firma de transport,o casa de expeditii sa priceapa si gura ta,cu 20 camioane,un depozit de 3000 mp si anexe pt birouri.........poate il intrebi pe val cit costa pe luna rata de leasing la 5 camioane,consumabilele la 20,si cit ma costa salarile la 50 de muncitori pe luna..........nu te mira asa de tare,am bani indeajuns de multi incit sa te calc pe zebra si sa te platesc ca nou :wink:
hai ca mi-am pierdut destul timp cu tine babuinule,si sa-ti fac si eu o urare,dar o sa fiu mai transant-sa vi sa-mi vopsesti ouale si sa-mi belesti mielul,ca platesc bine,va fi primul pasti in care vei simti si tu si tot neamul tau de la maimuta incoace gustul sarbatorilor cu ceva in gura :wink:
urasc timpiti si pescari prosti.

t-rex
Mesaje: 18
Membru din: Vin Mar 16, 2007 12:28

Mesaj de t-rex »

@vladut&andrei
poate o sa deschideti un topic nou si vom putea discuta civilizat pe marginea celor afirmate sa clarificam problema,asta e compromis.
urasc timpiti si pescari prosti.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Din pacate, na-i si minte, asa ca faci ceva pe ei de bani.

Pe prietenului tau Gabi Tilea, l-as ruga sa se mai uite o data la ce-am postat, sa treaca profund prin celulele nervoase, sa lase subiectivismul la o parte si atunci "sa dea pe post". In rest, mai lasati-ma cu batranetea, chiar nu aveti de ce va lua, chiar nu observati ca gandesc mai tinereste decit voi ?????

@ YETI

stai linistit ca nu-i nevoie de Radu Badica...se rezolva si cu putin cap, iar daca, Doamne fereste, se ajunge la maini, ma descurc mult mai bine decat se asteapta unii la varsta mea de "strabunic" :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Andrei Vladeanu, Vladut Mateianu, si eu va rog sa-l ajutati intr-un fel pe t.rex...oricum, dar ajutati-l, va cere ajutor de la inceputul topicucului, iar voi umblati "leandra" pe la concursuri in strainatate...nu va mai ajunge cat "furati" in Romania, va duce-ti sa "furati" si-n Ungaria...deci, HELP, eventual HELP-NET pentru niste rudotel ca nu mai poate baiatul sa-si intretina camioanele :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”