ALT FILMULET FRUMUSEL...!!!

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Scrie răspuns
Tilea Gabriel
Mesaje: 376
Membru din: Dum Noi 06, 2005 19:52
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Tilea Gabriel »

cornelserbu scrie:
Pe prietenului tau Gabi Tilea, l-as ruga sa se mai uite o data la ce-am postat, sa treaca profund prin celulele nervoase, sa lase subiectivismul la o parte si atunci "sa dea pe post". In rest, mai lasati-ma cu batranetea, chiar nu aveti de ce va lua, chiar nu observati ca gandesc mai tinereste decit voi ?????
:lol:
Nea Cornel , ce naiba sa tot disec la postarea aia ''cine stie ce dracu fac cu pestii '' ce poti sa intelegi altceva decat ce scrie , eu am raspuns printr-un filmulet in speranta ca acum puteti stii ce fac unii cu pestii .

t-rex
Mesaje: 18
Membru din: Vin Mar 16, 2007 12:28

Mesaj de t-rex »

@gabi
nu te mai obosi frate,nu vezi ca o da la intors ca curva in post,las-o balta,e greu sa recunosti cind dai cu plumbul in mal,pt asta iti trebuie pantaloni,nu fusta............
nea cornele,ce sa-ti zic,daca aveai macar jumate din mintea mea,nu mai asteptai acum cuponul de pensie,poate imi expuneti si mie un clasament cu rezultatele internationale de dupa revolutie in carpfishing sa mor si eu de invidie :wink:
dupa cum nu mi-ati pus voi lanseta im mina si bila pe rig,din pct meu de vedere continuati pe linia asta si o sa ajungeti sa va scrieti unul la altul,vezi traficul pe site si nr de utilizatori..............
sarbatori fericite,va doresc macar jumatate din ce-mi doriti voi mie.
ps-nu mai continui cu tine ca ai intrat in derapaj si te faci de ris
urasc timpiti si pescari prosti.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Gabi Tilea

din punctul asta de vedere ai perfecta dreptate, dar nu toti fac asa, in schimb, cei de pe crapmania, majoritatea pescari de competitie, elibereaza toti, crapii...cel putin asta-i parerea mea.

@ t.rex

crezi ca am sa-mi expun aici averera ca sa-ti dai tu seama ca nu voi avea nevoie de pensie de la stat nici peste 15 ani, cand ar fi cazul ? Nu, baiete, stai linistit si lauda-te in continuare cu banii tai, dar ti-am spus, nu scoate mintea la-naintare c-o dai in bara. De cultura nici nu vreau sa vorbim, fiindca ai avea un handicap serios in fata mea, care rezulta clar din felul tau de exprimare (nu uita ca jignire se scrie cu G) si o utima remarca si cu asta inchei, sa nu uiti ca bila se pune pe hair rig. Sper sa nu ma mai fac de ras, iar in derapaj nu pot intra, pentru ca nu am masina si nici nu stiu sa sofez...ce vrei nu-mi pot permite dintr-o amarata de pensie.......
Cornel Serbu
Friends Carp Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Cornel

Nu le mai raspunde mai Cornele - te compromiti la ce limbaj folosesc astia .
@T - rex - ce casa de expeditii patronezi stimabile ? Sa ma feresc ..... :lol:

t-rex
Mesaje: 18
Membru din: Vin Mar 16, 2007 12:28

Mesaj de t-rex »

ai perfecta dreptate, nu ducem deloc lipsa de papgali, dar pe astia ii gasesti cam peste tot...ficare are cateva pene, unii mai multe, altii mai putine...asta-i omenirea, pestrita, ce sa-i faci.
_________________
Cornel Serbu - Asociatia Pescarilor de Crap din Romania
te las sa-ti cauti singur greseala,daca tot o dam pe gramatica,sa te mai faci inca o data de cacao,cit despre cultura,eventual sa vb cu tine de cultura plantelor de orz in stadiu germinal,ca la cultura generala chiar am un handicap fata de tine,iti promit sa nu mai deschid dialoguri cu persoane care inca au reusit sa termine macar liceul-obligatoriu pe vremea lu impuscatu.
asa ca nea cornele,nu o mai smotoci cu mine ca o sa incepi sa ai un complex de inferioritate fata de mine.
urasc timpiti si pescari prosti.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ val

nu stiu cine se compromite, eu, sau un marlan care-si expune averea crezand ca asta-i totul si care nu-si da seama ca a manca o litera cand scri repede nu inseamna o gresala gramaticala. De fapt, ai dreptate, se pare ca-i cer pre mult tipului, iti promit ca am incheiat si consider ca lumea deja s-a plictisit...nu mai are farmec discutia cand unul doar injura pentru ca nu-l duce mintea sa spuna macar ceva hazliu...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

t-rex
Mesaje: 18
Membru din: Vin Mar 16, 2007 12:28

Mesaj de t-rex »

@val
mvt logistic :wink: n-ai de ce sa te feresti...........
@cs
hai sa-ti spun ceva hazliu-merg la un azil de batrini sa fac o donatie din partea firmei pt sarbatorile de pasti,cum facem de multi ani incoace,vrei sa-ti rezerv un loc :?: va fi frumos,avem si program artistic,ce zici,te bagi :wink:
cit despre averea mea,da sint mindru de ea,pt ca am muncit pt ea,nu am atirnat la mama si tata,si studile le-am facut la stat,nu pe bani ba terminatule,cind se facea scoala,nu ca si acum cind daca ai 5000 de coco esti licentiat.............as vrea sa te vad pe tine sa organizezi munca la 50 de oameni si sa mentii relatii cu peste 30 de parteneri,iar la sfirsit de luna sa poti sa dai si salarii,da ce vb eu cu tine,ca nu stii tu cu ce se maninca astea............
ai reusit sa ma plictisesti de moarte si am sa te ignor ca pe un caras mic ce esti.
nu mai imi raspunde,dute la concursuri,ca poate ai treaba si te retin.
urasc timpiti si pescari prosti.

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

@t-rex

Nu e bine sa te dai mare si sa te crezi superior in fata unei persoane necunoscute. Majoritatea celor de pe acest site il stiu bine pe Cornel Serbu si rad de se cracaneaza de tine.
Faptul ca ai o afacere asa cum o descrii tu e un lucru mare mai ales pentru provinciali, pt. multi de pe aici nu e asa mare (ex. nu te da mare ca ai la plata lunar 5 masini mari sau nu stiu ce cecuri, e un lucru trist. Credema ca stiu in ce stres traiesti, bineanteles DACA-I ASA CUM SPUI TU).
Dupa gandirea si vocabularul afisat in aceste pagini nu inteleg cum ai atatia parteneri de afaceri. :!: Val are dreptate. :!:

@Vladut

Chiar in acest toping este permis orice????
Ar fi interesant un loc in care sa ne descarcam toti nervii.
Cand suntem nervosi intram la " Ca pe vremuri...", ne linistim si uite asa nu mai tipam la oameni. Am auzit ca in Japonia ies prin parc, sa avem mare grije sa nu iasa la noi pe balti :D :D :D :D
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

t-rex
Mesaje: 18
Membru din: Vin Mar 16, 2007 12:28

Mesaj de t-rex »

@mugur
Faptul ca ai o afacere asa cum o descrii tu e un lucru mare mai ales pentru provinciali, pt. multi de pe aici nu e asa mare (ex. nu te da mare ca ai la plata lunar 5 masini mari sau nu stiu ce cecuri, e un lucru trist.
tu te vezi ce scrii :?: care provinciali,ce cecuri :shock: sau ce sa inteleg,ca sinteti toti patroni pe acolo,dar te intreb,cine mai lucreaza,daca sinteti sefi toti.............
si te vei mira de ce nu va suporta nimeni din tara asta,uita-te si tu ce te-a dus mintea sa scrii-E UN LUCRU MARE MAI ALES PT PROVINCIALI..........RUSINICA BAI NENE,habar nu ai ce inseamna sa stai la birou 16 ore din 24,vorbesti in necunostinta de cauza.
urasc timpiti si pescari prosti.

Mugur Ioan
Mesaje: 161
Membru din: Lun Iul 03, 2006 8:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Mugur Ioan »

@t-rex

Din ce ai postat mai innainte, asa am inteles ca esti provincial, sau poate nu am inteles bine.
Faptul ca esti sau nu provincial nu trebuie sa deranjeze pe nimeni decat pe complexati. Ceea ce am spus mai devreme insemna ca in provincie fiind mai putine firme e un lucru mare, in Buc. fiind mai multe pe mp. nu-i asa mare lucru.
Stiu cum e sa stai 16 ore la birou si chiar mai bine de 16 ore. Stai linistit. Ceea ce am vrut sa-ti spun era faptul ca nu trebuie sa faci remarci aiurea despre pers. pe care nu le cunosti. Nu ai inteles din moment ce imi spui ca nu stiu cum e sa stai 16 ore la birou. Iar aici bati campii rau de tot. Multe nopti le-am petrecut la birou si nu m-am mai dus acasa pentru 2-3 ore de somn si am motait pe scaun. Sau poate asa iti place tie sa nu intelegi.
In prezent imi doresc sa stau cat mai putin la birou si sa las alte persoane. Asta e dorinta mea, ceea ce nu-ti doresc si tie. La mai mult!! :D
"Cine face si desface, toata ziua are ce face."
Mugur

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”