ALT FILMULET FRUMUSEL...!!!

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Trex


Bai ce sunt timpeniile astea cu provinciali - de parca astia ar murii de foame si numai noi in Bucuresti suntem miezul !? Din toti prietenii mei cei mai instariti , linistiti cu capul si cu potential mare pe plan local si nu numai sunt cei din provincie ! Sau bucuresteni care fac afaceri cu teritoriul .
Cred ca nu traiti pe lumea sta - acum cind lumea vrea sa fuga din Bucuresti si sa se linisteasca si sa gaseasca niste afaceri de nisa , voi proliferati metropola asta imputzita de gunoaie si lene , cotropita de n-spe membrii de partid parlamentar ?
Tu ori este facatura de IP ( nu mai am controlul ca te gaseam repede ! ) ori nu traiesti pe lumea asta !

Sau esti un soi de metroplitan boy - gen Beckham - tragi pe nas in Bamboo - stai 16 ore la firma sa dai m..e la secretara dupa orele de lucru , iti dai hainele la croitor sa iti scrie Armani pe rever , astepti vapoare in port si nu stii dupa ce fus orar sa te orientezi , esti tovaras cu JJ Tiriac , maninci la prinz la Jaristea pe bonurile de masa ale angajatilor , platesti CAS la 6 luni , cind te someaza fiscul si te plimbi in Mall duminica cu cumatra - sa vada lumea ce piesa de 12 ani ai la brat , indiferent de urmele de pubertate . Plus masina personala , neaparat in trend , pe care ti-ai amanetat toata afacerea pentru 20 ani .
Daca Dumenezeu ma pedepseste si fii-meu ajunge ca tine , il bat cu mina mea si dupa aia il trimit in Mina Paroseni la munca - sa vada ce inseamna banul !

PS - si daca aveti banii asa multi - intrebati-l pe Razvan "Pork" Negreanu ce inseamna politetea si bunul simt vizavi de lumea in care vreti sa traiti . El va poate deslusi calea bunului simt indiferent de suma din cont . :oops:
Ultima oară modificat Mie Apr 04, 2007 18:03 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Si mai sunt si altii care sunt plini de respect si stiu sa se poarte indiferent de suma din cont , dar tu nu ai de unde sa ii cunosti !

Iti mai spun ceva - nu exista concurs la care sa vina la stand cineva ( arbitru , vizitator , etc ) si sa intrebe , sa fie interesat de pescuit si sa nu plece cu ceva fire , carlige , scheme de monturi , samd de la nici unul din astia vechi pe care ii luati voi la misto ca sunt perimati si castiga pentru ca asa e "lucratura" . Eu unul m-am saturat de viteji de astia si ma bucura postarea lui Andrei cu privire la "sponsorizarea" voastra . Dovediti fratilor , cu arbitrii de fata , cu reguli si spirit de competite si dupa aia vorbim pe ce ton vreti voi .

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky »

@ t-rex
lasa-ne, te rog, e suficient!
Dan Petre aka Sharky

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Val, zau ca parca nu-i asa rau sa fii metropolitan boy si sa stai mai mult la servici, ca sa mai dai o m..e secretarei din cind in cind :lol: :lol: :lol:

Hai sa fim seriosi . Mie mi se pare deplasata , ca sa nu spun prosteasca, disputa asta Bucuresti-provincie. De fapt ea pleaca de la cei care pescuiesc in special la concursuri si cei care o fac, mai bine sau mai rau, de placere. Intimplator, site-ul asta e site-ul APCR, si principalul scop al acestei asociatii este reprezentarea interna si internationala, in concursuri, si sa promoveze C&R ! Asa ca e normal sa vorbim mai mult de asta .

@trex,
daca tie nu-ti plac concursurile, asta nu inseamna ca ai niste adversari in "Miticii" de care vorbeai. :( E chestie de gusturi.. Adversarul comun, cel putin pina-l vedem pe saltea , e unul singur !

Pe balta , fratilor !

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky »

@ Cezar
pe cat posibil de "2 cifre" (TM) si "fara strungareata" :lol:
Dan Petre aka Sharky

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

@Sharky,
Si ar mai fi citeva vorbe de-astea.. :lol: Din pacate, trade-markul nu l-am inregistrat, si s-a dat la tipar... :lol:

t-rex
Mesaje: 18
Membru din: Vin Mar 16, 2007 12:28

Mesaj de t-rex »

@val
nu ai inteles nimic din ce am postat,citesti printre rinduri.
hai sa ne oprim aici,e mai ok pt toata lumea.
urasc timpiti si pescari prosti.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

dinozaure, tu de fapt ce vrei, ca eu nu inteleg !
vrei sa mancam toti crapii si icrele ?
sa nu mai participe lumea la concursuri ca nu asa se dovedeste ca esti pescar ?
vrei sa ne spui ca muncesti mult si esti stresat, dar ca ai bani si merita ?

fa mai nene ce vrei, da nu-i mai plictisi pe toti cu problemele tale personale. esti penibil... :oops:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

ma deranjeaza foarte tare tendinta actuala de segregare a pescarilor de crap in doua categorii antagoniste.
The One Team

florin-v
Mesaje: 89
Membru din: Mie Ian 17, 2007 15:49

Mesaj de florin-v »

:shock: :shock: :shock: :shock: oauuuuu Andrei asta este prima oara cand bagi cuvinte grele ( mai putin folosite)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”