altele ...

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Scrie răspuns
the fishman
Mesaje: 59
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:05

Mesaj de the fishman »

Zabelea .....ce te face sa crezi ca daca participi la concursuri trebuie neaparat sa fi si un bun pescar??? Sunt o gramada de persoane care nu participa la concursuri si dau lectii multora in pescuitul crapului si nu numai.
Eu tare as vrea sa se tina un concurs national pe o balta salbatica despre care niciun concurent sa nu stie nimic.....si sa vezi tu atunci trasaturi la BOILIS-URI????.
Iar mistourile astea vin tot de la cel care este acum in cadru "mosharu" in urma basinilor verbale pe care le debiteaza (daca citesti tot o sa-ti dai seama).
CREZI ca daca o persoana vine la un concurs si intraba in stinga si in dreapta trebuie neaparat sa si priceapa ceva?. Daca toata lumea pricepea tot ce axplicau profesorii lor acum existau numai inteligenti.
""NU MARI DA RARI""

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

@ Val
AI dreptate... Da' nu vreau sa ma mai implic in alte discutii care oricum nu-si mai au rostul. Toti le avem pe ale noastre, si dac-am fi rupti din Rai lumea poate n-ar mai fi atat de frumoasa.
Ca-ntotdeauna Numai Respect!!!


@nenea Fishman

AI damblaua ta cu baltile salbatice si cu boiliesurile... Ok! N-am sa te contrazic, da' daca o s-avem ocazia sa ne vedem candva la ochi poate o sa ai rabdarea necesara s-auzi cateva contraargumente insotite de ceva dovezi, de s-ar putea sa nu-ti vina sa-ti crezi ochilor.
COncurs pe o apa salbatica intre 2-3 concurenti e una, intre 70 de echipe e cu totul altceva.MULT MAI DIFICIL!!! Iti doresc din toata inima s-ajungi in stand vecin cu mine, pescuind cu ce momeala vrei tu si eu o sa fac tot posibilul sa-ti arat cum e sa-ti fur pestele de pe nada, folosind aceste nade anoste si pline de impresii numite boilies. ori chestia asta doar la concursuri o poti vedea, si fi sigur ca niciun concurent n-o sa-ti spuna cum se face. TE prinzi, bravo tie , nu.... treaba ta.
Pe urma mai discutam.
Pana una alta, mergi si tu ca arbitru pela ceva concursuri pe bani grei unde fiecare peste inseamna 10-20 mil in plus si peurma mai discutam daca are sau nu rost sa stai in spatele unui concurent care da tot ce-i mai bun din el, pt a urca o treapta pe podium. Mai vezi peurma si cum scot unii cel mai mare peste din concurs pe oricare loc ar cadea pe balta si peurma intreaba-te daca o fi noroc sau stiinta, mai gandeste-tedece schimba lungimea forfacului cu 1,4 cm in plus care fac diferenta intre un peste pus pe mal si unul scapat la minciog...
Daca stii sa pescuiesti pe un carpodrom, asa cum zici tu, cu siguranta sti sa pescuiesti si pe o apa salbatica si poti fi sigur ca vei intra "pe peste " ianintea "nativilor".
N-am avut placerea sa pescuim impreuna asa ca n-o sa-mi dau cu parerea despre calitatile tale ca pescar, dar .....
Legio - Patria Nostra !

Cristi_Mosharu
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 13, 2006 13:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de Cristi_Mosharu »

fishmane, stai linistit iubire mica...o sa vina si ziua ta :lol:

the fishman
Mesaje: 59
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:05

Mesaj de the fishman »

roata se invirte mosharule, dar nu am putut sa ma abtin la cit pl am luat de la tine pe pm.Ai dat dovada de nesimtire si proasta educatie ceea ce am facut si eu acum dar asta este a fost rindul tau. SI cind am raspuns la topicul asta prima oara am raspuns foarte frumos fara sa te jignesc dar tu in imbecilitatea ta ai raspuns tot cu o jignire.....asa ca meriti fiecare cuvintel.
A, si ca tot ai raspuns si te ai trezit din betie, ai zis ca trimiti pozele alea cu BMW si betele pe care ti le cumpara domnul Cornel??
""NU MARI DA RARI""

Imircea
Mesaje: 17
Membru din: Dum Dec 17, 2006 16:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Imircea »

Fishman pe Mosharu il prindem de Pasti , il punem jos, ii facem o crestatura mica la oul piciorului si il umflam cu tubermanul.Apoi il batem bine ca pe oaie.......... :lol: :lol: :lol:

the fishman
Mesaje: 59
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:05

Mesaj de the fishman »

Crezi tu ca merita atita osteneala din partea noastra? Si asa i-am acordat prea mult timp si uite i s-a urcat la cap.
""NU MARI DA RARI""

gigi
Mesaje: 21
Membru din: Dum Dec 17, 2006 22:34
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de gigi »

Foaie verde laba gastii
Mosharu e-n bataia pustii
Si cand e prins la mijloc
Toti craparii ar trage un foc.

Cu totii stim ca e sugaci
Haituit e de gonaci
Si chiar daca n-are bani
Sanatate ,la multi ani!

:P :P :P :P :P :P :P

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ the fishman (sau omul peste, as zice eu)

tie ti-e usor sa spui ca prinzi crapi pe orice balta, cat mai salbatica, daca-i urmaresti pe sub apa si sti sa vorbesti cu ei ! :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

the fishman
Mesaje: 59
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:05

Mesaj de the fishman »

Sunt neamurile mele domnule Serbu, doar intru in apa si imi maninca din palma. :wink: :wink:
""NU MARI DA RARI""

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

bravo,tata, dai inainte, dar cand ai timp mai trdu-ne si noua cate ceva ! :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”