altele ...

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

the fishman scrie:Zabelea .....ce te face sa crezi ca daca participi la concursuri trebuie neaparat sa fi si un bun pescar??? Sunt o gramada de persoane care nu participa la concursuri si dau lectii multora in pescuitul crapului si nu numai..
pentru ca numai in urma unui concurs se intocmeste un clasament, d'aia!
the fishman scrie:Eu tare as vrea sa se tina un concurs national pe o balta salbatica despre care niciun concurent sa nu stie nimic.....si sa vezi tu atunci trasaturi la BOILIS-URI????...
si eu tare as vrea sa se tina campionatul mondial de fotbal pe plaja copacabana, sa castige numai brazilia, echipa cu care tin de mic! dar il muta bulangii astia din 4 in 4 ani prin toate tarile...
the fishman scrie:Iar mistourile astea vin tot de la cel care este acum in cadru "mosharu" in urma basinilor verbale pe care le debiteaza (daca citesti tot o sa-ti dai seama).
CREZI ca daca o persoana vine la un concurs si intraba in stinga si in dreapta trebuie neaparat sa si priceapa ceva?. Daca toata lumea pricepea tot ce axplicau profesorii lor acum existau numai inteligenti.
cred ca persoana respectiva este interesata de fenomen si nu este una ignoranta. vremea autodidactilor a trecut de mult. nu poti invata singur nici macar cum se scrie corect BOILIES...
The One Team

the fishman
Mesaje: 59
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:05

Mesaj de the fishman »

hai Brazilia!!! cam multe iti doresti la inceput de an.
""NU MARI DA RARI""

the fishman
Mesaje: 59
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:05

Mesaj de the fishman »

Am mincat si eu o litera dar in toate postarile mele am scris corect, dar asta este imi asum greseala, dar tu ti le asumi pe cele din emisiuni si aici ma refer la dezacorduri?????....dar vezi ca nici tu nu le faci tot timpul asa ca greseala este omeneasca dar nu este acceptata de prea multe ori la rind.
Dar totusi nu crezi ca ar fi o idee buna sa se tina un concurs pe o balta despre care nu stie nimeni nimic?( cu peste in ea )
""NU MARI DA RARI""

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

eu dezacorduri in emisiuni? ma confunzi, taticule!

ideea ta nu e noua. in 2005 s-a organizat Cupa Mondiala in America in acest mod.
The One Team

the fishman
Mesaje: 59
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:05

Mesaj de the fishman »

una, intr-o emisiune in care prezentai momeala . mai stateai cu cineva la masa ( in delta la domnul Iulica)in bucatarie sau sala de mese acum doua sau trei emisiuni nu mai stiu dar nu are importanta asta....toti gresim mai mult sau mai putin.
si despre acel concurs...mai multe detalii daca vrei???
care a fost diferenta fata de o balta cunoscuta? au dat rezultate bune tehnicile folosite pina atunci in balti.
dar parca campionatul mondial de pescuit la crap pe 2005 a fost in Belgia unde ati luat voi locul trei(sincer imi pare rau ca nu a fost 1) sau in America a fost......de fapt nici nu stiu ce a fost, asa ca nu vorbesc, poate ne spui mai multe ca sunt convins ca mai exista persoane care nu stiu despre aceasta cupa.
multam mult.
""NU MARI DA RARI""

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

the fishman scrie:una, intr-o emisiune in care prezentai momeala . mai stateai cu cineva la masa ( in delta la domnul Iulica)in bucatarie sau sala de mese acum doua sau trei emisiuni nu mai stiu dar nu are importanta asta....toti gresim mai mult sau mai putin.
si despre acel concurs...mai multe detalii daca vrei???
care a fost diferenta fata de o balta cunoscuta? au dat rezultate bune tehnicile folosite pina atunci in balti.
dar parca campionatul mondial de pescuit la crap pe 2005 a fost in Belgia unde ati luat voi locul trei(sincer imi pare rau ca nu a fost 1) sau in America a fost......de fapt nici nu stiu ce a fost, asa ca nu vorbesc, poate ne spui mai multe ca sunt convins ca mai exista persoane care nu stiu despre aceasta cupa.
multam mult.
in emisiunea de care vorbesti din cate am vazut era Vladut nu Andrei,daca nu ma insel :lol:
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

the fishman
Mesaje: 59
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:05

Mesaj de the fishman »

andrei vladeanu scrie:eu dezacorduri in emisiuni? ma confunzi, taticule!

ideea ta nu e noua. in 2005 s-a organizat Cupa Mondiala in America in acest mod.
da ai dreptate am facut o confuzie, acolo a fost vorba despre Vlad. multumesc pentru atentionare George si scuzele mele pentru Andrei, asta nu inseamna ca o sa intru in gura lui Vlad.dupa cum am mai spus greseala este omeneasca dar nu de multe ori la rind.
""NU MARI DA RARI""

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

the fishman scrie: ... au dat rezultate bune tehnicile folosite pina atunci in balti ...
Ai aici desfasurarea Cupei Mondiale: http://crapmania.ro/forum/viewtopic.php?t=315&start=0

Ce zici, le au englezii cu "tehnicile folosite"?
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@fishman
Nu te las sa intri "in gura mea " ! :D Stai linistit, nu ma supar eu asa usor, dar nu-mi aduc aminte despre ce greseala e vorba si ma uit de 1 ora la faza respectiva...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

horiacrap
Mesaje: 91
Membru din: Dum Feb 19, 2006 16:24
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare / UK
Contact:

Mesaj de horiacrap »

fishman
Ai cam confundat personajele si partea cu incurcatu era 10% din cauza emotiilor si 90% din cauza aromelor si atractantilor SBS si altii :lol: :lol:
Sincer mai bine prinzi o reteta dintr-o exprimare naturala ca a lui Vladut decat de la unu care o turuie ca si la stirile PRO TV :D
WWW.HORCARP.RO | FIR INTINS !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”