altele ...

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Scrie răspuns
the fishman
Mesaje: 59
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:05

Mesaj de the fishman »

dupa ce ati facut un schimb de complimente cu echipa Senzor la alt topic, ai venit si tu sa faci proportia la emotii. Dar ma bucur ca totusi printre altele primesc si un sfat care sunt sigur ca va fi folositor odata si odata.
""NU MARI DA RARI""

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

asta-i vrajala "domnule" the fishman...de zabella te-ai luat tare fara, sa sti cine este, iar lui Andrei i-ai raspuns mai moderat...sa sti ca diferenta dintre ei in concursuri este foarte mica si sa mai sti ca majoritatea celor ce participa la concursuri si au rezultate, au avansat deja, fiindca inceputul a fost tot pe balti salbatice si tot la porumb si mamaliga. Nici Hobaia, nici Darvari si nici alte balti unde acum se prinde crapul la bile, n-au fost de la-nceput asa...si acolo se prindea la porumb(paine goala), iar apoi cind a dat de bile(friptura) a lasat porumbul pentru amur...in incheiere, stmate domn, te-as ruga sa lasi lectiile pentru neinitiati si nu pentru Mihai Pripon care s-ar putea (nu stiu sigur) sa-ti dea el lectii...cu scuze, pentru ca nu te cunosc, in rest, s-auzim de bine !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

am vazut ca esti tare la gramatica si-mi cer scuze pentru punctuatia pe care am gresit-o din prea mare repezeala :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

the fishman
Mesaje: 59
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:05

Mesaj de the fishman »

Domnule Cornel...la Zabellea am cerut doar sa argumenteze ceea ce a scris si nimic mai mult. Sunt convins ca este un pescar mult mai bun de cit mine, toti cei care participati la concursuri sunteti mai buni dar telul meu in viata nu este acesta. Am mute de invatat de la toti fiecare este cu tehnica lui asa ca, "cite bordee atitea obicee", indiferent ca scrie corect sau nu.La gramatica insa este ceea ce am invatat in scoli si nu am sa va condamn daca scrieti corect sau nu asta tine de alegerea pe care ati facut-o dvs. in scoli Dar unde mi s-a atras atentia ca am gresit am recunoscut cu scuzele de rigoare.
""NU MARI DA RARI""

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Mesaj de ZABELEA »

Imi cer scuze pt intarziere dar abia m-am intors acasa (cu ocazia asta imi cer scuze baietilor pt ca i-am lasat fara minge la fotbal, dar probabil au facut ei rost de alta).Oricum a raspuns andrei in locul meu mai mult decat corect.Eu nu am ce sa argumentez.Am spus doar ca nu e frumos sa te iei(si sa il faci in toate felurile) de un pescar care este la inceput de drum.
Am mai multa admiratie pt un pescar care incearca sa invete ceva despre pescuit si nu poate decat sa fii capabil sa inveti si sa fii FRANT.

P.S.Fishman, daca nu te deranjeaza as vrea sa te prezinti sa stiu si eu cu cine vorbesc.

P.S.Mersi mult pentru aprecieri nea Cornele dar eu il consider pe Andrei cel mai bun si mai complet pescar din Romania.Peste vreo 10 ani cand o sa fiu de varsta lui mai stam de vorba.Timpul lucreaza in favoarea mea :lol: :lol: :lol:
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Ce marfa,

suntem pe un site pescaresc sau sa-i zic sait sa nu fac vreo gresala(dar in Tatal Nostru se spune greseale).....tiii, nici nu mai stiu cum e corect. Deci ce spuneam ?? Aaaa, suntem pe un site pescaresc si ne ..... in popou pentru o tigare..... Ca nu stiu care a facut nu stiu ce greseala si nu stiu ce dezacord.... mai lasati-ma nene cu vrajeala asta ieftina de popa de tara ca nu am intrat la "ca pe vremuri" sa citesc ca Vladut dupa o baterie de vin a spus in loc de incoprehensibil antipresbiterianism sau mai stiu eu ce cacanarie.
Am crezut ca tragerile de atentii pe teme de ortografie, ortoepie si de punctuatie se efectueaza in cazuri patogene maligne(vezi cazul Sorin Ticu si alte fecaloide) si nu oricand. Frate, io am facut o glumire cand m-am luat de gramatica nu stiu cui. Nu trebuie sa va luati dupa mine. Io de fapt sunt un transfug, care a muscat mana care la hranit si si-a lasat patria muma si a fugit printre straini ca un netrebnic. Nu trebuie sa faceti ce vedeti la televizor.

Frate, la aceasta rubrica iti este permis sa aberezi, sa injuri, sa debitezi ineptii, sa minti cu nerusinare, da sa fii ipocrit asta e prea de tot. Tre sa intreb administratorul (sau e corect administartor ??) ce nu este permis la aceasta rubrica.

Omule ginitor de greseli de gramatica, pastreaza-te frate pentru cazurile above mentionate ca la rubrica asta (macar aici) vreau sa se vorbeasca cu tupeu. Si sti ce m-a dezamagit ? Cand ti-ai dat seama ca l-ai confundat pe Andrei cu Vladut .... Ai stricat toata treaba frate cand ti-ai cerut scuze.... Pe bune.... Trebuia sa zici : aaa a fost Vladut ? Si ce daca, io tot ma iau de tine . Asa ... ce-ai rezolvat ? Ca l-ai manjit pe unul cu cacat si apoi i-ai zis ca-ti pare rau. Pe bune....iti lipseste oaiele(mama catamai dezacordul frate, asta se lasa cu nasoale). Asta e, oaiele mele !

Sper ca nu te-ai suparat pe mine.... mai vorbesc si io asa ... din dragoste de Beaudelaire, din bube mucegaiuri si noroi.

Moose
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Mesaj de Zambaccian »

Moose, ai o lada de vin de la mine! Daca mai ajungi prin patria lui ticu sorin :lol: da-mi de stire!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Mitanu

vai cata modestie... :lol: :lol: :lol: sa sti ca si eu am aceeasi parere.

@ the fishman

O.K. nu ma mai bag.

@ moose master

esti mortal :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

gigi
Mesaje: 21
Membru din: Dum Dec 17, 2006 22:34
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de gigi »

Asteptam cu sufletul la gura sa aflam ce s-a mai discutat azi la APCR.Sper ca nu l-ati cooptat si pe Mosharu printre voi pentru ca nu e el cu dintr-astea.Poate sofer sau fotograf ar fi vrut. :lol: :lol: :lol:

Cristi_Mosharu
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 13, 2006 13:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de Cristi_Mosharu »

jijele te pomeni ce esti gelos :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
asteapta cu ea...in gura mai bine :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”