CEL MAI TEHNIC

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@Legio

Daca te mai bagi unde nu-ti fierbe oala ,vezi ca urmezi la rand :evil: :evil:

NU ESTI DE ACEEASI VARSTA NICI CU MINE SI NICI CU CORNEL ,RAMAI LA IMPROVIZATIILE TALE ,TRANSFORMA MAI DEPARTE RAKETE FOX IN KORDA ,SI AI GRIJA SA NU LE GAURESTI PREA TARE :evil: :evil:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

@ Nea Victor...
Pardon-scuzati dar din cate am vazut eu sectiunea se numeste "Liber la Discuti"
Daca interveneam in "concursuri de crap" sau mai stiu eu prin care alte parti am "acces limitat de bunul meu simt" mai intelegeam .Dar asa...

In fine. Din cate v-am cunoscut am dedus ca aveti simtul umorului si nu ma asteptam nici in 1000 de ani la o reactie atat de acida din partea dvs. Nu cred c-am facut vreo aluzie cu subanteles nici la varsta nici la performantele daramite la persoanele dvs (Oana Victor , Cornel Rosioru) pt care am un respect deosebit.
Se pare ca topicul acesta devenise unul privat si eu , in nimicnicia mea de "gauritor de rachete" si "pescuitor cu ustensile de bazar" n-am observat asta. Cer scuze pt deranjul provocat...

Respect!
Legio - Patria Nostra !

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@Legio

Topicul se numeste ''cine este mai tehnic''reciteste ce sa scris dar si ce ai scris tu si cum ai scris ,vezi ca esti in afara topicului ,roaga-l pe Mircea sa te mute de aici ,si vezi-ti de treba ta :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Tovarasu' Mircea, plizzzz ,scoate-ma de aici!... :arrow:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@legio
Ti s-a urit cu binele?
Vrei statuie?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Bai baieti , gluma - gluma , dar pina la urma cine e Legio asta ? A pescuit cu vreunul din voi sau e pescar de net ? Auzi si tu - statuie ? !!!!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

legio = Costi, baiat bun dar il ia gura pe dinainte. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

LEGIO=OMUL CARUIA AI VRUT SA-I FACI CADOU O RACHETA DE LA KORDA CA SA NU MAI GAUREASCA RACHETA DE LA FOX SI SA O TRANSFORME IN KORDA :lol: :lol:
LEGIO -OMUL CARE ARE O SCARA SI FOLOSESTE CERUL DREPT PANZA DE PICTURA SI AERUL DREPT SEVALET :evil: :evil:
LEGIO =CEL MAI BUN PESCAR DINTRE MAZGALITORII DE PANZA SI CEL MAI BUN MAZGALITOR DE PANZA DINTRE PESCARI :evil: :evil:
LEGIO =PICTORUL PERSONAL DE PORTRETE DE LA CURTEA REGELUI ROSIORU :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Faza cu statuia era o figura de stil (ca dealtfel toata postarea)... si-mi pare rau ca am folosit-o. Defapt regret intregul mesaj, si se pare ca m-am inselat inprivinta capacitati unora (sau multora) de a face diferenta intre o gluma si o marlanie . Defapt dupa ce am recitit postarea cu laptele de porumb m-am convins odata inplus ca in text nu exista nici cea mai vaga aluzie la faptul ca mi-as dori o statuie. Pacat ca s-a interpretat... Chiar imi pare rau.

Legio asta e unu care cu niste cioarse de "scule" a reusit sa puna pe mal de Vineri seara pana Duminica noaptea (in timpul Openului Darvari) doar vreo 90k, fara a indrazni sa faca publica estimarea crapilor agagati si pierduti in drumul lor spre salteaua de primire. SI toate astea la casuta 1 unde in primavara la Pelicanul Echipa McDonald's a reusit sa ia doar 1 sau 2 pesti .Cate kile a avut treapta 3 la premiere? si asta pe loc ales, consacrat...
Legio asta e unu care nu se mai sinchiseste de ifosele unora fac bravada cu Antaresurile, Centuryurile sau Infinity-urile lor dar care cand vine vorba de legat un forfac sau de scos un peste de unul singur umplu bracinariila sigur! Legio asta e unu care din dorinta de a pescui a reusit sa se adapteze situatiei si prin acele deja vestite ( :oops: ) improvizatii sa se descurce.Tot Legio asta e unu care inloc sa-si vada de pescuitul lui raspunde fara aroganta celor care-l descos cu intrebari de genul "ce dracu faci cu pluta aia mare pe apa langa lansete" sau "Dece dai cu bile in apa, ca-s scumpe-2.000 lei bucata" ...Legio e unul dintre putinii arbitri care facea tura de noapte ca nu cumva sa existe discutii dupa aia si tot el era ala care suporta texte gen "ai nasul cam rosu, dela bautura" dupa ce statea cu freza in soare toata ziua si refua berile reci oferite de concurenti din dorinta de a respecta o rugaminte a organizatorului care nu tolera consumul de alcool. Legio asta e unu care din pacate pt el isi cam pune sufletu' pe tava si unii nuprea stiu sa-l trateze cu acelasi respect cu care el trateaza pe toata lumea, indiferent de "tabara" din care face parte, si aici credc ca oricine l-a cunoscut poate confirma ca are lasat un loc pt "buna ziua" .
SI "Da" legio asta e poate si unpic pescar de net pt ca pana acum a fost student si s-a intretinut singur prin facultati si cu toate astea si-a rupt si 3 lei pt o racheta de bazar pe care s-o faca Korda ca sa poata face un pat de seminte (ca de boilies poate nu reusea intotdeauna). Spun ca e si unpic pescar de net pt ca acum dupa ce a terminat scoala cu un rezultat meritoriu "pescuieste" mai mult pe net in timpul ramas intre cele 2 joburi pe care le are. SI atunci cand reuseste sa ajunga pe balta se bucura de fiecare clipa in care asteapta tipatul senzorilor pe care i-a "muncit " leu cu leu aproape 1 ande zile.
Cu toate astea Legio nu intinde mana si vrea ca pe aceasta cale sa nu fie catalogat drept "mila" forumului intrucat prefera sa ramana vertical ca intotdeauna. Cam asta e Legio si ar mai fi si alte fatete ale lui insa restul sunt doar pt cei care vor intr-adevar sa-l cunoasca.
Legio - Patria Nostra !

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@legio

hai bai ca ai luat-o si tu razna . Pai zici ca stii sa faci diferenta intre glume si atacuri directe . Eu nu atac evaziv , eu daca am ceva de zis iti zic verde in fata . Ramine valabil premiul ala de racheta Korda . :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”