PORUMB

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

Sunt de aceeasi parere!!!!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ cp

S-a cam schimbat Darvariul din primavara lui 2005, dar de pe forum nu se vede, as ca incearca pe balta...Iti raspund asa acid desi nu te cunosc, dar ma enerveaza cand cineva bate campii.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

Ramane sa vedem dupa concurs daca am batut campii si v-am enervat sau am avut dreptate si toamna nu-i ca primavara!!! :lol: :lol:

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

cp scrie:Ramane sa vedem dupa concurs daca am batut campii si v-am enervat sau am avut dreptate si toamna nu-i ca primavara!!! :lol: :lol:
Merg la pariu ca bateti campii :!:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Bogdanel

Iar eu merg la pariu ca dupa concurs se ascunde...

@ cp

Am impresia ca n-ai inteles ce-am vrut sa spun. Diferenta dintre primavara si toamna o face marimea pestilor care peste vara din ciortani au devenit crapi (cel mai mic 4kg., iar cel mai mare 9kg, pe care i-am prins eu in concursul din toamna...total 249kg locul I, iar in primavara la ciortaniada, 218kg locul VI la total)...Ce zici, vorbim dupa concurs???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

@ BogdanD

Posibil!!

@ cornelserbu

Daca se va castiga Darvariul cu porumb inseamna ca am avut dreptate!! Daca se va castiga cu boilies inseamna ca pestele a crescut si ai avut drepatate!! Daca mai si castigi concursul folosind exclusiv boilies, imi scot palaria in fata ta si multa lume are de invatat de la tine!! Daca il castigi folosind porumb, cum s-a castigat anul trecut cand toata lumea a schimbat montura de boilies cu arcul naditor si 2 boabe pe fir, inseamna ca ai dreptul sa te enervezi pe cine bate campii, dar e o chestiune de timp pana vei recunoaste ca a avut dreptate...

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ cp

Esti in urma tata si-mi dau seama acum ca bati cimpii in continuare...ca sa-ti deschid putin ochii am sa-ti spun ca am cistigat concursul din toamna fara sa folosesc naditor si exclusiv pe boilies. Dar ti-am mai spus ca asta nu se vede din fata calculatorului...documenteaza-te te rog si pe urma te astept sa-ti scoti palaria, pina atunci nu te consider decat un particular parat!
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

@cornelserbu

"particular parat"... si aici ti-ai dovedit clasa...

Imi pare rau ca am putut ofensa un mare pescar ca tine (la inceput m-am adresat cu Dvs), dar cand am vazut cum raspunzi e clar... E bine ca totusi vor fi altii care vor invata ceva de la tine...bun sau rau...

Cat priveste porumbul si batut campul am discutat numai de editia din primavara unde s-a castigat cu porumb (si nu toamna unde ai vrut cu tot dinadinsul sa specifici, evident unde nu a fost prea multa publicitate si vad ca-ti lipseste). Anul acesta nu stiu daca va fi la fel, dar sunt mari sanse... nu are rost sa peroram aiurea... Cat despre cresterea crapului nu e chiar ca in poveste...

Imi cer scuze adimistratorilor si mai ales cititorilor ca au asistat la acesta polemica avand in vedere ca foarte multi din ei sunt tot particulari parati... asa cum sunt denumiti in deradere, cand ies din magazin, dupa ce au cumparat ...

Rog domnii administratori sa asigure celebritatilor un forum separat unde noi particularii parati sa nu avem dreptul de a scrie, ci doar sa cascam gura si sa ne minunam de ispravile celebritatilor. Unii dintre ei merita, altii nu! Au mai fost si altii care au castigat un concurs sau au fost intre primii trei, au devenit celebri, dar pe urma si-au vandut afacerea ca li s-a suit la cap!!

Si astfel de lucruri sunt observate si de particularii parati si nu numai de binecunoscutii...

Domnule Serbu ca pescar te respect, doar ai castigat un concurs, fara naditor, ci doar cu boilies, dar ca om trebuie sa meriti... nu stiu poate
socializam cumva... undeva...

Stima tuturor

Dr Cristian Popescu

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ cp

Eu nu cer scuze nimanui, ca n-m de ce, dar sa sti am citit foarte atent ce-ai postat, si nu ma pot simti decat jignit, mai ales ca sant convins ca nu esti doctor, ci doar medic, iar studii...cati n-au? Sti ceva, eu mi-am dat numele de la inceput, iti mai spun ca am 51 de ani si ca ma gasesti oricind la Clubul Pescarilor chiar si pentru o discutie elevata asa cum pretinzi ca prestezi...Si acum sa-ti zic exact de ce am spus ca bati cimpii (sper sa fiu chiar si pe intelesul uni "doctor")...cand ai spus ca se strang "astia" pentu ciortaniada, te gandeai la timpul actual, nu la concursul din primavara lui 2005, asadar ai batut cimpii din punctul meu de vedere (chiar si al alora), apoi minimalizezi impertinent concursul pe care l-am cistigat si ma ironizezi pe mine sunindu-mi ca ma laud...bine, ma laud, dar pana una alta am cu ce, nu cu un titlu pe care nu-l am...ba chiar am unul pe care-l pun citeodata in fata numelui, dar e EC. si e pe bune. in rest, daca vrei sa mai vorbim, te astept la Club (gasesti reclama pe pagina de start) unde putem bea o cafea si discuta pe indelete...daca o sa-mi placa de tine, poate am sa te invat cate ceva in ale pescuitului de competitie la crap... :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

@cornelserbu

Spre deosebire de tine eu imi cer scuze, nu fac pe nimeni impertinent!!
Ca tot mi-ai contestat titlul, sunt doctor - medic veterinar, am si doctorat daca te intereseaza. Am avut timp in sapte ani de cand am terminat facultatea sa il obtin!!
Chiar am studii, si chiar stiu sa scriu, ceea ce imi creaza o dilema in ceea ce te priveste: ori ai degete butucanoase si apesi pe cate 3-4 taste odata (e explicabil :lol: :lol: ), ori nu stii sa scrii sau sa citesti ce ai scris inainte sa postezi :cry: :cry: !!

Cat despre EC. e cam mult timp de atunci, mai uita omul si sa scrie eventual sa socoteasca!! Si Nae Lazarescu a fost coleg cu Stolojan si uite ce mare e diferenta!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Daca promiti ca ma inveti sa pescuiesc la crap, promit ca te invat sa scrii in limba romana!!!???

Hai sa o dam naibii de gluma ca am plecat de la o strategie de nadire/pescuit si uite unde am ajuns!!!
Eu pescuiesc de la 5 ani (am 31), cand m-a dus tatal meu la Bucov (PH)la crescatorie (de partid) si m-am imbolnavit acum 26 de ani !!!!! :lol: :lol: :lol: ...si de-atunci il caut... si l-am gasit de pe la 7-8 ani !!! :lol: :lol:...si-l tot gasesc de atunci... Cred ca mai am de invatat, dar nu in felul asta, nimeni nu vrea sa invete in stilul asta!!

Poate trec sa bem o bere, sa mai invat ceva, sa socializam, mai ales ca n-am scule si trebuie sa-mi iau ca a inceput sezonul si nu-mi e bine deloc!!

Fir intins la Darvari, voi trece pe acolo si nu ma ascund, nu e stilul meu!!!

Respect,

cp

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”