PORUMB

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

Nu ma pot abtine si iata parerea mea:
Il cunosc personal pe dl.Cornel Serbu si tin sa precizez ca este un om cum nu sunt multi,un om care nu se lauda asa cum vad ca scrieti dvs. domnule Cristian.In plus stiu ca dl. Cornel a muncit foarte mult in toamna la Darvari pt. a obtine acel loc 1,loc meritat pe deplin pt. efortul depus de dansul si de partenerul dumnealui.Deci nu cred ca are rost sa luati la misto rezultatul acestui om atat timp cat dvs. nu ati participat niciodata la un concurs sa vedeti ce inseamna sa pescuiesti 4-5 zile in conditii atmosferice mai mult sau mai putin placute,cu o presiune pe care dvs. nu aveti cum sa o simtiti cand mergeti sa pescuiti de placere.Deci cred ca ar trebui sa va ganditi de 2 ori inainte sa aruncati cu noroi in cineva chiar daca rezultatele obtinute au fost la o competitie "putin mediatizata" sau la o simpla "ciortaniada"(nu este cazul aici).

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ cp

E ultima data cand iti raspund, fiindca pe langa impertinenta, vad ca acum afisezi si magarie...Cred ca tu ai probleme cu ortografia, dar poate cu animalutele de companie se vorbeste altfel...n-am de unde sa stiu. Si acum punctual: 1. Vad ca diferenta de varsta dintre noi este de 20 de ani (fiule) de unde si magaria de a-mi vorbi pe tonul asta. 2. Inteleg ca nu participi la concursuri si atunci nu vad de ce-ti dai atata importanta, stai baiete in banca ta si-n loc sa vorbesti cu mine in contrdictoriu despre balti si pescuitul crapulu, ia doar aminte! Pana una alta se pare ca nu prea contezi... 3. Am intr-adevar degetele butucanoase, dar ma descurc, mai ales in a-ti arata tie numai mijlociul si acela ridicat in sus! 4. Esti pe dracu' doctor... asta sa i-o spui unuia de seama ta! Eu sunt totusi economist si am si diploma si scriu si corect, iar de tine vor rade cei ce citesc postarile cu atentie. 5. Punct final... mai las-ma-n durerea me si vazi-ti de treburile tale, iar la club ai face mai bine sa nu vii...nu vand scule de pesuit la "minori" (in ale pescuitului) si nici bauturi alcoolice la "minori" (in ale bunei cuvinte)
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

@cornelserbu

OK, mea culpa fata de tine, dar diferenta de 20 de ani nu justifica mojicia chiar de la un campion! Din contra! Ar trebui sa fii un exemplu! Daca nu vrei sa mai raspunzi nu mai posta in acest topic! Asta e un forum in care fiecare isi da cu parerea, cum am facut si eu si exista alte feluri de a-i atrage atentia cand bate campii si nu modul in care ai facut-o tu!!

""Cu cat cunosti mai bine oamenii, cu atat iubesti mai mult animalele!!!!""

@BogdanD

Ne cunoastem, dar de ce te bagi??!! Se pare ca D-l Serbu sustine singur o discutie!

cp

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

cp scrie: @BogdanD

Ne cunoastem, dar de ce te bagi??!!
Sincer nu stiu de unde ne cunoastem sau nu mai imi amintesc eu...
Iata si raspunsul la intrebarea dvs.:
cp scrie: Asta e un forum in care fiecare isi da cu parerea, cum am facut si eu......

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Doctore - imi dau si eu cu parerea si sa mor daca inteleg cum ai ajuns sa fii in conflict cu Cornel Serbu . Omul asta nu e in stare sa te jigneasca nici daca vrea , asa e de cumsecade. Ma rog , nu ma bag ca sunteti baieti mari .

vio
Mesaje: 104
Membru din: Lun Ian 10, 2005 16:37

Mesaj de vio »

cp scrie: Ne cunoastem, dar de ce te bagi??!! Se pare ca D-l Serbu sustine singur o discutie!

cp
Na , ca nu mai e singur ...!

Mai moale cu ......... :evil: :evil: :evil:
Chiar daca nu ne cunoastem !!!
Dl. doctor ?!
Viorel Rizea
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

:lol: pe forumul asta fiecare se caerta pe unde apuca.... :lol: uite acum la marele bazar????
vladut, propun sa deschizi o rubrica noua ....la usa cortului sau cum vrei tu....unde sa fie mutate toate certurile...pt ca cine nu e interesat de polemica nu are decat sa nu deschida "certurile".. :D
haideti ca a venit vremea sa mai lasam calculatorul mai usor si sa iesim "la aer".. :lol: :lol:
cat despre cearta voastra ...amandoi ati exagerat..umul putin cam agresiv celalalt cam arogant...ma rog asta se vede de pe teren neutru.. :lol: :lol:

Avatar utilizator
cp
Mesaje: 270
Membru din: Joi Mar 10, 2005 21:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cp »

@ BogdanD

Mai gandeste-te!! Daca ai memorie de crap??!!!
Si daca vrei nu ne mai cunoastem!!! Si ia exemplu de la Dl Val Pangica!!!

@ Val Pangica

OK! Dl Serbu a inceput intepaturile si nu ne-am mai oprit !! Eu nu cedez din fire!!! Si am mai fost acuzat ca ma ascund dupa concurs!!!... ca poate mi-o fi frica!!! Uite ca nu-mi place sa ma ascund!!!! Vin la concurs sa vad si ca sa invat, poate!!

@vio

Da cu cine e??? Mai gandeste-te!! Nu de mult Dl Dr Ionescu Victor ti-a pus undita in mana!!!! Si te-a invatat sa pescuiesti!!!

@ florin plesu

Ai dreptate ca ne-am cam intins!!! Intotdeauna unul va fi mai agresiv si celalt va fi mai arogant !!! Mai ales cand vorbim de doua caractere puternice!!! Oricum laudabila intentia cu forumul "usa cortului" !!

Sorry mate!!! This is the way you can learn something here on the romanian carp forums!!!! I am also writing on the carp.com and I have never got such replies to my inquiries!!!
Thanks God for that at least untill now !!! Then I will see!!!

Pace voua ca a inceput sezonul!!!! Si fir intins!!!

cp

Bogdan D.

Mesaj de Bogdan D. »

Uite unde erau expertii in carpfishing si eu nu stiam... :cry:

vio
Mesaje: 104
Membru din: Lun Ian 10, 2005 16:37

Mesaj de vio »

cp scrie:
@vio

Da cu cine e??? Mai gandeste-te!! Nu de mult Dl Dr Ionescu Victor ti-a pus undita in mana!!!! Si te-a invatat sa pescuiesti!!!
Parerea ta.....
Am invatat sa pescuiesc de la bunicul meu la undita , iar la crap am invatat de la Senzor , plus ce am am furat de pe ici pe colo !

Dl Ionescu Victor e un mare domn nu vad cu ai ajuns tu sa-l cunosti si mai ales de unde ma cunosti pe mine , sfatul meu :
LASA-NEEEEEEEEEEEEEE .
Viorel Rizea
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”