razboiul clonelor ???

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: razboiul clonelor ???

Mesaj de petre iulian »

Vladut Mateianu scrie:daca tot este sa facem publice ip-urile, iata :

Petre Iulian este MIRON , iar Prietenila este tot el ! Si ce daca ? :roll:
------------------


Vladut vezi ca multi nu stiu de gluma .....deja suna telefonul :lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: razboiul clonelor ???

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
vreau sa ma lepad de satana! :D :D :D
''OITA RATACITA ''vrea sa revina pe ''DRUMUL CEL BUN '' :lol: :lol: :lol:
Spovedeste-te fiule ........spovedeste-te .... ca sa i-ti fie iertate pacatele :lol: :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: razboiul clonelor ???

Mesaj de marin laurentiu »

[quote="

paranteza.
in ultima vreme membrii pelicani s-au antrenat la hobaia. "va rog sa nu-i spuneti d-lui oana ca am fost aici", l-au rugat aproape toti pe rosioru.[/quote]

daca sareai peste paranteza asta, mare...caracter ramaneai...
despre ce ai tu de impartit cu victor oana chiar ma doare in varful de la bashcheti, dar cu baietii ce ai? cu ce-ti mai stau in gat si membrii Pelicanul? chiar crezi ca toti au caractere de kkt si nimeni n-are "coaie" sa-i spuna in fata ce gandeste?
afla de la mine si tu si ceilalti care tot baga "fitile" de genul asta,ca atat oana cat si toti membrii pelicanul implicati in calificari stiu exact cine a pescuit pe hobaia ,cand ,unde si cu ce tip de nada si bineinteles cu ce rezultate...si nu de la ...rosioru :wink:
ca o mai fi si vreo pi_da'n c.u.r care nu stie sigur daca are sau nu ...coaie asta e alta problema...deja asta e un "post" nelipsit din organigrama niciunui club,asociatie,institutie,etc... :wink:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Re: razboiul clonelor ???

Mesaj de Zambaccian »

Foarte corect Laurentiu, nici mie nu mi-a placut stramba bagata de Andrei.
Dl. Rosioru a fost o gazda excelenta si cu siguranta ca-i vom mai calca pragul. Cu dansul si cu numerosi alti pescari din alte grupari sportive avem relatii cat se poate de normale, nu-i asa Vladut?
Mai mergem si pe alte balti si mai si prindem, mai mergem si in Delta, pe la munte cateodata, mai dam si la un scobar, la un clenutz...Dar va rog sa nu-i spuneti D-lui Oana!!!
Pe cei din Pelicanul ne intereseaza pescuitul nu polemica, dar n-as vrea sa ni se creeze pe forumuri o falsa imagine de inregimentati. Ar fi o imensa nedreptate fata de oamenii de mare caracter din Pelicanul. RESPECT baietzi!

Madalin Olariu (ala mare, blond, de respira greu, cu pantaloni verzi ruptzi in genunchiul stang).

PS: Dl. Rosioru, pentru Hobaia am pregatit un wisky de exceptie, dar nu stiu daca regulamentul permite vizitatori in stand :D :D
Essential fishing tackle: Jura, Bushmills, Glenmorangie

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: razboiul clonelor ???

Mesaj de andrei vladeanu »

marin laurentiu scrie:[quote="

paranteza.
in ultima vreme membrii pelicani s-au antrenat la hobaia. "va rog sa nu-i spuneti d-lui oana ca am fost aici", l-au rugat aproape toti pe rosioru.
daca sareai peste paranteza asta, mare...caracter ramaneai...
despre ce ai tu de impartit cu victor oana chiar ma doare in varful de la bashcheti, dar cu baietii ce ai? cu ce-ti mai stau in gat si membrii Pelicanul? chiar crezi ca toti au caractere de kkt si nimeni n-are "coaie" sa-i spuna in fata ce gandeste?
afla de la mine si tu si ceilalti care tot baga "fitile" de genul asta,ca atat oana cat si toti membrii pelicanul implicati in calificari stiu exact cine a pescuit pe hobaia ,cand ,unde si cu ce tip de nada si bineinteles cu ce rezultate...si nu de la ...rosioru :wink:
ca o mai fi si vreo pi_da'n c.u.r care nu stie sigur daca are sau nu ...coaie asta e alta problema...deja asta e un "post" nelipsit din organigrama niciunui club,asociatie,institutie,etc... :wink:[/quote]

imi cer scuze, nu am vrut sa bag niciun fitil. pe cuvant de onoare.
iar prezumtia ca mi-ar sta in gat membrii pelicanul este absolut gresita. probabil ca rosioru v-a spus parerea mea.
insa la intrebarea ta "crezi ca nimeni n-are coaie sa-i spuna in fata ce gandeste?", raspunsul meu este:
DA, asa cred.
iar acest lucru a adancit paranoia in mintea lui...
:(
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: razboiul clonelor ???

Mesaj de andrei vladeanu »

s-ar putea, insa, sa ma insel, iar voi, baietii din club, sa nu aveti o atitudine duplicitara in ceea ce-l priveste.
in cazul asta e mai grav. macar lui ceausescu ii spuneau toti apropiatii cat de mare conducator e, cat de bun carmaci, etc. :D :D

lasand gluma la o parte, eu vreau sa urez la toti membrii pelicanul fir intins la CN si sa va garantez ca veti fi tratati, din toate punctele de vedere, la fel ca ceilalti concurenti!
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: razboiul clonelor ???

Mesaj de cornel rosioru »

Zambaccian scrie:Madalin Olariu (ala mare, blond, de respira greu, cu pantaloni verzi ruptzi in genunchiul stang)
.........................................................................................................................................................

PS: Dl. Rosioru, pentru Hobaia am pregatit un wisky de exceptie, dar nu stiu daca regulamentul permite vizitatori in stand :D :D
La concurs nu putem bea un wisky pt. ca nu ne permite regulamentul.
Dar oricind ne putem vedea pe Hobaia. Ba chiar mi-ar face o deosebita placere sa facem o partida impreuna si sa stam la un wisky si o bere.

Nici eu nu cred ca Andrei are ceva cu membrii pelicanu.
Avem un respect deosebit fata de voi. Contrele cu Victor nu au nici o legatura cu pescarii.

De altfel in toate cluburile sunt oameni deosebiti. Intre conducatori mai sunt orgolii, asta nu inseamna ca are cineva ceva cu membrii clubului.
Si e firesc sa fie asa, alfel nu ar exista concurenta. Ce ma deranjeaza pe mine, e faptul ca rivalitatile astea se manifesta si in afara concursului.
Se marge prea mult pe principiul sa moara si capra vecinului.

In rest respect fata de toti pescarii de competitie si fir intins la calificari. Sa dea Domnul ca anul acesta sa aducem cu noul lot ce nu am reusit noi ca si concurenti, AURUL MONDIAL.

PS Il putem invita si pe Andrei la un wisky, ca-i place mult. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: razboiul clonelor ???

Mesaj de andrei vladeanu »

imi place whiskyul ca la copii pokemonu! :D :D :D

sper ca nu v-ati suparat pe mine. eu va inteleg perfect si stiu ca din cauza bunului simt si al diferentei de varsta
nu va apucati sa-l contraziceti pe zurliu. :D :D

paranteza. aveam niste clienti care ne rugau sa le punem nada in alte amabalaje cand plecau la darvari pt ca
"iar face nebunu atmosfera" :D :D :D pe cuvant de onoare.

deci eu stiu situatia insa incercam sa explic cum iau nastere asemenea personaje.

iar ca sa va dau inca o dovada a respectului pe care il port membrilor pelicanul, promit sa vorbesc
cu maestrul rosioru iar inscrierea in APCR a membrilor pelicanul sa se faca fara taxa suplimentara pe care asociatia o
percepe noilor veniti!
:D :D :D :D
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: razboiul clonelor ???

Mesaj de oanavictor »

cornel rosioru scrie:
Zambaccian scrie:Madalin Olariu (ala mare, blond, de respira greu, cu pantaloni verzi ruptzi in genunchiul stang)
.........................................................................................................................................................

PS: Dl. Rosioru, pentru Hobaia am pregatit un wisky de exceptie, dar nu stiu daca regulamentul permite vizitatori in stand :D :D
Madalin ,sa stii ca m-am suparat foarte tare pe tine :lol: :lol: :lol: pe mine nu m-ai invitat niciodata la bautura :lol: :lol: :lol: :lol:


Dar oricind ne putem vedea pe Hobaia. Ba chiar mi-ar face o deosebita placere sa facem o partida impreuna
@Rosioru

Poate asa mai inveti si tu sa pescuiesti :!: :? :?
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: razboiul clonelor ???

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
iar ca sa va dau inca o dovada a respectului pe care il port membrilor pelicanul, promit sa vorbesc
cu maestrul rosioru iar inscrierea in APCR a membrilor pelicanul sa se faca fara taxa suplimentara pe care asociatia o
percepe noilor veniti!
:D :D :D :D
1 Tentativa de puci nereusita :x
2 Sunt liberi sa plece oriunde si oricand doresc ''dar pe avantaje materiale foarte mari ''pentru ca au valoare :!: :!: Astept oferte materiale concrete ,pentru transferuri :!:
3 La carp-zone a-ti reusit dezbinarea ................mai incercati :idea: :idea:
4 Va veni timpul cand prin absorbtie Clubul Pelicanul va inghiti apcr [ASOCIATIA PRIETENILOR LUI CORNEL ROSIORU] :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :idea: :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”