Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
loco
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 04, 2010 20:02

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de loco »

sunt curios daca-si va baga Nea Popeye nasul si pe la competitiile private...poate o sa zica ca sunt ilegale 8) :evil:

"Vine politia / Imi ia toata marfa" ...si asa ne trezim cu mascatii pe balta :lol: :lol: :lol:

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Stefan Popescu »

Marian Constantin scrie:
Stefan Popescu scrie: Nu am primit la sediul federației nici o solicitare de afiliere.
!
si nu iti spui intrebarea ... de ce nu s-a afiliat nici un club ?
Pentru că tu nu ai CIS la club și nu poți solicita afilierea. Altfel, demult făceai sluj pe aici. Și îți permiți să vorbești în numele altora, ca să te afli în treabă.
Cineva a spus o chestie interesantă cu privire la responsabilii de situația creată. Astept și eu cu interes să văd cine își va pune primul cenușa pe cap.

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de nit_matias »

loco scrie:sunt curios daca-si va baga Nea Popeye nasul si pe la competitiile private...poate o sa zica ca sunt ilegale 8) :evil:

"Vine politia / Imi ia toata marfa" ...si asa ne trezim cu mascatii pe balta :lol: :lol: :lol:
Ar fi in stare.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Stefan Popescu »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Art. 87
Incalcarea dispozitiilor prezentei legi atrage raspunderea disciplinara, materiala, civila, contraventionala sau penala, dupa caz.

Art. 88
Constituie contraventie urmatoarele fapte, daca nu sunt savarsite in astfel de conditii incat, potrivit legii penale, sa fie considerate infractiuni:
...............................................................................
e) organizarea manifestarilor sportive fara a asigura conditiile prevazute prin regulamentul federatiei sportive nationale respective;
Ce zici?

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de nit_matias »

Stefane esti un fel de nu ar mai fi. Daca nu ai pescari peste ce o sa faci tu campionat national si pe cine trimiti la mondiale? Singura fericire e ca ai stricat joaca in Romania, iar datorita tie Romania deja a pierdut. Bravo esti un om care nu face nimic decat sa distruga, iar ce face e de pomana.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Stefan Popescu »

nit_matias scrie:Stefane esti un fel de nu ar mai fi. Daca nu ai pescari peste ce o sa faci tu campionat national si pe cine trimiti la mondiale? Singura fericire e ca ai stricat joaca in Romania, iar datorita tie Romania deja a pierdut. Bravo esti un om care nu face nimic decat sa distruga, iar ce face e de pomana.
Tu consideri că anumite specimene care se produc pe aici sunt pescari? Dacă dorești să vezi pescari sportivi autentici, urmărește competițiile oficiale organizate de federație începând de anul viitor.
Și eu pot să spun despre mine că sunt cineva. Dar nu mă v-a crede nimeni. Așa și cu băieții ăștia. Toți cred că s-au născut pescari și cred că pescuitul sportiv începe și se termină cu ei. Cineva trebuia să-i trezească și să-i pună cu picioarele pe pământ.

PS Eu nu am stricat nimic. Incerc să repar ce s-a stricat în 23 de ani. Sau mai bine zis să fac ce nu s-a făcut în 23 de ani. Și cred că am reușit.
Ultima oară modificat Joi Dec 05, 2013 14:38 de către Stefan Popescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Claudiu Garlea »

Se duce la nea Nae la carciuma si aduna de 10 loturi :lol: :lol:

ady10
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iul 01, 2013 15:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de ady10 »

Domnilor, suntem de toata jena..
Dpmdv nu mai conteaza cine, ce a zis si cine, ce a facut ci mai degraba unde s-a ajuns.
Aceasta oportunitate pierduta este dovada suprema a impotentei unui sistem gandit si condus la colt de strada!!
Toata lumea este vinovata!!! Popescu, care este principalul vinovat ptr pierdera acestei sanse avand ca motivatie doar dorinta de ademonstra cine este jupanul, dar si "opozitia" ptr. lipsa unei mobilizari clare..

Pacat..
Nimic nu mai functioneaza corect in tara asta...si este vina noastra, a tuturor..
O viata avem..

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de nit_matias »

Stefan Popescu scrie:
nit_matias scrie:Stefane esti un fel de nu ar mai fi. Daca nu ai pescari peste ce o sa faci tu campionat national si pe cine trimiti la mondiale? Singura fericire e ca ai stricat joaca in Romania, iar datorita tie Romania deja a pierdut. Bravo esti un om care nu face nimic decat sa distruga, iar ce face e de pomana.
Tu consideri că anumite specimene care se produc pe aici sunt pescari? Dacă dorești să vezi pescari sportivi autentici, urmărește competițiile oficiale organizate de federație începând de anul viitor.
Și eu pot să spun despre mine că sunt cineva. Dar nu mă v-a crede nimeni. Așa și cu băieții ăștia. Toți cred că s-au născut pescari și cred că pescuitul sportiv începe și se termină cu ei. Cineva trebuia să-i trezească și să-i pună cu picioarele pe pământ.

PS Eu nu am stricat nimic. Incerc să repar ce s-a stricat în 23 de ani. Sau mai bine zis să fac ce nu s-a făcut în 23 de ani. Și cred că am reușit.
Daca acesti asazisi pescari au castigat un Campionat Mondial, inseamna ca dintre toate tarile alea care erau, ai nostri au fost cel mai bine pregatiti. Iti zic, daca vei reusi la anul sa castigi CM cu lotul ales de tine ai tot respectul, dar daca nu lotul respetiv iese mai jos de locul 5 iti dai demisia?
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Marian Constantin »

Stefan Popescu scrie:
Marian Constantin scrie:
Stefan Popescu scrie: Nu am primit la sediul federației nici o solicitare de afiliere.
!
si nu iti spui intrebarea ... de ce nu s-a afiliat nici un club ?
Pentru că tu nu ai CIS la club și nu poți solicita afilierea. Altfel, demult făceai sluj pe aici. Și îți permiți să vorbești în numele altora, ca să te afli în treabă.
Cineva a spus o chestie interesantă cu privire la responsabilii de situația creată. Astept și eu cu interes să văd cine își va pune primul cenușa pe cap.
Nu am avut nevoie de CIS ca sa particip la Campionatele Nationale ...

Nu voi adera la federatie atata timp cat esti la conducere , cu toate ca federatia ar trebui sa fie a noastra a pescarilor , nu a unui oportunist flamand ....

Vorbesc in numele meu ca un simplu pescar , care vad ca ai reusit sa distrugi pescuitul de competitie ...

tu esti principalul vinovat de situatia creata de a pierde Romania organizarea Campionatului Mondial in 2014, care sigur ne aducea aurul mondial si implicit o clasare a Romaniei in primele natiuni din lume ....

SA ITI FIE RUSINE CA MAI AI CURAJUL SA POSTEZI ABERATII PE ACEST FORUM !!!!!!!
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”