Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Vali Vesa »

Val scrie:@RSC

am ajuns sa imi fie dor de tine )))))

Auzi Durante asta .... este secretar general al FIPS si unii dintre noi o stim bine de ceva vreme ... mana dreapta a lui Matteolii . Ia fi atent aici ce mica e lumea noastra .... a ta stiu ca e LARGAAAAAAAAAA cat permite tigarea cu ierburi ....

Hi Val. How are you doing? I hear from one of the Italian team members that the Championships are still comming to Romania. Do you know if it is true? We would like to start booking accomodation and plane flights as the SA Rand vs the Euro is bad at the moment. Please advise. Gilbert Foxcroft ... RSA

Totusi te prefer fata de altii care imi dau sute de mesaje private si ma iau de la mortii mamii pina ai lui tata .... Niste tarani .... Dinu Sararu ..
Na, ca unii din Sud Africa au auzit cate ceva de Raduta Lake...
Oare o fi adevarat ??? Nu cred, cred ca sunt doar zvonuri...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Val »

Vali Vesa scrie:
Val scrie:@RSC

am ajuns sa imi fie dor de tine )))))

Auzi Durante asta .... este secretar general al FIPS si unii dintre noi o stim bine de ceva vreme ... mana dreapta a lui Matteolii . Ia fi atent aici ce mica e lumea noastra .... a ta stiu ca e LARGAAAAAAAAAA cat permite tigarea cu ierburi ....

Hi Val. How are you doing? I hear from one of the Italian team members that the Championships are still comming to Romania. Do you know if it is true? We would like to start booking accomodation and plane flights as the SA Rand vs the Euro is bad at the moment. Please advise. Gilbert Foxcroft ... RSA

Totusi te prefer fata de altii care imi dau sute de mesaje private si ma iau de la mortii mamii pina ai lui tata .... Niste tarani .... Dinu Sararu ..
Na, ca unii din Sud Africa au auzit cate ceva de Raduta Lake...
Oare o fi adevarat ??? Nu cred, cred ca sunt doar zvonuri...
Esti cam argatzos comandante de la o vreme . Nu e adevarat nimic .... ramai in lumea ta , ca e bine . Te superi ca te-au pus sa faci club , te superi ca la AGVPS ai participat asa cum ti-ai facut rost de bani , te cam superi pe oricine .... Ceva concret in afara sa cedezi clubul , este pe agenda ta ? Nu de alta , dar emotii avem cu totii .... si mai sunt si altii care au fost manageri la CM si au un singur titlu si care s-au zbatut de vreo 10 ani sa faca ceva si si-au luat-o de la unii si altii , care acum ridica din umeri .... samd , samd .... Hai sa nu ne victimizam .... ci doar sa ne asumam si bune si rele ... Ca pina la urma , cu scuzele de rigoare , nu incepe si nici nu se termina pescuitul cu Ovidius si nici cu Nexgen ... 2 echipe campioane nationale si participante la CM

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Vali Vesa »

Val,

Artagos vad ca esti tu. De la o vreme, e adevarat...

Pai vrei sa-ti fac un print screen cu mesajul sa-l postez aici? Cu ce-am gresit??? Am intrebat si am spus si eu ca nu cred ca poate sa fie adevarat. Adica sa se face o intelegere pentru CM pe Corbu si sa se tina pe Raduta... Clar nu, doar vorbim cu oameni de cuvant care nu se sucesc pe drum...

Dar daca vrei, poti sa-ti dovedesc, chiar daca nu cred ca are rost. Intrebarea este adevarata.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Val »

Draga Vali ,

vin cu noutati ...capitan al RSA nu mai este Andries Maare ( Donald istorie , Du Preez istorie , etc ) Capitan este Philip Burger ( prietenul lui Adi Zarguzon ... ))) , care deja vrea sa cumpere bilete pentru Corbu la antrenament ... asta cu Sarulestiul stiu ca vine din trecut , dar nu are nimic cu actualitatea de azi .
Eu nu sunt artagos ... , ma bucur doara vine CM aici si imi vad o parte din prieteni , dar mi-as dori odata pentru totdeauna ca aia care ne vedem ...si ne respectam ...sa vorbim ca oamenii si nu ca niste clone ....

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Vali Vesa »

Val scrie: ...Ceva concret in afara sa cedezi clubul , este pe agenda ta ?...
Chiar nu inteleg. Te-am intrebat ceva de Nexgen? Si ce fac eu cu clubul e problema mea si a baietilor. Sa nu crezi ca cer sau astept sfaturi de la cineva. Si nici nu ma dau victim, este SIMPLU, problema mea.

O sa-ti trimit print screen-ul pe email ca s anu mai ai dubii

O seara buna
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Val »

Si tie ! Cu drag ,

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de RSC »

Val scrie:......
Hi Val. How are you doing? I hear from one of the Italian team members that the Championships are still comming to Romania. Do you know if it is true? We would like to start booking accomodation and plane flights as the SA Rand vs the Euro is bad at the moment. Please advise. Gilbert Foxcrot........
O sa-i scriu lui Gilbert sa-l intreb daca nu cumva are nevoie de niste lectii de limba engleza pentru ca, dupa cum se vede, textul de mai sus este plin de greseli, cu toate ca engleza pentru el e "NATIVE language"...dar nu stiiu cum se face ca scrie ca un romanash care are habar, dar n-are profunzime... :wink:
"Keep it simple!"

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Val »

RSC scrie:
Val scrie:......
Hi Val. How are you doing? I hear from one of the Italian team members that the Championships are still comming to Romania. Do you know if it is true? We would like to start booking accomodation and plane flights as the SA Rand vs the Euro is bad at the moment. Please advise. Gilbert Foxcrot........
O sa-i scriu lui Gilbert sa-l intreb daca nu cumva are nevoie de niste lectii de limba engleza pentru ca, dupa cum se vede, textul de mai sus este plin de greseli, cu toate ca engleza pentru el e "NATIVE language"...dar nu stiiu cum se face ca scrie ca un romanash care are habar, dar n-are profunzime... :wink:
Pai cauta-l pe facebook si scrie ce draci mai ai tu prin cap .... vezi ca e si Andy Maker pe acolo si Mitch Smith ... zi-le si astora ca folosesc excesiv cuvintul mate ... Gilbert Foxcroft e pescar ( iar limba lui nativa nu este engleza .... daca tot esti din Olanda ar trebui sa sti diferenta dintre afrikaans si amestecul de engleza - olandeza vorbit de albii de acolo ( buri ) ) , de vreo 4 ori campion mondial si zau ca nu a avut timp de cafenele ca tine sa scrie heard in loc de hear .... , samd .... Dar ma rog , in lumea asta merge si esperanto .... daca nu vorbesti cu un englez de mama ... Dar de unde dracu sa sti tu chestia asta ..ai creierii cinepa !

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de RSC »

Val scrie:
RSC scrie:
Val scrie:......
Hi Val. How are you doing? I hear from one of the Italian team members that the Championships are still comming to Romania. Do you know if it is true? We would like to start booking accomodation and plane flights as the SA Rand vs the Euro is bad at the moment. Please advise. Gilbert Foxcrot........
O sa-i scriu lui Gilbert sa-l intreb daca nu cumva are nevoie de niste lectii de limba engleza pentru ca, dupa cum se vede, textul de mai sus este plin de greseli, cu toate ca engleza pentru el e "NATIVE language"...dar nu stiiu cum se face ca scrie ca un romanash care are habar, dar n-are profunzime... :wink:
Pai cauta-l pe facebook si scrie ce draci mai ai tu prin cap .... vezi ca e si Andy Maker pe acolo si Mitch Smith ... zi-le si astora ca folosesc excesiv cuvintul mate ... Gilbert Foxcroft e pescar ( iar limba lui nativa nu este engleza .... daca tot esti din Olanda ar trebui sa sti diferenta dintre afrikaans si amestecul de engleza - olandeza vorbit de albii de acolo ( buri ) ) , de vreo 4 ori campion mondial si zau ca nu a avut timp de cafenele ca tine sa scrie heard in loc de hear .... , samd .... Dar ma rog , in lumea asta merge si esperanto .... daca nu vorbesti cu un englez de mama ... Dar de unde dracu sa sti tu chestia asta ..ai creierii cinepa !
Am stat in Cape Town 4 luni...asa ca abureste pe altii cu lectii despre RSA...Cand mai pui in gura unor vorbitori de engleza ineptii d-ale tale, macar roaga pe altcineva sa-ti traduca textul...O persoana care vorbeste engleza ca GF, nu poate sa scrie asa, ca tine :lol: .
"Keep it simple!"

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Anulare CM 2014 din Romania !!!!!!!!!!!

Mesaj de Val »

@RSC

ai stat .... pe la negri prin Cape Town pesemne ... .
Nu am vorbit de mult cu un om asa ... care neaga orice .....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”