CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
cel.mai.tare
Mesaje: 7
Membru din: Joi Oct 18, 2012 17:26

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de cel.mai.tare »

cel mai bun scrie:PAI ACUM TE-AI HOTARAT NENE SA NE LASI ? ACUM CAND AM APARUT IO CARE SUNT MULT MAI BUN CA TINE ? IO ZIC SA TE MAI GANDESTI !
fratzica.....io sunt mai tare decat tine...
PARTENERUL LUI cel mai bun

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de RSC »

Val scrie:Nu mai puneti atita suflet . Se mai scuza si ei pe acasa . Au venit total nepregati si intr-o discutie cu Jan si Andy , trecuta mult de 2.00 AM , am stabilit ca 2012 nu e un an bun pentru ei . Restul este justificare pentru sponsori si nu cred ca au ceva cu Romania sau cu balta Corbu . La discutia respectiva am fost insotit de Alex Matea si s-a petrecut in lobby-ul hotelului Central din Mamaia , dupa 30 ore de la inceputul concursului . Daca cineva poate posta pe acolo , mentionati momentul , isi vor aduce cu siguranta aminte .
Nici nu ma asteptam sa fie altcineva "trompeta" :oops: ...si uite asa, de la Pangica V a aflat toata lumea craparilor ca in Romania "se aranjeaza" lacurile...cateodata cu bile solubile, cateodata cu "magiun"...dar cu un numitor comun: ghici care-i ala?
"Keep it simple!"

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Val »

Fara emotii pot spune ca trompeta e ............... !
Si , nu , nu e vina vina mea ca ai o nevasta nasoala , ca stai cu soacrii , ca nu iti ajung banii de la leafa la leafa , ca Mos Craciun iti aduce numai o ciocolata , samd , samd in general toate cele rele care ti se intimpla sau pe care tu le percepi ca atare , NU mi se datoreaza . Nici nu te cunosc ....mai bine pentru tine !!!
Sictir !

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Genes Florin »

Val scrie:Fara emotii pot spune ca trompeta e .................. !
Si , nu , nu e vina vina mea ca ai o nevasta nasoala , ca stai cu soacrii , ca nu iti ajung banii de la leafa la leafa , ca Mos Craciun iti aduce numai o ciocolata , samd , samd in general toate cele rele care ti se intimpla sau pe care tu le percepi ca atare , NU mi se datoreaza . Nici nu te cunosc ....mai bine pentru tine !!!
Sictir !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Balta Puiesti

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de RSC »

@Val Pangica

Trebuie sa-ti spun ca te admir pentru ca nu multi oameni pot concentra prostia in stare atat de pura asa cum o faci tu.
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Cristi Chiritoi
Mesaje: 383
Membru din: Lun Apr 23, 2012 11:15
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Cristi Chiritoi »

De la o competitie mondiala am ajuns la Caragiale. Cata sursa de inspiratie ar gasi pe forum...dar cred ca s-ar si jena de limbaj...

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Val »

RSC scrie:@Val Pangica

Trebuie sa-ti spun ca te admir pentru ca nu multi oameni pot concentra prostia in stare atat de pura asa cum o faci tu.
Parafrindu-l pe Creanga , stiu ca sunt prost , dar cind ma uit in jur prind curaj . Iar in acesta speta , pentru mine esti mai bun decit Red Bull .

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de RSC »

Val scrie:
RSC scrie:@Val Pangica

Trebuie sa-ti spun ca te admir pentru ca nu multi oameni pot concentra prostia in stare atat de pura asa cum o faci tu.
Parafrindu-l pe Creanga , stiu ca sunt prost , dar cind ma uit in jur prind curaj . Iar in acesta speta , pentru mine esti mai bun decit Red Bull .
Te dai intelectual pomenindu-l pe Creanga... dar prin lipsa de bun simt si de modestie, prin tupeu si nesimtire iti arati adevarata fata...de mitocan...cu staif.
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de gabi1 »

Pangica este meticulos il pomeneste pe Caragiale in fiecare an in data de 9 iunie. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Val »

Din pacate Maestrul s-a prapadit pe la Berlin.
Si din aceasta cauza nu suport parvenitii plecati in tara , care isi gasesc o paine de rahat , plina de lokum , pe acolo pe unde muncesc ei si care doar pentru ca locuiesc la parter , 6 persoane in 2 camere , intr-o suburbie a unui oras mediu din UE , isi dau cu parerea despre romani , la modul general , cu o aroganta pe careo vad ridicata la nivel de educatie civica prin tarile lor - vezi cazul Olanda si Schengen .....
Am o experienta in familie cu o verisoara a sotiei , care nu mai suporta tara .... scuipam pe strada si ....nu reciclam hartia igienica ....
Daca i-ai pune aici in tara sa faca ce fac pe acolo cu zambet pe fata , te dau in judecata . Dar asa stie romanul , c..tul e mai dulce in strainatate si il maninca mai usor .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”