CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Chiritoi
Mesaje: 383
Membru din: Lun Apr 23, 2012 11:15
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Cristi Chiritoi »

De la o competitie mondiala am ajuns la Caragiale. Cata sursa de inspiratie ar gasi pe forum...dar cred ca s-ar si jena de limbaj...

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Val »

RSC scrie:@Val Pangica

Trebuie sa-ti spun ca te admir pentru ca nu multi oameni pot concentra prostia in stare atat de pura asa cum o faci tu.
Parafrindu-l pe Creanga , stiu ca sunt prost , dar cind ma uit in jur prind curaj . Iar in acesta speta , pentru mine esti mai bun decit Red Bull .

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de RSC »

Val scrie:
RSC scrie:@Val Pangica

Trebuie sa-ti spun ca te admir pentru ca nu multi oameni pot concentra prostia in stare atat de pura asa cum o faci tu.
Parafrindu-l pe Creanga , stiu ca sunt prost , dar cind ma uit in jur prind curaj . Iar in acesta speta , pentru mine esti mai bun decit Red Bull .
Te dai intelectual pomenindu-l pe Creanga... dar prin lipsa de bun simt si de modestie, prin tupeu si nesimtire iti arati adevarata fata...de mitocan...cu staif.
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de gabi1 »

Pangica este meticulos il pomeneste pe Caragiale in fiecare an in data de 9 iunie. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Val »

Din pacate Maestrul s-a prapadit pe la Berlin.
Si din aceasta cauza nu suport parvenitii plecati in tara , care isi gasesc o paine de rahat , plina de lokum , pe acolo pe unde muncesc ei si care doar pentru ca locuiesc la parter , 6 persoane in 2 camere , intr-o suburbie a unui oras mediu din UE , isi dau cu parerea despre romani , la modul general , cu o aroganta pe careo vad ridicata la nivel de educatie civica prin tarile lor - vezi cazul Olanda si Schengen .....
Am o experienta in familie cu o verisoara a sotiei , care nu mai suporta tara .... scuipam pe strada si ....nu reciclam hartia igienica ....
Daca i-ai pune aici in tara sa faca ce fac pe acolo cu zambet pe fata , te dau in judecata . Dar asa stie romanul , c..tul e mai dulce in strainatate si il maninca mai usor .

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de gabi1 »

[quote="Val"]Din pacate Maestrul s-a prapadit pe la Berlin.

Atunci cand il mai pomenesti pe Creanga te sfatuiesc sa o faci crestineste pe 31 decembrie, sa fie cu temei. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de RSC »

Ma citez :D :
RSC scrie:Eh, te inteleg, esti suparat rau, ce mai!?
Dar sa stii ca baiatul ala din Olanda a fost project managerul si ulterior directorul primului centru logistic din Romania (Kamino-Frans Maas, intre "97 si 2000), apoi ............si acum lucreaza in consultanta...si da, are o gramada de timp liber pe care vrea sa-l investeasca in pescuit si activitati conexe acestuia.
Ca sa-ti mearga mai bine Absolut-a :D , are casa lui proprietate personala langa Amsterdam din anul 2005. Stiu toate astea asa de bine pentru ca... sunt chiar eu :D :
Nu-ti cere scuze, stiu ca esti integrat in Absolut, ca-ntotdeauna.

Sursa: http://www.crapmania.ro/forum/discutii- ... it=project

ps: ultimul meu mesaj pentru tine este: sa fii iubit!
"Keep it simple!"

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Val »

gabi1 scrie:
Val scrie:Din pacate Maestrul s-a prapadit pe la Berlin.

Atunci cand il mai pomenesti pe Creanga te sfatuiesc sa o faci crestineste pe 31 decembrie, sa fie cu temei. :wink:
Aici te-ai incurcat un pic . Maestrul este Caragiale ....si s-a prapadit la Berlin.

@RSC

E Amsterdamul plin de surinamezi , nu ma mira ca ti-ai gasit si tu vreun bordei pe acolo ... Stai acolo ca te-ai adaptat deja. Aici e interzisa iarba . Asta ti-a mai ramas , plus consultanta .... :lol: , plus vreo dorinta la vreo duduie de alea frumoase , care merg la birou cu bicicleta si au picioarele ca ale lui Armstrong , ala dopatul . :P :P
Sictir !

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de RSC »

"...Scrii un cuvant… cuvantul scris,
e leac sau e otrava,
tu vei muri, dar tot ce-ai scris,
ramane-n urma drum deschis,
spre moarte sau spre paradis,
spre blestem sau slava..... "

Sa fii iubit!
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de andrei vladeanu »

dupa tine ce ramane, poetule?
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”