CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Val »

cornelserbu scrie:din gura cui s-a luat bomboana, valerica ???
...in rest, suntem indivizi ai unei specii si nu avem cum sa fim identici unul cu altul...
Noua tuturor Cornele ... ca asta e romanul , vezi cazul clanul Becali .... Nea Gigi , nea Giovani , nea Cutare , samd .... pupam dreapta si le-au rupt-o judecatorii !
Aia reclamati de DNA sunt si banii tai si banii mei si banii tuturor .... pentru ca intr-un sector de nisha ..pescuit sportiv cineva sa dea ordine ... si sa faca ce doreste el ... sau ei .... intr-o combinatie de te doare capul . O vreme ne-am bucurat si de Casa Poporului si dupa ce am vazut cat a costat am vrut sa o demolam ......
Pot dezvolta , dau nu aici . Ma inviti la o cafea si discutam .
Ultima oară modificat Mie Apr 09, 2014 21:33 de către Val, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de cornelserbu »

nu-i nevoie...inteleg despre ce e vorba, problema e ce facem cu constiinta pescarilor ???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Val »

cornelserbu scrie:nu-i nevoie...inteleg despre ce e vorba, problema e ce facem cu constiinta pescarilor ???
Constinta cui ? Care pescari ? Ca nu scrie nimeni aici in afara de tine si 4 clone .... plus un fost prieten al meu .
Scuza-ma dar e mai multa dezamagire dupa decizia asta a FIPS sau CIPS decit vreun maxim entuziasm .....care sa umple de bucurie vreo 20 pagini de topic cu multumirile celor contestatari de meserie a Federatiei .... Nu am vazut 200 pescari care sa zica Bogdaproste Doamne ca am scapat de Popescu ..... si asta poate te pune pe ganduri .......
Repet ...e o batalie si s-a aratat slabiciunea si relatia ... pina la anul cine o ramine acasa ..si nu la sanatoriu )))))
Ultima oară modificat Mie Apr 09, 2014 21:42 de către Val, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de gabi1 »

Val scrie:
cornelserbu scrie:nu-i nevoie...inteleg despre ce e vorba, problema e ce facem cu constiinta pescarilor ???
Constinta cui ? Care pescari ? Ca nu scrie nimeni aici in afara de tine si 4 clone .... plus un fost prieten al meu .
Ti-ai terminat treaba pe Magura, ai strans masa,ai spalat vasele, ai dat cu mopul... :roll: :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

@val

Parca te jurasei ca nu mai scri pe acest forum...
In fine, eu simt zilnic pulsul pescarilor, stau zilnic printre ei si le stiu parerile si problemele. Crede-ma pe mine, nu este nici macar unul care sa nu-i dea la m... lui popescu si federatiei lui, toti stiu exact care a fost scopul constituirii acestei federatii, asa ca te rog tine cont de asta la urmatoarele postari...ptr ca stiu ca nu te poti abtine ! :D

Pacat totusi ca ti-ai asociat numele cu acest "om" , nu stiu ce ai avea tu de castigat din acest "pact"....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Val »

Vladut Mateianu scrie:@val

Parca te jurasei ca nu mai scri pe acest forum...
In fine, eu simt zilnic pulsul pescarilor, stau zilnic printre ei si le stiu parerile si problemele. Crede-ma pe mine, nu este nici macar unul care sa nu-i dea la m... lui popescu si federatiei lui, toti stiu exact care a fost scopul constituirii acestei federatii, asa ca te rog tine cont de asta la urmatoarele postari...ptr ca stiu ca nu te poti abtine ! :D

Pacat totusi ca ti-ai asociat numele cu acest "om" , nu stiu ce ai avea tu de castigat din acest "pact"....
Ce ai si tu de castigat din pulsul pescarilor ..... adica nimic ! Institutia imi place ...ne-am dorit-o mult , inclusiv tu . Nu mai stai la p...a lui neica nimeni ... E discutia de principii , dar aici deja te incurc asa ca mai bine nu le mai mentionez ... Si daca chiar nu vrei sa mai scriu .... sterge contul .. dar nu esti asa capabil de chestii de astea ..nu l-ai sters tu pe al lui Popescu ..., te-ai gandit ca mai faci 2-3 arginti .
Si scriu atunci cind un fost prieten ma face in toate felurile aici .... avea telefonul meu ... Nu poti sa iti alegi postarile dupa interes , e ceva public ... azi scriu eu , maine altul ... lumea vede si judeca ...
Daca ai avea si tu moderatori impartiali cum exista pe vinatorul , poate ai percepe cum se face si un Forum ... Acolo nu exista 2 clone timp de 48 ore ...la tine clonele si anonimatul sunt incurajate ...Si sa nu imi tina lectii de morala Gor sau Dan ... ca fac ce le spui tu .
Dar e diferenta mare ... si ai de lucrat ... mai ales acum ca ai si balta ..

Cu drag ,

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de cornelserbu »

Val scrie:
cornelserbu scrie:nu-i nevoie...inteleg despre ce e vorba, problema e ce facem cu constiinta pescarilor ???
Constinta cui ? Care pescari ? Ca nu scrie nimeni aici in afara de tine si 4 clone .... plus un fost prieten al meu .
Scuza-ma dar e mai multa dezamagire dupa decizia asta a FIPS sau CIPS decit vreun maxim entuziasm .....care sa umple de bucurie vreo 20 pagini de topic cu multumirile celor contestatari de meserie a Federatiei .... Nu am vazut 200 pescari care sa zica Bogdaproste Doamne ca am scapat de Popescu ..... si asta poate te pune pe ganduri .......
Repet ...e o batalie si s-a aratat slabiciunea si relatia ... pina la anul cine o ramine acasa ..si nu la sanatoriu )))))
hm, asta te intriga, ca nu sare lumea-n sus de bucurie ??? pai cum sa sara, cand se stie ca din doua rele s-a ales raul cel mai putin rau...dar era raul nostru cu care am trait ani frumosi cu miute si staboruri pline de farmec, cu certuri, cu tabere, cu grupari care mai de care mai virulente, mai oportuniste, mai pline de frustrari...si uite asa romanica s-a umplut de podiumuri la mondiale ca niciodata.
am mai spus undeva si-mi mentin afirmatia...o organizare prea "organizata" duce la rutina, la delasare...la "prea-plin" si nelipsit la lipsa de rezultate :wink:
in fine, hai sa-l lasam pe tataie sa-i mai zica ceva frumos lui popescu, ca ma unge la suflet :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Val »

:lol: :lol: :lol: Cornele tu chiar esti un baiat bun . Dar nu mai merge cum mergea cum 10 ani .... zic si eu ca vin dupa tine ...ca varsta .. imbatrinim toti , dar eu la senectute ma gandesc sa fac mult bine celor tineri , nu sa ii fac nostalgici . Nu vezi ca astia mai tineri nu te pupa nici pe tine si nici pe mine .... observa ... si atit ... isi aleg ei soarta ... Datoria noastra este sa ii informam de tot si toate . Atit timp cat nu se ajunge la jigniri ....de asta si moratoriile mele pe termene diverse ... Si repet , respect institutia Federatiei cu regulile ei ..este singura solutie la acest moment . Si cine s-a invatat sa traiasca cu frica lui Ceausescu ....sa ii fie de bine , dar orice lider normal de moment poate fi atentionat sau schimbat ... Eu asta nu pricep .... ne certam si jignim persoane ...dar nu vedem padurea de barna din ochi .
Ultima oară modificat Mie Apr 09, 2014 22:12 de către Val, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de miyagi »

cornelserbu scrie: ......hai sa-l lasam pe tataie sa-i mai zica ceva frumos lui popescu, ca ma unge la suflet :D
Chiar ca are o linie melodica. Un feng shui cel putin, fara sa te arunce in butoiu` cu melancolie sau in astenia de primavara.
Urban culture.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val, eu nu ti-am zis-o cu rautate, esti liber sa scrii ce doresti, pe mine sincer "razboiul" asta deja m-a plictisit.... 100 de oameni se cearta din cauza unui ratat intrat cu forta in lumea noastra si expulzat tot cu forta din ea....

In fine, vorba ta, am multe alte probleme mai importante (constructive) , te invit cand vei avea timp pe la Sulimanu sa ma pot lauda si eu cu ce am realizat... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”